آشنایی با پمپ شناور پمپیران

آشنایی با پمپ شناور پمپیرانپمپیران

در این مقاله با یکی از محصولات پمپیران به نام پمپ آب شناور پمپیران آشنا خواهیم شد.

پمپ های شناور چند طبقه با محرک الکتریکی مجموعه ای است از یک پمپ آب گریز از مرکز عمودی که به طور مستقیم با موتور الکتریکی شناور کوپله می شود. پمپ های شناور يك يا چند طبقه، تك مكشه بوده و محفظه آن دارای برش شعاعي می باشد. این پمپ ها بیشتر مناسب نصب عمودي بوده ولی در مواردي بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور مي‌تواند به صورت افقي يا مايل نيز نصب شود.

پروانه‌ها بصورت جريان شعاعي يا مختلط بوده و قابل تراش مي باشند. محفظه طبقات پمپ هاي جريان شعاعي توسط بست طبقات و محفظه طبقات پمپ هاي جريان مختلط توسط پيچهاي دوسر به همديگر متصل مي‌شوند. محفظه مكش بين موتور و پمپ توسط صافي مكش، پمپ را در مقابل ذرات درون آب محافظت مي‌كند.

این پمپ ها معمولاً داراي سوپاپ يك طرفه مي باشد و جهت پمپاژ آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق کم عمق طراحی شده است.

الکترو موتور شناور آن از نوع قفس سنجابی آسنکرون سه فاز شناور بوده و با آب پر می شود. برای رعایت نکات ایمنی این الکتروپمپ ها نباید در استخرهای شنا نصب شوند و با توجه به این که این موتورها برای کار در چاه ها عمیق و نیمه عمیق طراحی شده اند، قطر خارجی آنها کوچک در نظر گرفته شده است. خنک شدن این الکتروموتور توسط جریان آب مورد پمپاژ که در اطراف بدنه این الکتروموتور است صورت می گیرد. درجه حفاظت موتور IP 55 می باشد.

تمام قطعات موتور از جنس چدن بوده و تمام قطعاتی که در تماس با مایع هستند توسط لایه ای از رنگ ضد زنگ پوشش داده شده است. در این الکتروموتور ها، پروانه ها بالانس دینامیکی می شوند و طراحی آنها به گونه ای است که نیروهای محوری به حداقل برسد. محور پمپ به وسیله پروانه ها و بوش های فاصله در مقابل خوردگی و سایش توسط مایع مورد استفاده حفاظت می شود که حاصل آن کارایی، استحکام و عمر طولانی پمپ و کاهش هزینه بهره برداری و تعمیرات می باشد.

مشخصات کلی پمپ آب شناور پمپ ایران

قطر نامی سوپاپ آن 2/1، 1 تا8 اينچ می باشد و دمای آب مورد استفاده تا 30 درجه سانتيگراد می تواند باشد. ظرفیت آبدهی 5 تا 650 متر مكعب در ساعت و ارتفاع 300 متر محدوده قابل توجهی است که توسط مدل های مختلف الکتروپمپ های شناور پمپیران پوشش داده می شود.

محصولات ارایه شده مشخصات الکترو پمپ ها برای آب تمیز و سرد است. بر اساس شرایط کاری مختلف می توان مواد مختلفی را انتخاب کرد که امکان پمپاژ انواع سیالات از آب تمیز تا خورنده ترین آب ها را فراهم سازد. برای پمپاژ آب های دارای ذرات سازنده نیز، پمپ های خاصی با محفظه ها و پروانه هایی از آلیاژ مخصوص تولید می شود.

موارد کاربرد پمپ شناور آب پمپ ایران

  • انتقال آب تميز يا حاوي كمي املاح در مصارف آبياري
  • سيستم هاي آبياري باراني
  • ايستگاه هاي تقويت فشار
  • تأمين آب اضطراري
  • زهكشي آب هاي تحت الارضي
  • تأسيسات تصفيه آب
  • مصارف شستشوي صنعتي و سيستمهاي آتش نشاني
  • بعلاوه اين پمپها در معادن و آبنماها و غيره بكار مي‌رود
  • ميزان مجاز شن در آب مورد پمپاژ 25 گرم در متر مكعب مي‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button