توربو پمپ

  پمپ های سانتریفوژ

توربو پمپ  آبهمانطور که قبلا ذکر شد، توربو پمپ هستند مهم ترین گروه از پمپ های پویا هستند. توربو پمپ ماشینهایی هستند که انرژی مکانیکی و حرکت چرخشی از انرژی هیدرولیکی، انرژی پتانسیل و مایعات جنبشی افزایش می دهد. پمپ و پروانه انتقال انرژی مکانیکی مایع رانده شده است.با توجه به پیشرفت در تکنولوژی، استفاده از آنها در صنعت فراگیر شده است که اغلب جایگزین پمپ های رفت و برگشتی شده اند. توربو پمپ را می توان در نوع حرکت سیال در آن به سه دسته تقسیم کرد:

  • پمپ های شعاعی (روتاری کامل) شعاعی

  • در پمپ،مایع وارد محور پروانه و عمود بر محور پروانه حذف شده است. استفاده از سر پمپ نرخ بالا و پایین است.
  • پمپ مخلوط (نیمه دوار) مخلوط

  • پمپ های مایع به داخل جهت محور پروانه و نسبت به محور خروجی تمایل. استفاده از این پمپ ها در دبی و سر متوسط.

    پمپ های جریان محوری پروانه پمپ های مایع به داخل و در امتداد محور خود است. استفاده از تلمبه های جریان بالا و سر پایین.

 

  اجزای اصلی پمپ توربو

توربو پمپ سه قسمت اصلی هستند. این قطعات  شاملاز هدایت کننده، پروانه یا چرخ و کاهش دهنده یا جمع کننده.

A) هدایت کننده: همانطور که از نام این بخش مشخص شده است،وظیفه هدایت مایع به داخل پمپ (پروانه) به طوری که مایع مماس پروانه تیغه را وارد کنید. در غیر این صورت برخورد با تیغه های مایع با زوایای مختلف به ایجاد گردابه در سیال و افت محلی است.

B) پروانه یا چرخ: (پروانه) این مهم ترین بخش از ایستگاه تلفن همراه است و وظیفه اصلی این است برای انتقال انرژی مکانیکی روتور به عنوان مایع جنبشی و پتانسیل. مایع از وسط مجوز واردات است که به علت نیروی گریز از مرکز از پروانه به درخواست آن را به نوسان از پر شود.پروانه در محور پمپ نصب شده و با آن می چرخد.

C) کاهش دهنده یا جمع کننده: این خروجی پمپ و بعد از پروانه است. همانطور که معلوم شد، علاوه بر جمع آوری و هدایت مایع به خروجی فشار مایع از پروانه،اما این نقش علاوه بر جمع آوری مایع و هدایت آن را به. گردآورنده در مسکن پمپ و تنها در اطراف پروانه واقع، به طوری که مایع از مجوز لازم به تصویب مجرای واگرا است، و سپس به لوله خروجی هدایت می شود.با توجه به قانون برنولی و به دلیل سرعت جریان در حین عبور از کانال است به حلزون گوش، به نام فشار کاهش می یابد افزایش خواهد یافت. برخی از پمپ سد به جای منتشر استفاده می شود. سپس سیال از پروانه عبور و منتشر کننده انرژی جنبشی تبدیل به انرژی پتانسیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button