بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ آب، دستگاهی است که در نقطه اتصال مابین لوله منبع آب و ساختمان اصلی نصب می شود و به طور کلی فشار جریان مایع را افزایش می دهد و وظیفه دارد در مواقعی که جریان آب متغیر است، آن را متعادل سازد.

این نوع از پمپ آب برای مدیریت سیستم ها ضروری است و در سطح گسترده ای از مصارف شخصی گرفته تا استفاده های عمومی مورد بهره برداری قرار می گیرند.

موارد استفاده از بوستر پمپ آب

لوله کشی داخلی ساختمان مکانیسم بسیار ساده ای دارد، وقتی شیر آب باز می شود فشار خلا ایجاد شده و آب را به همراه هوا به طرف بالا می فرستد وقتی شیر آب بسته می شود سیستم هم بسته می شود.

در نصب و اتصالات بوستر پمپ آب در مکان هایی که جریان آب مداوم نیست زمان اضافی لازم برای ایجاد فشار وجود دارد تا آب را به سمت شیر آب بفرستد. این امر می تواند منجر به افزایش فشار در لوله ها و بازوهای اتصالی شود وقتی سرانجام آب جریان یابد، ممکن است شامل هوای اضافی بوده و موجب شود به طور نامطلوبی هوای اضافی در آن جریان داشته باشد.

 

انواع بوستر پمپ آب

دو نوع بوستر پمپ آب وجود دارد:

  • بوستر پمپ آب تک طبقه ای و بوستر پمپ آب طبقاتی. بوستر پمپ آب تک طبقه ای به انتهای لوله ی منبع آب متصل شده و بنابراین در زمان نصب یا تعمیر برای لوله های دیگر مشکلی ایجاد نمی کند، تمام فرایند نصب پمپ آب تک طبقه ای بسته به مکان و شرایط کلی لوله های آب بین سه تا پنج روز زمان می برد.
  • بوستر پمپ آب طبقاتی برای این که آب را به طور مطلوب به سمت بالا ببرد و در نتیجه زمان تحویل را بهبود ببخشد از نیروی سانتریفیوژی استفاده می کند. مهم ترین کاربرد این نوع بوستر پمپ آب در مکان هایی است که از منبع آب زیرزمینی استفاده می کنند در این سیستم ها یک جریان انتقال آب به سیستم توزیع وجود دارد. اغلب مردم از بوستر پمپ آب برای آبیاری های مقیاس کوچک استفاده می کنند.

انتخاب بوستر پمپ آب متناسب با نوع مصرف

هنگامی که تفاوت ها و خصوصیات بوستر پمپ آب های مختلف را بررسی می کنید، نوع نیازتان به آب مصرفی را هم مدنظر قرار دهید، مثلا اگر پمپ آب را برای آبیاری استفاده می کنید حتما آن را کنار یا نزدیک منبع اصلی آبیاری نصب نمایید.

مکانی که بوستر پمپ آب در آن نصب می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است، از قرار دادن پمپ آب در مکان های دور از دسترس یا مکان هایی که دسترسی به آن مشکل است خودداری کنید درغیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر بوستر پمپ آب باشد همین مساله تبدیل به یک چالش خواهد شد.

برای نصب بوستر پمپ آب وقت بگذارید و در مورد شرکت های مختلف نصب بوستر پمپ آب تحقیق کنید و تمام زوایا را بررسی کنید.

بوستر پمپ آب یک محصول ویژه است و مهم است که شرکتی که انتخاب می کنید تجربه ی زیادی در نصب، تعمیر و خدمات پس از فروش بوستر پمپ آب داشته باشد. شرکتی را انتخاب کنید که محصولات خود را گارانتی کند و تا راه اندازی کامل همه چیز را به خوبی بررسی کنید.