معرفی پمپ دو مکشه پمپیران DSPH &DSPV

شرکت صنایع پمپ سازی ایران ( پمپیران ) ، در سال 1354 هجری شمسی ، با هدف تولید انواع پمپ برای مصارف شهری ، کشاورزی و صنعتی تاسیس شده است . پمپ ایران کلیه محصولات خود را تحت استاندارد ISO 9001-2000  تولید می نماید و مصرف کنندگان پمپ آب را از کیفیت محصولات خود مطمئن می سازد .

در اینجا به معرفی یکی از محصولات شرکت پمپ ایران می پردازیم .

پمپیران

 

پمپ دو مکشه DSPH &DSPV  پمپیران

اين پمپ آب از نوع گريز از مركز افقي با محفظه حلزوني و يک طبقه و از نوع پمپ های کم صدا یا بی صدا می باشد.

حلزونی و پروانه پمپ از جنس چدن و محور آن از جنس فولاد ضد زنگ می باشند . محفظه پمپ از نوع دو تکه محوری بوده که امکان جا به جا کردن محور و متعلقات آن را برای بازدید و تعمیر و تعویض اجزای گردان ، بدون نیاز به جدا کردن پمپ از موتور با خط لوله فراهم می سازد . در این پمپ محفظه پمپ به صورت حلزونی دوبل ساخته می شود تا تغییر شکل محور به حداقل رسیده و بار عمودی وارد بر یاتاقان ها به به مقدار اطمینان بخشی کاهش یابد. در این مدل روي محفظه ، رينگهاي سايش قابل تعويض وجود دارد که محفظه را از سایش مستقیم به وسیله پروانه محافظت می کند . در ضمن ، پمپ هایی که برای تولید ارتفاع زیاد طراحی شده اند ، علاوه بر رینگ های سایشی محفظه ، از رینگ های قابل تعویض برای پروانه نیز برخوردارند . فلنج هاي رانش و مكش پمپ به نيمه پاييني محفظه متصل بوده كه هر دو فلنج در يك خط موازي مركز قرار دارند ( پمپ خطي ). پروانه پمپ از نوع  بسته با پره های خمیده دوبل بوده که متقارن بوده و داراي دو ورودي سيال مي باشد که در حالت ایده آل موجب بالانس کامل نیروی محوری می شود . محور پمپ از لحاظ نشت سيال مورد پمپاژ كاملا آب بندي بوده و روي محور ، در محل آب بندها ، با بوش محافظ پوشش داده شده است . ياتاقان هاي پمپ در هر سمت داراي يك عدد بلبرينگ شيار عميق بوده كه پوشش دار هستند و نياز به روانكاري مجدد در طول عمر بلبرينگ نخواهند داشت.

 

 

 

ویژگی خاص پمپ های DSPH &DSPV شرکت پمپیران

برای از بین بردن خوردگی ، محور آن کاملا خشک و آب بندی شده است . بوش های روی محور قابل تعویض می باشد . اجزای روتور سریع و آسان مونتاژ می شود .دارای فضای کافی برای بازدید و سرویس بلبرینگ ها می باشد .

 

مشخصات کلی پمپ های آب پمپیران سری  DSPH &DSPV

است  قطر خروجی آن  تا 700 ميليمتر

می تواند باشد . ظرفیت آبدهی آن  تا 9000 متر مكعب در ساعت

تا ارتفاع 190 متر را می تواند تحت پوشش قرار دهد .

درجه حرارت مایع آن  تا 140 درجه سانتيگراد می تواند باشد و حداکثر فشار آبی که ایجاد می کند برابر با 30 بار است .

 

کاربرد پمپ های  DSPH &DSPV

 

ايستگاه هاي پمپاژ آبرساني

سیستم های فاضلاب

نيروگاه ها

سيستم هاي تامين آب صنعتي

پمپ آتش نشاني

صنایع دریایی

پالايشگاه ها