پمپ جتی پنتاکس

پمپ آب سانتریفیوژ پنتاکس سری CAM

“هرجا آب هست، پنتاکس هست”

در ادامه ی سری مقالات محصولات پمپ آب پنتاکس، پس از معرفی شرکت ایتالیایی پمپ آب پنتاکس و معرفی پمپ های آب پنتاکس به طور جداگانه، این بار به معرفی پمپ آب پنتاکس سری CAM می پردازیم. این پمپ ها در موارد کشاورزی، صنعتی، شهری، آبیاری و خانگی کاربرد دارند.

ضرورت پمپ آب

وقتی به پمپ و تاریخچه ی آن فکر می کنیم به یاد می آوریم که انسان ها از دیرباز به دنبال راه هایی بوده اند که بتوانند سیالات – خصوصا آب – را به ارتفاع بالاتر حرکت دهند. این مساله هم در آبیاری کشتزارها به کار می رفته است، هم در پر کردن خندق هایی که در گذشته در اطراف باروی شهرها و کاخ ها کشیده می شدند.

ساده ترین وسیله ی پیمانه ای شکل انتقال آب، دست انسان بوده و برای این منظور همواره دو دست مناسب تر از یک دست بوده است. از این رو پیشینیان ما خیلی زود به این فکر افتادند که ظروف گلی خویش را به شکل پیمانه درآورند. این اولین گام به سوی اختراع سطل بود. سپس یک رشته سطل را به چرخ یا زنجیر متصل کردند. در این حال از نیروی خود با حیوانات اهلی برای به حرکت درآوردن سطل ها و بالا کشیدن آب استفاده می کردند. در حفاری های باستانی چین و مصر، نمونه هایی از این زنجیرها یا چرخ های نقاله متعلق به حدود 1000 سال قبل از میلاد کشف شده اند.

در سال 1724 یاکوب لئوپولد (1674-1727) با وارد کردن لوله های خمیده داخل چرخ، تغییری نبوغ آمیز در آن ایجاد کرد. گردش چرخ سبب می شد که آب تا نیمه ی محور چرخ بالا بیاید. جریان آب رودخانه نیز چرخ را به گردش در می آورد. نکته ی مهم و قبل توجه در این طرح، شکل لوله های خمیده است. این لوله ها شباهت فراوانی به پروانه پمپ های گریز از مرکز امروزی دارند.

با گذشت قرن ها و با پیشرفت تکنولوژی پمپ ها ساخته شدند و به شکل امروزی درآمدند. در این میان پنتاکس همیشه انتخابی خوب و قابل اطمینان برای مصرف کننده بوده است

 

کاربرد پمپ آب سانتریفوژ پنتاکس سری CAM

پمپ آب سانتریفیوژ پنتاکس CAM برای منابع آب (حتی مخلوط با روغن) سیستم های پمپ خانگی کوچک، اتصال به دیگ بخار، جابجایی  مایعات، تخلیه ی منابع آب و حتی در امور کشاورزی و باغبانی استفاده می شود.

 

ساختار پمپ آب سانتریفیوژ پنتاکس CAM

قطعاتی که پمپ آب را تشکیل می دهند عبارتند از کاسه پمپ آب پنتاکس CAM از جنس چدن با ورودی و خروجی، بست موتور چدنی یا آلومینیومی، پروانه برنجی یا سرامیکی، سیل مکانیکی سربی، شفت موتور استیل، دمای مایع در پمپ آب بین 0 تا 50 درجه بوده و حداکثر فشار 6 بار می باشد.

 

موتور پمپ آب سانتریفیوژ پنتاکس CAM

موتور این سری پمپ ها دقیقا ویژگیهای موتور CM  را داراست.

 

سفارشی سازی پمپ آب سانتریوفیوژ CAM:

در صورت نیاز مصرف کننده، پنتاکس این امکان را در اختیار مشتریان محترم قرار می دهد تا طبق نیاز آنها موتور پمپ با ولتاژ و فرکانس های مختلف و سیل مکانیکی سفارشی، مایع مخصوص را به طور ویژه تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

 

گروه صنعتی و بازرگانی مستر به عنوان نماینده ی رسمی فروش پمپ آب پنتاکس در ایران، این افتخار را دارد که مشاوره های لازم را در اختیار شما مشتریان و مصرف کنندگان محترم قرار داده و پس از کمک به شما در انتخاب بهترین پمپ مطابق نیاز شما، آن را با کیفیت اصل و گارانتی شرکت پنتاکس به شما مشتریان محترم عرضه کند.