در این مقاله سعی کردیم به مقایسه ی تطبیقی پمپ آب تک پروانه در دو برند متفاوت بپردازیم تا بتوانیم اطلاعات مفیدی به شما در خصوص انتخاب و خرید پمپ ارائه نماییم .

این مقایسه را در چهار دسته انجام دادیم که عبارتند از : کاربرد، جنس پمپ، تکنولوژی به کار رفته در ساخت آنها و قیمت پمپ ها. در ادامه ی مطلب هر کدام از این دسته با توضیحات آورده شده است .

پمپ پنتاکس سری CM

  • مقایسه کاربردهای پمپ آب پنتاکس و پمپ آب گراندفوس:

پمپ آب تک پروانه پنتاکس، برای استفاده گسترده در تدارکات و منابع آبی، سیستم های فشار و آتش نشانی، برودتی، گرمایشی، آبیاری، کاربردهای کشاورزی و صنعتی مناسب می باشد .

پمپ آب تک پروانه گراندفوس برای جابجایی مایعات با درجه حرارت بالا، مایعات متبلور و مواردی مانند امور آبیاری، آتش نشانی، آبرسانی و پمپاژ آب به برج آبی یا تغذیه دیگ های بخار مناسب است .

هر دو پمپ آب تک پروانه پنتاکس و گراندفوس کاربردهای مختلف و متنوعی دارند، با این حال به نظر می رسد پمپ آب گراندفوس در محدوده ی گسترده تری به کار گرفته می شود.
پمپ آب گراندفوس

  • مقایسه جنس پمپ آب پنتاکس و پمپ آب گراندفوس:

پمپ آب تک پروانه ی پنتاکس با پروانه ای از جنس برنز و شفت استیل در مقابل رسوبات مقام می باشد. جنس پروانه پمپ آب تک پروانه ی گراندفوس از چدن تشکیل شده است و قابلیت جابجایی آب در ابعاد وسیعی را دارا می باشد و جنس بدنه این پمپ نیز از استیل ضد زنگ است.

پروانه پمپ آب پنتاکس تک پروانه از جنس برنز است که نسبت به پروانه ی گراندفوس که از چدن ساخته شده است، نسبت به خوردگی مقاوم تر است و استهلاک کمتری دارد، چدن هم استهلاک بیشتری دارد و هم زنگ می زند با این حال از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر است. در پمپ آب گراندفوس بدنه ی پمپ از جنس چدن است.

پمپ آب پنتاکس

  • مقایسه تکنولوژی و کشور سازنده :

در مورد پمپ آب پنتاکس تکنولوژی بالایی که در ساخت آن به کار رفته باعث شده است که این پمپ بسیار نرم و کم صدا کار کند. الکتروموتور پمپ آب پنتاکس تک پروانه با دور موتور 2900 دور در دقیقه کار می کند که باعث شده از این پمپ آب به صورت متناوب استفاده گردد. طراحی نوع سرپمپ، در پمپ پنتاکس  باعث می شود که هواگیری در آن بسیار آسان و راحت و در ضمن نیاز به این امر به حداقل ممکن برسد. نکته مهم در نصب پمپ آب پنتاکس این است که حتماً باید سایز شیر آلات مکش و دهش نصب شده روی این پمپ آب با سایز ورودی و خروجی آن یکسان باشد. پمپ آب تک پروانه ی پنتاکس بسیار کم حجم و کارآمد می باشد. این محصول ساخت کشور ایتالیا می باشد .

در خصوص پمپ آب گراندفوس، هواگیری در این پمپ از طریق پیچ مخصوص این کار به راحتی انجام می پذیرد. این پمپ آب بسیار کم حجم و کارآمد می­باشد. از ویژگی های خاص این پمپ می توان به دخیره انرژی ، کنترل فرایند و عملکرد خوب اشاره کرد. این پمپ با فشار آب ضعیف نیز شروع به کار می کند. از دیگر ویژگی های این پمپ می توان به هماهنگ بودن موتور و فرکانس اشاره کرد که باعث می شود سر و صدا هنگام تغییر فرکانس را نداشته باشیم. وجود حالت های از پیش تعیین شده کنترل هوشمند و فشار ثابت باعث می شود این پمپ در کاربردهای مختلف به کار گرفته شود. این پمپ با کارکردهای مختلف سازگار است، نصب و راه اندازی آن ساده و آسان است، راندمان بالایی دارد و در ضمن از برخی از مدل های پمپ آب گراندفوس تک پروانه در ساخت بوستر پمپ های آبرسانی، آتش نشانی و آبیاری هم به فراوانی بهره برده می شود البته این پمپ آب برای فعالیت متناوب بهتر است و برای فعالیت مستمر گزینه مناسبی نمی باشد لازم به ذکر است این محصول ساخت کشور دانمارک می باشد.

 

  • مقایسه قیمت پمپ آب پنتاکس و قیمت پمپ آب گراندفوس:

پمپ آب گراندفوس نسبت به پمپ آب پنتاکس از قیمت بالاتری برخوردار می باشد که البته با در نظر گرفتن ویژگی ها و خصوصیات هر پمپ معقول به نظر می آید، باید این نکته نیز در نظر گرفته شود که علاوه بر همه ی مطالب قبلی می بایست با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای خرید پمپ آب با توجه به نیازها و کاربردهای گوناگون، پمپ آب مناسب را انتخاب نمود.

در این خصوص شما می توانید با کارشناسان ما در گروه مستر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و خرید خوبی داشته باشید.