بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب، دستگاهی است که به طور کلی فشار جریان مایع را افزایش می دهد. بوستر پمپ آب وظیفه دارد در جاهایی که جریان آب متغیر است، آن را متعادل سازد. این نوع پمپ آب برای مدیریت سیستم ها ضروری است و در سطح گسترد ه ای، از مصرف شخصی گرفته تا عمومی از آن استفاده می شود. بوستر پمپ آب در نقطه اتصال مابین لوله ی منبع آب و ساختمان اصلی نصب می شود.

 

موارد استفاده ی بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب اغلب در مصارف شهری استفاده می شود. لوله کشی داخلی ساختمان، مکانیسم بسیار ساده ای دارد. آب از طریق سیستم مدیریت آب اصلی برای ساختمان تامین می شود. وقتی شیر آب باز می شود، فشار خلا ایجاد شده و آب را به همراه هوا به طرف بالا می فرستد. وقتی شیر آب بسته می شود، سیستم هم بسته می شود.

در نصب و اتصالات بوستر پمپ آب در مکان هایی که جریان آب مداوم نیست، زمان اضافی لازم برای ایجاد فشار وجود دارد تا آب را به سمت شیر آب بفرستد. این امر می تواند منجر به افزایش فشار در لوله ها و بازوهای اتصالی شود. وقتی سرانجام آب جریان یابد، ممکن است شامل هوای اضافی بوده و موجب شود به طور نامطلوبی هوای اضافی در آن جریان داشته باشد.

 

انواع بوستر پمپ آب

دو نوع بوستر پمپ آب وجود دارد: بوستر پمپ آب تک طبقه ای و بوستر پمپ آب طبقاتی. بوستر پمپ آب تک طبقه ای به انتهای لوله ی منبع آب متصل شده است و بنابراین در زمان نصب یا تعمیر برای لوله های دیگر مشکلی ایجاد نمی کند. تمام فرایند نصب پمپ آب تک طبقه ای بسته به مکان و شرایط کلی لوله های آب بین سه تا پنج روز زمان می برد.

یک بوستر پمپ آب طبقاتی برای این که آب را به طور مطلوب به سمت سیستم، بالا ببرد و در نتیجه زمان تحویل را بهبود ببخشد از نیروی سانتریفیوژی استفاده می کند. مهم ترین کاربرد این نوع بوستر پمپ آب در مکان هایی است که از منبع آب زیرزمینی استفاده می کنند. در این سیستم ها یک جریان انتقال آب به سیستم توزیع وجود دارد. اغلب مردم از بوستر پمپ آب برای آبیاری های مقیاس کوچک استفاده می کنند.

 

انتخاب بوستر پمپ آب متناسب با نوع مصرف

هنگامی که تفاوت ها و خصوصیات بوستر پمپ آب های مختلف را بررسی می کنید، نوع نیازتان به آب مصرفی را هم مدنظر قرار دهید. مثلا اگر پمپ آب را برای آبیاری استفاده می کنید، حتما آن را کنار یا نزدیک منبع اصلی آبیاری نصب نمایید. مکانی که بوستر پمپ آب در آن نصب می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است. از قرار دادن پمپ آب در مکان های دور از دسترس و یا مکانهایی که دسترسی به آن مشکل است خودداری کنید. درغیر اینصورت چنانچه نیاز به تعمیر بوستر پمپ آب بود، همین مساله تبدیل به یک چالش خواهد شد.

برای نصب بوستر پمپ آب وقت بگذارید. در مورد شرکت های مختلف نصب بوستر پمپ آب تحقیق کنید و تمام زوایا را بررسی کنید. بوستر پمپ آب یک محصول ویژه است و مهم است که شرکتی که انتخاب می کنید تجربه ی زیادی در نصب، تعمیر و خدمات پس از فروش بوستر پمپ آب داشته باشد. شرکتی را انتخاب کنید که محصولات خود را گارانتی کند و تا راه اندازی کامل همه چیز را به خوبی بررسی کنید.

مطالب مرتبط با پمپ آب: