پمپ آب مستغرق جهت استفاده در چاه های عمیق

انواع پمپ آب مستغرق

پمپ آب مستغرق (شناور) به دلیل طراحی ویژه خود، محبوب ترین نوع پمپ، جهت استفاده در چاه های عمیق، نیمه عمیق و یا حتی کم عمق هستند. این پمپ ها از نوع سانتریفیوژ بوده هستند. جهت استفاده، باید به صورت کامل در آب غرق گردند، از این رو به آنها پمپ های مستغرق نیز گفته می شود.

موتور این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که با پمپاژ مایعات اطراف خود خنک می گردند. البته قسمت های داخلی موتور توسط یک پوشش یا محافظ، نگهداری می شود که این پوشش از ورود هرگونه مایعات، جلوگیری می کند.

جهت استفاده از پمپ های شناور در درون چاه ها و مصارف خانگی، بهتر است از یک مخزن تحت فشار نیز استفاده شود. این نوع پمپ ها می توانند تا 400 فوت در زیر زمین قرار گیرند و عملیات مکش را انجام دهند.

اولین قدم جهت نصب پمپ آب مستغرق، انتخاب یک پمپ مناسب برای گودال یا چاه مورد نظرمی باشد.اگرچه هزینه ی خرید پمپ آب یک پارامترمهم است اما باید به هزینه های دیگری مانند هزینه ی طول عمر یک پمپ و همچنین هزینه ای که درطول مدت استفاده از پمپ، صرفه جویی می گردد،توجه داشت.

در صورت استفاده از پمپ های نامناسب از نظر عمق مکش، در عین مصرف انرژی بالا، کارایی پایینی دربر خواهند داشت و در نهایت نیاز مشتری را برآورده نمی کنند. علاوه بر این در فاصله زمانی کوتاه، دچار مشکل و خرابی می گردند.

نکات مهم جهت انتخاب پمپ مناسب برای چاه ها و گودال ها

  • کاربرد پمپ مورد نیاز: کاربرد های پمپ آب شناور

      نوع مکانی که پمپ در آن استفاده خواهد شد مانند آبیاری باغچه ها، معادن، خانگی و…

  • نرخ آب دهی و میزان فشار
  • فاصله ی پمپاژ: که شامل عمق چاه، فاصله ی افقی و میزان ارتفاع سطح زمین می باشد
  • قطر چاه
  • قطر لوله
  • هد کلی پمپ

 

بهترین پمپ آب مستغرق (شناور)

با توجه به مولفه های اساسی در انتخاب یک پمپ مناسب در زمینه های مختلف ذکر شده ،انتخاب یک برند با کیفیت به همراه خدمات همیشگی یک امر مهم می باشد. از بهترین پمپ های شناور موجود در بازار ایران برند های گراند فوس، ابارا، پنتاکس، لوارا،سایر و داب به شرح زیر می باشد.

 

پمپ آب گراندفوس

پمپ آب شناور گراندفوس

پمپ های شناور گراندفوس که در زمینه ذخیره آب، تقویت فشار، معادن، فواره ها، استخراج آب های زیرزمینی و….مورد استفاده قرار می گیرند، شامل

سری های SPA ,SP , SP-G می شوند.

پمپ آب شناور ابارا

پمپ آب مستغرق ابارا

پمپ های شناور Ebara که جهت استخراج آب تمیز از چاه و افزایش فشار در کاربرد های صنعتی و پمپاژ آب از چاه ها، مصارف خانگی وسیستم های آبیاری

می باشند،شامل سری های OM – ONK – EBS می باشند.

 

پمپ آب داب

 

پمپ آب شناور داب

برند DAB دارای پمپ های شناور با تنوع بسیار زیادی است که اغلب سری های آن در بازار ایران موجودمی باشند. از انواع این سری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سری DIVER، سری Pulsar،  سری Micra، سری IDIA

 

پمپ آب شناور پنتاکس

پمپ آب شناور پنتاکس

پمپ های شناور Pentax، اغلب جهت تقویت فشار در سیستم های خانگی و پرکردن مخازن و تانک ها با استفاده از آب های زیر زمینی به کار می روند ودارای انواع تک فاز و سه فاز می باشند. این پمپ ها دارای دسته بندی های زیادی از جمله، سری 5PEStو سری 4S هستند

 

 پمپ آب شناور لوارا

پمپ آب مستغرق لوارا

قطر این دسته از پمپ های شرکت Lowara بین 4 تا 12 اینچ می باشند. اغلب از جنس استیل 304 و 316 و همین طور استنلس استیل دوبل برای عمر طولانی می باشند.این پمپ ها برای تامین آب، آبیاری و استفاده در چاه های عمیق استفاده می شوند. پمپ آب شناور لوارا شامل  سری Scuba، سری E-GS می باشد.

 

پمپ آب سائر(SAER)

پمپ آب مستغرق سایر
پمپ شناور سایر

شرکت سائر،تولید کننده این دسته از پمپ ها یکی از بزرگترین شرکت های ایتالیایی می باشد که پمپ هایی با کیفیتی همچون پمپ های شناور در سری FS , NS, NR  ارائه کرده که جهت استفاده در برداشت آب از دریاچه ها و سدها و معادن، جبران افت فشار طرح های آبرسانی و… به کار برده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button