آشنایی با بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب دستگاهی است که فشار سیال را افزایش می دهد. سیال می تواند مایعات مختلف مانند آب و یا گاز باشد. البته ساختار بوستر پمپ در هر کدام متفاوت است. بوستر گاز شبیه کمپرسور گاز است با ساختاری ساده تر که معمولا یک طبقه دارد.

بوستر پمپ، فشار آبی که از شیر آب می آید را افزایش می دهد. فشار کم آب می تواند منجر به مسایل زیر شود: طولانی شده مدت زمان پر کردن آب وان و ماشین لباسشویی، قطره قطره آب آمدن شلنگ حیاط و… اما بوستر پمپ می تواند این مسایل را حل کند.

ساختار و عملکرد بوستر پمپ آب:

بوستر پمپ ها معمولا پیستونی یا پلانجری هستند. ساده ترین بوستر پمپ، که تک کاره است، یک طبقه ایست و ساختار ساده ای دارد. بوستر پمپ آب یک منبع افزایش دارد. که یک منبع بسته است و مخزنی دارد که تحت فشار قرار می گیرد. پمپ، آب را از سمت مخزن به منبع می فرستد. بنابراین هوای داخل مخزن فشرده می شود و آب با فشار بیشتری خارج می شود.

بوستر پمپ آب به دو صورت دستی و سفارشی در بازار موجود است. در مدل دستی تنها با فشردن یک کلید می توانید هرگاه خواستید فشار آب را افزایش دهید. مدل سفارشی بوستر پمپ آب، سیستم آب را بررسی می کند و هرگاه نیاز به آب بیشتری باشد، روشن می شود. قطعا بوستر پمپ آب سفارشی مناسب تر است اما نسبت به بوستر پمپ آب دستی گران تر می باشد.

بوستر پمپ ها همچنین می تواند برای محیط های بیرونی کاربرد داشته باشند، آنها در باغ ها برای آبیاری نیز استفاده می شوند. معمولا آب به اندازه ی کافی سریع نیست و نمی تواند تا فاصله ی دور جریان داشته باشد. بنابراین بوستر پمپ راه حل مناسبی برای این مساله است.

منبع انرژی بوستر پمپ آب

بوستر پمپ ها با موتور الکتریکی یا هیدرولیکی با فشار هوای کم یا زیاد کار می کنند.

دلایل استفاده از بوستر پمپ آب:

هرگاه به هر دلیلی فشار آب کم و نامناسب باشد، مانند نارسایی در سیستم آب شهری، ارتفاع زیاد ساختمان، تعداد واحدهای زیاد در یک ساختمان، واقع بودن در طبقات بالایی ساختمان های بلند و… استفاده از بوستر پمپ می تواند فشار آب خوب و مناسبی را در اختیار شما قرار دهد تا در تمام ساعات شبانه روز بتاون از آب به راحتی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button