پمپ وکیوم

اگر نمی دانید پمپ وکیوم چیست، و به دنبال خرید پمپ وکیوم یا همان پمپ خلا هستید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

ما در این مقاله به معرفی انواع پمپ وکیوم صنعتی و خانگی پرداخته و قیمت هر یک را مورد بررسی قرار میدهیم.

پیشنهاد ویژه: برای دریافت مشاوره رایگان خرید انواع پمپ آب با بهترین فروشگاه پمپ آب تهران تماس بگیرید.

02133997522 | 02133997661 | 09121882140

پمپ وکیوم چیست
پمپ وکیوم چیست

پمپ وکیوم چیست

پمپ وکیوم دستگاهی است که مولکول های گاز را از مخزن آب بندی شده می برد تا یک خلا جزئی ایجاد کند. اولین پمپ وکیوم در سال 1650 اختراع شد و در واقع از نسل پمپ های مکنده به شمار می رود که دوران آن به قدیم برمی گردد.

میتوان گفت پمپ وکیوم یکی از مهمترین بخش های پمپ اب می باشد که تمامی مولکول های گازی را از مخزن اب گرفته و با ایجاد خلاء باعث بهبود کاکرکرد پمپ آب میشود. در ادامه شما را میخواهیم با انواع پمپ وکیوم و مرکز خرید آن آشنا کنیم.

انواع پمپ وکیوم
انواع پمپ وکیوم

انواع پمپ وکیوم

انواع پمپ وکیوم در دو دسته ی اصلی تقسیم بندی میشود، دسته بندی پمپ های وکیوم را به شکل های مختلف می توان انجام داد:

  • پمپ وکیوم ایرانی
  • پمپ وکیوم خارجی

پمپ وکیوم ایرانی

یکی از انواع پمپ وکیوم صنعتی موجود در بازار که در ایران تولید و عرضه میگردد، پمپ وکیوم ایرانی می باشد، شما میتوانید مراکز فروش پمپ وکیوم بسیاری را در کشور ایران پیدا کنید که انواع این پمپ ها را تولید میکنند. میتوان گفت تفاوت پمپ وکیوم ایرانی با خارجی در متریال استفاده شده در ساخت و عملکرد آن می باشد، در رابطه با محصولات فلزی مخصوصا پمپ ها، بهتر است از برند های خارجی استفاده نمایییدف چرا که همواره طول عمر بیشتری داشته و با دوام خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پمپ وکیوم، می توانید مقاله بهترین برند پمپ آب ایرانی را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است اگر به دنبال پمپ وکیوم ارزان هستید، پمپ وکیوم ایرانی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

پمپ وکیوم ایتالیایی
پمپ وکیوم ایتالیایی

پمپ وکیوم ایتالیایی

قبل از شروع بررسی پمپ وکیوم ایتالیایی و قیمت آن، ابتدا باید با طرز کار پمپ وکیوم ایتالیایی اشنا باشید، نحوه کار پمپ وکیوم به ترتیب به صورت زیر می باشد:

  1. انبساط داخل پمپ (اندوکسیوم)
  2. ایزوله کردن (بسته شدن ورودی)
  3. مرحله ی تراکم پرفشار (تراک)
  4. خارج شدن گاز از پمپ وکیوم

پمپ وکیوم ایتالیایی یکی از بهترین نوع پمپ وکیوم می باشد که پیشنهاد میکنیم اگر میخواهید پمپ وکیوم دوکاره خریداری نمایید حتما از برند های ایتالیایی این محصول استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین پمپ آب خانگی ایتالیایی را مطالعه کنید. همچنین برای استعلام قیمت پمپ وکیوم خشک با شماره تلفن های شرکت مستر تماس حاصل فرمایید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

پمپ وکیوم چینی
پمپ وکیوم چینی

پمپ وکیوم چینی

پمپ وکیوم چینی در دو نوع پمپ وکیوم آبی و پمپ وکیوم بادی در بازار تولید و عرضه میگردد، تفاوت پمپ وکیوم آبی با بادی در این می باشد که پمپ وکیوم از نوع ابی در دسته پمپ‌های تحت خلأ قرار میگیرد، پمپ وکیوم بادی بی صدا بوده و بدون ایجاد الایندگی فعالیت می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین مارک پمپ آب چینی را مطالعه کنید. برای استعلام قیمت پمپ وکیوم value با کارشناسان حرفه ای ما در زمینه ی فروش پمپ وکیوم مشاوره بگیرید.

پمپ وکیوم آلمانی
پمپ وکیوم آلمانی

پمپ وکیوم آلمانی

پمپ های وکیوم آلمانی از جمله پمپ وکیوم هایی هستند که در ابعاد کوچک نیز ارائه شده و قابل استفاده می باشند، همانطور که میدانید قیمت پمپ وکیوم کوچک نسبت به سایر پمپ وکیوم ها کمتر بوده و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله قیمت پمپ آب خانگی بی صدا آلمانی را مطالعه کنید.

پمپ وکیوم آلمانی از لحاظ فنی به سه دسته تقسیم می شود:

  • پمپ جایگزین مثبت
  • پمپ جنبشی
  • پمپ گیرانداز

این نوع پمپ از مکانیزمی استفاده می کند که به طور مداوم حفره را بزرگتر می کند. بنابراین گاز داخل محفظه را به جریان می اندازد، حفره را می بندد و گاز را به اتمسفر می فرستد. پمپ جایگزین مثبت شامل پمپ رفت و برگشتی جابجایی مثبت و پمپ دورانی می شود.

پمپ رفت و برگشتی خود پمپ دیافراگمی و پمپ پیستونی را در برمی گیرد.

پمپ دورانی نیز دو نوع درزگیری شده با مایع و تراکمی خشک را در برمی گیرد.

پمپ های رینگ مایع، دورانی تیغه ای، دورانی پیستونی، پیچشی و بلوئر هم از انواع پمپ دورانی درزگیری شده با مایع هستند.

پمپ جنبشی با استفاده از تراکم بالای مایع و سرعت بالای تیغه های چرخان، مولکول های گاز را به بیرون از محفظه می فرستند. پمپ جنبشی شامل پمپ توربومولکولی و پمپ انتشاری می شود.

پمپ گیرانداز

گاز را در حالت جامد جذب می کنند. این پمپ شامل پمپ برودتی، پمپ گیرنده و پمپ یونی می شود.

پمپ جایگزین مثبت بیشترین تاثیر را در ایجاد خلا پایین دارد. پمپ جنبشی با اضافه شدن یک یا دو پمپ جایگزین مثبت رایج ترین شکلی است که برای رسیدن به خلا بالا استفاده می شود. در این ترکیب، از پمپ جایگزین مثبت برای دو هدف استفاده می شود.

اول: پمپ جایگزین مثبت در مجرای تخلیه به خلا بالا می رسد، قبل از این که پمپ جنبشی بتواند برای رسیدن به خلا بالا استفاده شود. همچنانکه پمپ جنبشی می تواند شروع به پمپاژ در فشارهای اتمسفری کند.

دوم: پمپ جایگرین مثبت در تخلیه از پمپ جنبشی پشتیبانی می کند تا انباشتگی مولکول های بیجا را در پمپ خلا بالا به خلا پایین برساند.

پمپ گیرانداز هم می تواند برای رسیدن به خلا فوق العاده به آن اضافه شود. اما نیاز به بازسازی دوره ای سطوح دارد تا یون ها یا مولکول های هوا را جذب کند. بنا بر این نیاز، مدت زمان اجرای موجود به طور غیر قابل قبولی می تواند در خلا های بالا و پایین، کوتاه باشد و استفاده ی آنها را از خلا فوق العاده بالا محدود می کند.

پمپ ها همچنین از نظر جزئیاتی مانند ساخت، مواد آب بندی، فشار، جریان، پذیرش یا عدم پذیرش مایعات روغنی، فاصله های سرویس دهی، قابل اطمینان بودن، مقاومت در برابر گرد و غبار، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر مایعات و لرزش با هم متفاوتند.

کاربرد پمپ وکیوم
کاربرد پمپ وکیوم

کاربرد پمپ وکیوم

پمپ وکیوم کاربرد های بسایر زیادی دارد، اگر بخواهیم کاربرد پمپ وکیوم را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم پمپ وکیوم در بسیاری از فرآیندهای علمی و صنعتی مانند صنعت چاپ، صنایع سرامیک سازی، صنایع نساجی، معادن و فلزات، صنایع غذایی، لاستیک و پلاستیک، صنایع دارویی و شیمیایی، صنایع چوب و کاغذ، صنایع نفت و پتروشیمی، آب و فاضلاب، انتقال مواد، صنایع شیشه سازی و… استفاده می شود.

برای استعلام قیمت پمپ وکیوم خشک همین حالا با ما تماس بگیرید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن مقاله پمپ آب کوچک ارزان توصیه می شود.

خرید پمپ وکیوم
خرید پمپ وکیوم

خرید پمپ وکیوم

از جمله نکاتی که باید در رابطه با خرید پمپ وکیوم باید در نظر داشته باشید این است که پمپ وکیوم را از یک فروشگاه و مرکز معتبر خریداری نمایید، گروه صنعتی و بازرگانی مستر در سال 1380 تاسیس شد و در زمینه تولید، واردات و فروش تکنولو‍‍ژی های مدرن کنترل، هدایت و بهینه سازی شبکه ­های آبرسانی و فروش پمپ ویکوم، تاسیساتی، عمرانی و کشاورزی فعالیت می کند.

مجهز سازه تدبیر روش مفتخر است که با بهره گیری از کارشناسان مجرب و دلسوز و همچنین تجهیزات مدرن و با استفاده از متدهای پیشرفته، هر ساله سهم عمده ای در تامین نیازهای آبرسانی خانگی و صنعتی کشور عزیزمان را عهده دار باشد.

برای خرید انواع پمپ وکیوم با شماره تلفن های شرکت مستر تماس حاصل فرمایید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

سوالات متداول

پمپ وکیوم چیست؟

پمپ وکیوم وظیفه ی ایجاد خلا در مخزن اب و از بین بردن مولکون گاز در مخزن اب بندی می باشد، داخل مقاله به صورت جامع در رابطه با پمپ وکیوم و کاربرد آن توضیح داده ایم.

قیمت پمپ وکیوم خشک چقدر است؟

قیمت پمپ وکیوم خشک متناسب با ابعاد مورد نیاز شما و همچنین توان مورد نیاز شما متغیر می باشد، برای استعلام قیمت پمپ وکیوم خشک با شماره تلفن های شرکت مستر تماس حاصل فرمایید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

قیمت پمپ وکیوم کوچک چقدر است؟

پمپ وکیوم کوچک یکی از کاربردی ترین انواع پمپ وکیوم می باشد که همواره یکی از اولین انتخاب افراد در زمینه ی خرید پمپ وکیوم بوده است، داخل مقاله در رابطه با قیمت پمپ وکیوم کوچک بیشتر توضیح داده ایم.

مرکز فروش پمپ وکیوم کجاست؟

یکی از بزرگترین مراکز فروش پمپ وکیوم، شرکت مستر می باشد، برای تماس با بخش فروش تلفن زیر را شماره گیری فرمایید 02133997522 .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
دستگاه اوزون زن استخر

دستگاه اوزون زن استخر

برای خرید دستگاه اوزون زن استخر حتما بهترین مرکز فروش تجهیزات استخری در تهران را انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت انواع دستگاه ازن ساز

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر

اگر به دنبال خرید پمپ تصفیه آب استخر خانگی و استخر ماهی هستید، حتما لیست قیمت پمپ تصفیه استخر را از ما استعلام کنید. 02133997522

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

اگر نمی دانید پمپ آب طبقاتی چیست، حتما این مقاله را تا انتهای بخوانید. در این مقاله در مورد انواع پمپ آب طبقاتی عمودی و

فیلتر شنی چیست

فیلتر شنی چیست

اگر نمی دانید فیلتر شنی چیست و به دنبال خرید فیلتر شنی استخر هستید، ما فروشنده بهترین انواع فیلتر شنی در تهران هستیم. برای دریافت