آشنایی با پمپ شناور پمپیران

آشنایی با پمپ شناور پمپیرانپمپیران

در این مقاله با یکی از محصولات پمپیران به نام پمپ آب شناور پمپیران آشنا خواهیم شد.

پمپ های شناور چند طبقه با محرک الکتریکی مجموعه ای است از یک پمپ آب گریز از مرکز عمودی که به طور مستقیم با موتور الکتریکی شناور کوپله می شود. پمپ های شناور یک یا چند طبقه، تک مکشه بوده و محفظه آن دارای برش شعاعی می باشد. این پمپ ها بیشتر مناسب نصب عمودی بوده ولی در مواردی بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور می‌تواند به صورت افقی یا مایل نیز نصب شود.

پروانه‌ها بصورت جریان شعاعی یا مختلط بوده و قابل تراش می باشند. محفظه طبقات پمپ های جریان شعاعی توسط بست طبقات و محفظه طبقات پمپ های جریان مختلط توسط پیچهای دوسر به همدیگر متصل می‌شوند. محفظه مکش بین موتور و پمپ توسط صافی مکش، پمپ را در مقابل ذرات درون آب محافظت می‌کند.

این پمپ ها معمولاً دارای سوپاپ یک طرفه می باشد و جهت پمپاژ آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق کم عمق طراحی شده است.

الکترو موتور شناور آن از نوع قفس سنجابی آسنکرون سه فاز شناور بوده و با آب پر می شود. برای رعایت نکات ایمنی این الکتروپمپ ها نباید در استخرهای شنا نصب شوند و با توجه به این که این موتورها برای کار در چاه ها عمیق و نیمه عمیق طراحی شده اند، قطر خارجی آنها کوچک در نظر گرفته شده است. خنک شدن این الکتروموتور توسط جریان آب مورد پمپاژ که در اطراف بدنه این الکتروموتور است صورت می گیرد. درجه حفاظت موتور IP 55 می باشد.

تمام قطعات موتور از جنس چدن بوده و تمام قطعاتی که در تماس با مایع هستند توسط لایه ای از رنگ ضد زنگ پوشش داده شده است. در این الکتروموتور ها، پروانه ها بالانس دینامیکی می شوند و طراحی آنها به گونه ای است که نیروهای محوری به حداقل برسد. محور پمپ به وسیله پروانه ها و بوش های فاصله در مقابل خوردگی و سایش توسط مایع مورد استفاده حفاظت می شود که حاصل آن کارایی، استحکام و عمر طولانی پمپ و کاهش هزینه بهره برداری و تعمیرات می باشد.

مشخصات کلی پمپ آب شناور پمپ ایران

قطر نامی سوپاپ آن 2/1، 1 تا8 اینچ می باشد و دمای آب مورد استفاده تا 30 درجه سانتیگراد می تواند باشد. ظرفیت آبدهی 5 تا 650 متر مکعب در ساعت و ارتفاع 300 متر محدوده قابل توجهی است که توسط مدل های مختلف الکتروپمپ های شناور پمپیران پوشش داده می شود.

محصولات ارایه شده مشخصات الکترو پمپ ها برای آب تمیز و سرد است. بر اساس شرایط کاری مختلف می توان مواد مختلفی را انتخاب کرد که امکان پمپاژ انواع سیالات از آب تمیز تا خورنده ترین آب ها را فراهم سازد. برای پمپاژ آب های دارای ذرات سازنده نیز، پمپ های خاصی با محفظه ها و پروانه هایی از آلیاژ مخصوص تولید می شود.

موارد کاربرد پمپ شناور آب پمپ ایران

  • انتقال آب تمیز یا حاوی کمی املاح در مصارف آبیاری
  • سیستم های آبیاری بارانی
  • ایستگاه های تقویت فشار
  • تأمین آب اضطراری
  • زهکشی آب های تحت الارضی
  • تأسیسات تصفیه آب
  • مصارف شستشوی صنعتی و سیستمهای آتش نشانی
  • بعلاوه این پمپها در معادن و آبنماها و غیره بکار می‌رود
  • میزان مجاز شن در آب مورد پمپاژ 25 گرم در متر مکعب می‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button