راهکارهای افزایش فشار آب

فشار پمپ آب

فشار آب

مقدار نیرویی است که مایعات را از طریق لوله ها حرکت می دهد. واحد اندازه گیری فشار آب، بار می باشد که هر بار 10 متر آب را بالا می کشد.

فشار آب معمولا ثابت نبوده و با میزان نیاز، تغییر می کند. برای مثال در زمان های صبح و عصر که پیک مصرف می باشد، ممکن است فشار آب تاحدی کاهش یابد. براساس تجربیات میزان فشار بین 45 تاpsi 50 نشانه ی کم فشاری، psi60 یک فشار ایده آل و psi80 یک فشار بالا را نشان می دهد.

فاکتور های زیادی مانند، گرانش و فاصله زیاد، منجر به کاهش فشار آب در ساختمان می گردد.

یکی از عوامل مهمی که جریان آب را کاهش می دهد، شرایط لوله کشی ساختمان و نوع آن می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطر لوله ها
  • خوردگی و زنگ زدگی لوله ها
  • تقاضای زیاد آب در ساعاتی خاص
  • طولانی بوده لوله ها تا منبع تغذیه
  • تعداد و نوع اتصالات در طول لوله کشی ها

راهکار های افزایش فشار آب

کم فشاری آب

شما در ابتدا باید میزان فشار آب را چک کرده و در صورت وجود مشکل، شروع به عیب یابی کنید. در قدم بعدی شما می توانید مشکل خود را با استفاده از راهکارهای ارائه شده حل نمایید.

  • از بین بردن گرفتگی های سیستم لوله کشی

با گذشت زمان امکان پوسیده شدن و گرفتگی لوله ها براثر رسوب مواد معدنی وجود دارد. در واقع قطر لوله ها کاهش یافته و از عبور آب و مایعات جلوگیری می کند. در موارد حاد شما نیاز به تعویض لوله کشی ساختمان خود دارید اما در موارد دیگر شما می توانید از سیستم لوله کشی خو محافظت کرده و از رسوبات آن جلوگیری نمایید. بدین صورت که از ریختن هرگونه مواد و مایعاتی که سبب ایجاد چسبندگی و رسوب می شود خودداری کنید.

همچنین شما می توانید جهت از بین بردن رسوبات اندک، مقداری سرکه در داخل لوله ها بریزید و یا سر شیر یا دوش خود را درون آن قرار داده و به مدت 24 ساعت به آن استراحت دهید.

در صورتی که احساس کردید این عمل موثر واقع نشد، باید از یک لوله کش کمک بگیرید

  • بازکردن شیر اصلی

قدم بعدی نیاز به صرف زمان بیشتری دارد. همه ی ساختمان معمولا دارای یک شیر اصلی هستند که جریان آب لوله کشی ساختمان از طریق آنها کنترل می شود. شما باید این شیر را پیدا کرده و از بازبودن آن به صورت کامل، اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات ممکن است این شیر ها براساس تعمیر و یا پیاده سازی بسته شوند که نتیجه ی آن کاهش و یا محدودیت آب ورودی ساختمان می شود.

  • چک کردن نشتی ها

لوله های آسیب دیده و یا خراب سبب ایجاد چکه و یا کارنکردن سیفون ها می گردد. برای اینکه مشخص کنید لوله کشی ساختمان شما دچار نشتی شده یا نه، در ابتدا از بسته بودن تمام شیرها اطمینان حاصل کنید سپس شیر اصلی ساختمان را ببندید و عددی که بر روی کنتور نشان داده میشود را یادداشت کنید. بعد از گذشت از دو ساعت دوباره رقم روی کنتور را یادداش نموده و با رقم قبلی مقایسه کنید. افزایش رقم نشان دهنده وجود نشتی در سیستم لوله کشی شماست.

  • تقویت فشار آب

اگر موارد بالا را چک کردید و به نتیجه ای نرسیدید، در نهایت باید به این فکر کنید که احتمالا محله یا ساختمان شما دچار کم آبی است و ساختمان یا لوله کشی شما، مشکلی ندارد.

بهترین راهکار برای افزایش فشار آب استفاده از انواع پمپ آب می باشد.برای این منظور با توجه به وضعیت اقلیمی و اطلاعات فنی ساختمان میتوانید پمپ مناسب با بازدهی بالا را برای خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button