الكتروپمپ هاي ملخي PSAو PSM پمپ ایران

الكتروپمپ هاي ملخي PSAوPSM پمپ ایرانالکتروپمپ آب ملخی پمپیران

الكتروپمپ هاي ملخي شناور پمپيران در مواردي كه آبدهي بالا و ارتفاع پمپاژ پايين مورد نياز باشد كاربرد دارند. الكتروموتور اين محصولات بصورت خشك بوده و از نوع آسنكرون سه فاز با كلاس حفاظتی 68ip و درجه عایقf می باشند. جهت آببندي الكتروموتور دو نوع مكانيكال سيل (آببند مكانيكي) در ساختمان آن بكار رفته و روتور الكتروموتور با محور پمپ يكپارچه مي باشد. جهت ايمني اين الكتروپمپ ها سيستم هاي حفاظتي در برابر افزايش درجه حرارت سيم پيچ استاتور- افزايش درجه حرارت بلبرينگ ها و نفوذ رطوبت داخل الكتروپمپ در نظر گرفته شده است.

الکتروپمپها بر اساس توان نامي داراي سنسورهاي حرارتي، آب، رطوبت، روغن و بيرنيگ مي باشد. الكتروموتور مورد استفاده در اين پمپ های آب از نوع سه فاز مي باشد. در ناحيه آببندي محور و در حد فاصل بين الكتروموتور و پمپ از دو نوع آببند مكانيكي مختلف استفاده مي شود. به سبب لزوم خنك كاري الكتروموتور و احتراز از ارتعاش، نبايد الكتروپمپ در شرايط خشك استارت شود. جهت نصب اين الكتروپمپ ها احتياج به شرايط ويژه نصب از جمله لوله تخليه و بستر مناسب قرارگيري مي باشد.

نصب الكتروپمپ هاي ملخي پمپ ایران ه انحاء مختلف صورت مي پذيرد. با توجه به نوع ايستگاه و كاربرد آن و همچنين محدوديت هاي ساختاري محل, نصب الكتروپمپ هاي ملخي به طرق مختلف صورت مي پذيرد.

مشخصات این الکتروپمپ های پمپیران

 •  قطر خروجی آن 350 تا 1200 میلیمتر است
 • ظرفیت آبدهی آن برابر با 20 الی 3500 لیتر در ثانیه می باشد
 •  ارتفاع 2 تا 16 متر می باشد

تعمير و نگهداري الكتروپمپ

بازرسي ياتاقانها و روغن كاري آنها

تعبيه شده و بلبرينگ ها (Deep Grooved) محور پمپ و موتور در داخل بلبرينگ هاي شيار عميق

داراي محفظه گريس هستند. در هر بازبيني بلبرينگ ها را با گريس تميز پر كنيد و در صورت خرابي بلبرينگ آنرا تعويض نماييد.

آب بندي محور (Shaft Seal)

محور توسط دو عدد آببند مكانيكي در كنار هم يعني در بين پمپ و موتور آب بندي مي شود، آببند مكانيكي توسط روغن داخل محفظه ياتاقان روانكاري و خنك كاري مي شود.

تذكر: شايان ذكر است كه قطعات استاندارد استفاده شده در الكتروپمپ بعد از يك دوره كاركرد بايستي تعويض گردد. دوره كاركرد براي اين قطعات 4000 ساعت مي باشد.

تذكر: سعي كنيد موقع تعويض بلبرينگ ها و مكانيكال سيل ها آنرا به خوبي جا انداخته و از آببندي مكانيكال سيل ها ا طمينان حاصل كنيد و با تزريق گاز نيتروژن به داخل محفظه موتور از سالم بودن آنها مطمئن شويد.

روغن پمپ را بعد از 4000 ساعت كاركرد تقريباً در سال يك بار تعويض نماييد.

درجه روغن

در راه اندازي اوليه پمپ از روغن پارافيني كه در محفظه پمپ از طرف كارخانه پر شده استفاده نماييد. اين كار عمر مفيد آببند مكانيكي را افزايش مي دهد در مراحل بعدي از هر نوع روغن موتور همراه با ماده افزودني يا بدون آن با درجه SAE20w تا SAE 10w مي توان استفاده كرد.

كليد قطع و وصل بر اساس سطح مايع (كليد شناور)

به درخواست مصرف كننده الكتروپمپ و در صورت نياز اگر لازم باشد كه الكتروپمپ در هنگام پر بودن مخزن كار كرده و در هنگام خالي بودن خاموش باشد بايد يك سوئيچ شناور عمل كننده بر اساس سطح مايع بر روي الكتروپمپ نصب شود كه اين سوييچ در صورت درخواست به همراه دستگاه فرستاده مي شود. بنابراين زماني كه سطح مايع به سطح معيني كه در دفترچه نهايي پمپ ذكر گرديده برسد، سوئيچ عمل نموده و موتور خاموش مي شود.

تذكر مهم

الكتروپمپ نبايد در حالت خشک كار كند. الكتروپمپ براي كار در حالتي طراحي شده که سطح مايع به حد معيني رسيده باشد، اين سطح در كاركرد اتوماتيك سطح مينيمم است اگر چنانچه الكتروپمپ براي مدتي طولاني بلااستفاده مانده است لازم است ديفيوزر و شيپوره مكش و داخل جايگاه نصب پمپ از رسوبات احتمالي تميز گردد تا در موقع راه اندازي الكتروپمپ آسيب نبيند.

ماكزيمم سطح آب مي بايست بر اساس حجم ايستگاه انتخاب گردد تا دفعات روشن و خاموش شدن پمپ در محدوده گفته شده باشد.

با توجه به اينكه كليه قطعات قسمت موتور با فشار bar 1-1.5 تست می شوند لذا بايستي توجه داشت كه ارتفاع سطح آب بالاي پمپ بيشتر از 10 متر نباشد.

از مزاياي اين الکتروپمپ ها؛ يک پارچه بودن محور پمپ و الکترو موتور؛ عدم نياز به سيستم خنک کاري خارجي و امکان نصب سريع و آسان و نياز به فضاي کم مي باشد.

موارد کاربرد الکترو پمپ ملخی

 • آبیاری کشاورزی
 • ايستگاههاي زهکشي
 • معادن
 • نیروگاه ها
 • حوضچه هاي پرورش ماهي
 • کنترل سيلابها
 • آبرسانی تصفیه خانه ها
 • آبرسانی برای مصارف صنعتی

2 comments

 1. Ali khosrvi

  قیمت پمپ ملخی وطریقه کارگذاشتن آن

  1. کارشناس

   با سلام
   در خصوص سوال شما
   جهت کار گذاشتن در چه نقطه و مکانی
   لطفا جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با مجموعه ستر تماس حاصل فرمایید.
   02133997661

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button