پمپ آب جتی

پمپ آب جتی قابل استفاده در چاه های کم عمق و چاه های عمیق

پمپ آب جتی در چاه

اگر شما در شهر یا شهرستان زندگی می کنید، احتمالا به این که هر روز چطور آب مورد نیاز به خانه تان می رسد، فکر هم نمی کنید. حتی روستاهای کوچک امروزه اغلب لوله کشی آب برای انتقال آب به هر خانه دارند. تمام چیزی که بایدبرای استفاده از آب بلد باشید باز کردن شیر آب است.

چند کیلومتر دورتر از شهرها تصویر تغییر می کند. در اینجا منبع آب هر خانه از همسایه اش مستقل است. هر خانه برای خود چاه آب دارد که آب مورد نیاز خود را از آن می کشد. همچنین هر خانه سیستم الکترومکانیکی خود برای رساندن آب از چاه به خانه را داراست. در قلب این سیستم پمپ آب وچود دارد. معمول ترین پمپ آب مورد کاربرد در این مناطق پمپ آب جتی و پمپ آب شناور می باشد.

در بعضی مناطق رسیدن به آب آسان تر است و با استفاده از یک بیل و کلنگ و حفر یک چاه کم عمق می توان به آب رسید. اما در مناطقی که نیاز به حفر عمیق تر چاه می باشد باید راه کارهای دیگری را در نظر گرفت.

پمپ آب جتی برای چاه کم عمق

امروزه رایج ترین پمپ آب مورد استفاده برای چاه های کم عمق، پمپ آب جتی می باشد. پمپ آب جتی بالای چاه قرار می گیرد و چه در خانه چه در چاه خانگی آب را از طریق مکش می کشد. در واقع این فشار اتمسفری است که کار مکش را انجام می دهد. همانطور که شما با مکیدن نی بالای آب در نی یک خلا ایجاد می کنید، در اینجا نیز با وجود خلا و فشار هوا یا فشار اتمسفری آب به سمت بالا هل داده می شود. در نتیجه مقدار ارتفاعی که شما می توانید آب را در یک چاه کم عمق به سمت بالا بکشید به وزن هوا بستگی دارد.

پمپ آب جتی عمل مکش را به روش خاص و نویتی انجام می دهد. پمپ آب با برق کار می کند و پروانه را به حرکت درمی آورد. پروانه نیز آب را از چاه از طریق یک روزنه ی باریک یا جت به جریان می اندازد و به سمت بالا جلوی پروانه می کشد. این انقباض در جت باعث تسریع جریان آب می شود. شبیه عملکرد نازل در شلنگ باغبانی

همچنانکه آب از پمپ جتی خارج می شود یک خلا جزئی ایجاد می شود که آب اضافی را از چاه مکش می کند. درست پشت جت یک تیوپ قرار دارد که وظیفه ی کم کردن سرعت آب و افزایش فشار را به عهده دارد. آب پمپاژ شده (آب جدیدی که به وسیله ی مکش جت از چاه کشیده شده است) با آب در جریان مخلوط می شود و به سمت سیستم لوله کشی در فشار بالا تخلیه می شود.

از آنجایی که پمپ آب جتی چاه کم عمق برای کشیدن آب از آب استفاده می کند، معمولا نیاز است که قبل از استفاده، با آب پر شود برای نگه داشتن آب در پمپ و سیستم لوله کشی و جلوگیری از بازگشت آب به چاه یک ولو (سوپاپ) یکراهه به پمپ وصل می شود.

پمپ آب جتی

پمپ آب جتی در چاه عمیق

همیشه چاه های آب، کم عمق نیستند. در مورد چاه های عمیق نیز شما می توانید از پمپ آب جتی استفاده کنید. پمپ آب جتی در چاه های عمیق برای کشیدن آب، هم از مکش جت و هم از فشار وارد شونده از پروانه استفاده می کند. برای جلوگیری از پمپاژ بیش از حد چاه، نصب و اتصالات پمپ آب جتی شامل یک لوله ی 35 فوتی می شود که انتهای جت (محل مصرف در خانه) را به چاه متصل می کند. پمپ آب جتی در چاه عمیق به همان روش در چاه کم عمق عمل می کند.

11 comments

 1. سلام،با تشکر از توضیحات
  برای چاههای 10 متری و خروجی 1اینچ درون چاهی بهتر است یا برون چاهی؟

  1. کارشناس مستر

   دقت شود پمپ های سانتریفیوژی داخل آب قرار نمی گیرد و حداکثر ارتفاع مکش با سوپاپ 2 تا 3 متر می باشد اگر پمپ کف کش در داخل چاه قرار دهیم نیاز به هواگیری می باشد وانتخاب بهتری می باشد
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴و۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 2. سلام برای چاه هایی با عمق 30 متر چه نوع پمپ آبی خوب است؟؟

  1. کارشناس

   سلام
   انتخاب پمپ جهت چاههایی با این عمق به نوع آب نیز بستگی دارد
   اگر آب چاه صاف بوده و سایز خروجی حداکثر 2 تا 3 اینچ باشد، می توانید از پمپ های ایتالیایی و استنلس استیل استفاده نمایید. ولی اگر آب دارای ذرات معلق می باشد، می توانید از پمپ های ایرانی با پروانه نیمه باز مانند پمپ های بهاران نوین و یا جهان پمپ استفاده نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

 3. سمیعانی

  برای تخلیه چاه منزل از چه نوع پمپی استفاده شود

  1. گروه مستر

   از پمپ لجن کش استفاده شود.
   جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه مستر تماس بگیرید.

 4. مومنی

  آیا پمپ آبی داریم که بتوانیم بیرون چاه قرار دهیم و از 17 متر پایین تر از سطح آب چاه آب را به بالا انتقال دهد؟

  1. گروه مستر

   بله، پمپ آب پنتاکس مدل AP-200 قابلیت مکش آب از بیست متر پایین تر از سطح زمین از طریق ایجاد خلا را دارد.

  2. پمپ اگر بیرون نصب شو باشه بهتره یا داخل چاه عمق چاه حدود بیست متر است با تشکر

  3. گروه مستر

   سلام
   بهتر است که برای چاه با عمق 20 متر از پمپ های غرق آبی (کفکش) استفاده کنید

  4. گروه مستر

   سلام
   بهتر است که برای چاه با عمق 20 متر از پمپ های غرق آبی (کفکش) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button