پمپ آب

 1. به طور کلی ، حرکت آب و دیگر مایعات در صنایع مختلف توسط پمپ های آب انجام شده و پمپ آب برای حرکت و تامین آب و همینطور مصرف آب در تاسیسات آبرسانی، آتش نشانی ، چشمه، کشاورزی و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد.
  پمپ آب
 2. به منظور انتقال آب نیاز به یک پمپ آب می باشد که مناسب جهت تامین و تولید فشار و بازدهی به مقدار مورد نیاز جهت محل مصرف آب باشد.
 3. پمپ های آب دارای گروه های متنوعی می باشند ولی به طور کلی از اجزاء زیر تشکیل شده اند :

1- پوسته الکتروموتور  2- سیم پیچی  3-روتور  4- پروانه خنک کننده الکتروموتور   5- پوسته پمپ 6- مکانیکال سیل 7- پروانه پمپ آب  8- واسطه بین پمپ و الکتروموتور  9- کوپلینگ (محل اتصال پمپ و الکتروموتور) 10- کاسه پمپ  11- دیفیوزر  12- ترمینال الکتروموتور

همه این قطعات در کنار هم با نظم خاصی قرار گرفته و باعث انتقال قدرت از طریق الکتروموتور قسمت پمپ آب گردیده و با چرخیدن پروانه پمپ آب باعث ایجاد سرعت در حرکت و انتقال آب با وسعت بالاتری می گردند.

برای انتخاب پمپ آب مناسب جهت منازل مسکونی می توانید به مقاله های قبلی ما رجوع کرده و نحوه صحیح انتخاب پمپ آب را براساس دو مولفه فشار و بازدهی به انجام برسانید.

4- پمپ های آب تقویت کننده به دو صورت پمپ آب با قطعات و لوازم اتوماتیک و همینطور به صورت سیستم بوستر پمپ در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

بوستر پمپ

5- در پمپ آب تقویت کننده آب در سیستم بوستر پمپ هوشمند با دور متغیر، عملکرد پمپ یا پمپ ها به صورتی است که براساس میزان نیاز شبکه به تامین فشار و بازدهی مناسب در ابتدا پمپ با فرمان گرفتن از سنسور و اینورتر به صورت بسیار آرام و یا اصطلاحا نرم وارد مدار شده و سپس در صورت نیاز با افزایش میزان سرعت دور الکتروموتور، فشار و بازدهی بیشتری را جهت شبکه آبرسانی تامین می کند.

6- در زمان انتخاب بوستر پمپ تقویت کننده، تعداد پمپ و الکتروموتور به میزان نیاز شبکه مصرفی از فشار و بازدهی بستگی دارد و نوع قطعات هیدرولیکی مانند شیر فلکه ها، شیر خودکار و شیر صافی و همینطور شاسی بوستر پمپ و تابلو فرمان و لوله ها پس از انتخاب به مصرف کننده اعلام شده تا مشتری از نوع کیفیت این قطعات راضی گردد.

7- بوستر پمپ به سادگی به معنی مجموعه ای از الکتروپمپ مورد استفاده برای تنظیم فشار آب مصرفی و بازدهی مناسب می باشد و به سه صورت تک پمپ، در پمپ و یا چند پمپ تولید می گردد.

8- کاویتاسیون پدیده ای است که در اثر مکیدن آب توسط پمپ از جایی زیر حداکثر توانایی پمپ در عمل مکش ایجاد می گردد که باعث ایجاد حفره، خلاء و صدمه رساندن به پمپ آب می گردد.
پمپ آب

9- بوستر پمپ در جهت سیستم های آتش نشانی، آبیاری مزارع بزرگ، تامین آب بیمارستان ها، فرودگاه ها، هتل ها، کارخانه ها و مراکز صنعتی، شهرستان ها و شهر های کوچک، آپارتمان های مسکونی، ساختمان های بلند، پروژه های آبیاری قطره ای و باران مصنوعی استفاده می شود.

10- استفاده از شیر صافی یا فیلتر در مکش پمپ آب باعث جلوگیری از ورود قطعات ریز یا درشت به داخل پمپ آب می گردد.

11- استفاده از شیر خودکار در خروجی پمپ آب باعث جلوگیری از برگشت آب و ایجاد ضربه قوچی می گردد.

12- در وب سایت گروه صنعتی و بازرگانی مستر، اطلاعات و قیمت های صدها پمپ های آب خطی، زمینی، عمودی، افقی، کفکش، شناور، لجن کش و بوستر پمپ های تقویت کننده سیستم آبرسانی برای شما مشتریان، تکنسین ها و کارفرمایان محترم قابل دسترس می باشد.

1397-1-31 23:47:19 +00:00 14 دی 1396|اخبار و مقالات|3 Comments

About the Author:

3 ديدگاه

 1. helpplz 1396/02/15 در 8:07 بعد از ظهر - پاسخ دادن

  برای یک مدرسه با 5 طبقه و هر طبقه 12 سرویس بهداشتی، با طول مسیر لوله کشی 350 متر در هر طبقه چه پمپی مناسب است؟ قبلا پمپ آب دو اسب دو پروانه پنتاکس مدل CB210 گذاشتیم ولی پاسخگو نبود

 2. شیما 1396/02/15 در 1:42 بعد از ظهر - پاسخ دادن

  ممنون از اطلاعات خوبتون

ثبت ديدگاه