جاروی اتوماتیک استخری

جاروی اتوماتیک استخری به صورت اتوماتیک و با ولتاژ پایین کار می کند. این جارو کف زمین، پله ها و داخل استخر را جارو می کند. برندهای  محبوب جاروی اتوماتیک استخری شامل Aquabot, Maytronics, Hayward, Dolphin و Polaris می شوند.

نیروی این دستگاه از مبدلی تامین می شود که به یک پریز دیواری متصل است و یک سیم برق  با طول 30 تا 100 فوتی جاروی اتوماتیک را به مبدل متصل می کند.

امنیت در عملکرد

نگران نباشید. این دستگاه کاملا ایمنی دارد. اگرچه مبدل با ولتاژ 110 یا 220 ولت AC کار می کند، ولتاژ را به مقدار امن 24 ولت DC می رساند تا برق دستگاه را فراهم کند.

نحوه عملکرد جاروی اتوماتیک استخری

جاروی اتوماتیک استخری به وسیله ی دو موتور برقی کار می کند: یک پمپ آب که مکش آلودگی ها را انجام می دهد و آن را به فیلتر دستگاه می فرستد. و یک موتور درایو که دستگاه را دور استخر می چرخاند. در بعضی از مدل ها از یک جت درایو به جای چرخ در موتور برقی استفاده می شود.

بسیاری از جاروی اتوماتیک استخری ها، امروزه به طور کامپیوتری کنترل می شوند و به طور اتوماتیک می دانند که راه مناسب را برای تمیز کردن سطح استخر پیدا می کنند. این یعنی این که این جاروها نسبت به دستگاه هایی که کمتر هوشمند هستند، بسیار کاربردی و مقرون به صرفه هستند و موجب می شوند در مصرف انرژی و مواد شیمیایی صرفه جویی شود.

برخی از مدل های جاروی اتوماتیک استخری، ریموت کنترل دارند که با استفاده از آن می توان دستگاه را به کار انداخت و راه برد. (کاربردی برای تمیز کردن های موضعی)

هزینه های نگهداری و صرفه جویی در انرژی

از آنجایی که جاروی اتوماتیک استخری به پمپ آب استخر متصل نیست، برخلاف جاروهای مکنده یا پرشرها هیچ فشار اضافی به سیستم استخر برنمی گرداند. بنابراین نیازی به اضافه کردن بوستر پمپ و نصب لوله کشی جدید نیست. و از این رو بسیار مقرون به صرفه است.

فیلتراسیون عالی

جاروی اتوماتیک استخری درواقع یک فیلتر استخری عالی است که تمیز کردن آن آسان است. بسیاری از مدل های آن فیلترهای فوق العاده ای دارند که اندازه ی منافذ آن کمتر از 2 میکرون است. بنابراین جلوی ریزترین ذرات را هم می گیرند.

مطالب مرتبط با پمپ آب: