صدا خفه کن پمپ آب

به دنبال رفع صدای پمپ آب هستید؟ ما بهترین انواع صدا خفه کن پمپ آب را به شما معرفی می کنیم. برای استعلام قیمت عایق صوتی پمپ آب همین حالا با ما تماس بگیرید.

021-33997522 | 021-33997661 | 09121882140

پیشنهاد ویژه: چرا خرید پمب آب پر صدا؟ برای خرید پمپ آب بی صدا و مطمئن حتما از مشاوره رایگان گروه پخش پمپ آب مستر استفاده کنید. ما به شما در خرید بهترین مدل پمپ آب خانگی کمک می کنیم.

کاهش صدای پمپ آب یکی از دغدغه های رایج در استفاده از پمپ در منزل و یا محل کار می باشد. احتمالا شما هم با سر و صدای این دستگاه ها در بعضی مواقع مواجه شده اید. این سر و صداها ممکن است گاها ناخواسته بوده و یا گاهی اوقات نیز به جهت وجود مشکلی، این سرو صدا ایجاد می شود که در هر دوصورت این سرو صداها می تواند آزار دهنده باشد.

شاید در نگاه اول این مشکل قابل حل نباشد ولی می توان با انجام راه حل هایی تا حد زیادی این سر وصدا ها را کنترل کرد. که البته استفاده از این راه حل ها نیاز به کمی تلاش دارد.

گاهی اوقات با یک نصب درست و مناسب و نگهداری صحیح می توان از ایجاد مشکل و سر وصدا برای پمپ جلوگیری کرد.

به هرحال ما در این مقاله چند راه حل جهت کاهش سر و صدای پمپ آب را ارائه می دهیم :

روش های کاهش صدای پمپ آب

در این مقاله ما قصد داریم راههایی جهت کاهش صدای پمپ آب را به شما ارائه کنیم که بعضی از آنها روش های پیشگیری هستند و برخی دیگر روش هایی جهت رفع مشکل این اتفاق هستند.

 • مشخص کردن نوع سر و صدا

در ابتدا شما باید تعیین کنید صدایی که می شنوید چه نوع صدایی است. بعضا ممکن است این سرو صدا ها حاصل از لرزش های پمپ آب باشد. بسته به نوع سرو صدا ها راه حل های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد.

به عنوان مثال در بعضی موارد شما می توانید صدای لرزش را بشنوید که صدایی کاملا مزاحم و آزار دهنده است و معمولا پمپ هایی که برروی کف یا دیوار نصب شده اند این صدا را ایجاد می کنند که حاصل از ارتعاشات آن برروی دیوار یا کف می باشد. در این مورد اولین اقدامی که باید انجام دهید، ثابت کردن پمپ برروی محل نصبی خود می باشد.

 • ساخت یک باکس بزرگ جهت کاهش صدای پمپ آب

ساخت یک جعبه مقوایی می تواند یک راه حل بزرگ جهت کاهش صدای پمپ آب باشد. ساخت این جعبه ممکن است نیاز به دقت و یا زمان زیادی داشته باشد اما این ساخت فقط یک بار انجام می گردد که می تواند این صداها را تا حد زیادی کم کند.

کاهش سر و صدای پمپ آب

کاهش سر و صدای پمپ آب

همانطور که می دانید صدا از طریق امواج حرکت می کند که به دام انداختن آنها کاری بسیار دشوار است. شما با ایجاد این جعبه مقوایی می توانید از حرکت این صداها جلوگیری کنید.

قبل از ساخت این جعبه، شما نیاز به اندازه گیری دقیق از پمپ آب خود دارید.این جعبه باید یک مقدار بزرگتر از پمپ شما باشد. این جعبه ها را می توان به راحتی با تخته های چند لایه و یا تعدادی پنل های مستطیلی از جنس فوم های لاستیکی، بسازید. این مواد عایق های مناسبی جهت کنترل صدا می باشند. اگر شما این جعبه را با این مواد برای پمپ آب خود بسازید می توانید سر و صدای پمپ را با توجه به میزان سرو صدا در هر پمپ، بین 50 تا 90 درصد کاهش دهید.

 • قرار دادن پمپ آب در جای مناسب

توجه به این مورد که پمپ آب باید در محل مناسبی قرار گیرد، یکی از نکات مهم در نصب آن می باشد.بسیاری از سر و صدا ها ناشی از لزرش هایی است که با نصب نادرست در محل نامناسب بوجود آمده اند.

کاهش سر و صدای پمپ آب

اطمینان حاصل کنید که پمپ آب کاملا به دیوار یا کف چسبیده باشد. رعایت این مورد می تواند تا حد زیادی سروصدا ها را کاهش دهد.

همچنین نصب پمپ بر روی یک سطح بتنی می تواند از این سر و صدا ها بکاهد.

 • عایق کردن صدا به وسیله هوا

شما می توانید با عایق کردن صدا، از سرو صدا ها تا حد زیادی بکاهید. برای این کار شما باید یک مانع جهت جلوگیری از انتقال صدا ایجاد کنید برای ایجاد این موانع شما می توانید از پانل های صوتی و یا پتوهای عایق صوت استفاده کنید.

 • انتخاب پمپ آب مناسب

اگر شما از هر روشی استفاده می کنید که سرو صدا را کاهش دهید ولی موثر نمی افتد، وقت آن رسیده که پمپ خود را تعویض کنید، انتخاب یک پمپ آب مناسب با سر وصدای پایین تر، هرچند از قیمت بالاتری برخوردار است، اما به مراتب بهتر از خرید یک پمپ نامناسب و پرسر وصدا ست که بعد از آن مجبور به استفاده از روش های از بین بردن سرو صدا شوید که طبیعی است این روش از هزینه های بالاتری نیز برخوردار است.

معمولا در توضیحات هر پمپ، میزان صدای ایجاد شده توسط آنها قید می شود که با توجه به آن می توانید یک خرید مناسب تری را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: اگر انتخاب پمپ آب مناسب برای شما تبدیل به یک دغدغه شده است، حتما مقاله پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه را مطالعه کنید. همچنین بررسی قیمت پمپ آب کوچک 12 ولت شاید برای شما جذاب باشد.

 • تعمیر و نگهداری مناسب پمپ آب

شما به چند دلیل مجبور به تعمیر و نگهداری متوالی از هر پمپ هستید. کاهش صدای پمپ آب یکی از این موارد است.

شما باید از روغن کاری قطعات دارای خوردگی، اطمینان حاصل کنید و همچنین در صورت خراب بودن، قطعات جدید را جایگزین قطعات مستعمل کنید و همچنین قطعاتی که به اصطلاح شل شده اند سفت کنید. رعایت همه ی این موارد می تواند به افزایش بهره وری در تولید آب و همچنین کاهش صدای مزاحم پمپ، کمک کند. لازم به ذکر است قطعات و اجزای پوسیده می تواند سر و صدای پمپ ها را تاحد زیادی افزایش دهند.

پیشنهاد مطالعه: در این خصوص خواندن مقاله جامع نحوه تعویض روغن پمپ کف کش به شما کمک خواهد کرد.

 • استفاده از مواد آکوستیک برای کاهش صدای پمپ آب

استفاده از مواد آکوستیک می تواند به شما در کاهش صدای پمپ آب کمک کند. شما می توانید جهت افزایش بهره وری و کاهش نویز از این مواد در نصب پمپ آب استفاده کنید زیرا همه ی این مواد قادر به جذب ارتعاشات و در نتیجه کاهش سر و صدای پمپ آب می باشند.

در ادامه شما می توانید با ترکیب چندین روش نویز و صدای پمپ را به صفر برسانید. برای مثال استفاده جعبه ی مقوایی، تعمیر و نگهداری، روغن کاری کردن پمپ و جایگزین کردن قطعات جدید با قطعات قدیم می تواند بسیار راحت، شما را به هدفتان برساند.

کاهش سر و صدای پمپ آب

البته اگر به هر دلیل این متد ها موثر واقع نشد، شما می توانید استفاده از یک پمپ جدید را در نظر داشته باشید که باید در حین خرید به مشخصات پمپ و نحوه ی نصب توجه داشته باشید، همچنین می توانید از پمپ هایی استفاده کنید که از نگهداری راحت تری برخوردارند.

 • استفاده از الیاف طبیعی

الیاف طبیعی به طور عمده می تواند تا حد زیادی صدا را کاهش دهد. این فیبر ها جایگزین فیبرهای مصنوعی نسبتا گران هستند. بنابراین الیاف طبیعی از جمله پوست کنف، چوب و پوسته نارگیل به طور فزاینده ای جهت ساخت صفحات جاذب آکوستیک استفاده می شوند. دلیل استفاده از الیاف طبیعی، فراوانی آنها نسبت به الیاف مصنوعی و همچنین قیمت پایین و ساختارآنهاست که دارای سلول های طبیعی می باشند.

 • آسیب دیدن پروانه های پمپ آب

اگر در ورودی پمپ از فیلتر های مناسب استفاده نشود ممکن است مواردی مانند خاک، برگ، شن، ماسه و یا سنگ وارد پمپ گردد که در نتیجه موجب آسیب دیدن پروانه ها و سروصدای آنها شود.

کاهش سر و صدای پمپ آب

بنابراین استفاده از یک فیلتر مناسب یکی از نکات مهم در نصب و نگهداری پمپ های آب می باشد.

پیشنهاد مطالعه: خواندن مقاله پمپ آب بدون برق خالی از لطف نیست.

14 comments

 1. با سلام
  لطفا اگر اهواز نمایندگی دارید اطلاع بدید برای کنترل واز بین بردن صدای پمپ نیاز به کمک فنی دارم

  1. سلام دوست عزیز ما فقط تهران نمایندگی داریم اما ارسال کالا به تمام نقاط ایران داریم و اگر سوال فنی دارید با شرکت تماس بگیرید کارشناسان فنی راهنماییتون کنند.

 2. پمپ آب راد واقعا بیصداست من خیلی راضیم

 3. سلام قرار دادن کاور کاهش دهنده صدای پمپ از لحاظ دما مشکلی تو کارکرد پمپ نداره ؟

  1. کارشناس

   با سلام
   در خصوص سوال شما
   هر پمپ آب یک پروانه خنک کننده در قسمت پشت خود دارد و هوا را جهت خنک کردن روی پوسته پمپ انتقال می دهد،شما فقط باید جلوی انتقال این هوا را نگیرید در غیر این صورت مشکلی پیش نمی آید.
   در صورت راهنمایی بیشتر لطفا با مجموعه مستر تماس حاصل فرمایید.

 4. مژگان احمدی

  خوب و مفید بود

 5. سلام شما ارومیه نماینگی دارید
  یاکسی که بیاد وپمپ اب مارو بازدید وسرویس ودر صورت نیاز تعویض کنه

  1. کارشناس

   سلام
   برند پمپ آب شما چیه ؟

 6. صادق.شیخی

  چطور میتونم با شما تماس داشته باشم؟؟

  البته اگه مشهد هستید

  1. کارشناس

   سلام
   شما می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 7. سلام پمپ اب اپارتمان ما در موقع روشن شدن وخاموش شدن ارتعاش وصدا داره ولی بعدش بیصدا کار می کنه دلیلش رو میدونید ؟این پمپ قبلا بیصدا کارمی کرده وتازه صدا افتاده

  1. کارشناس

   سلام
   به احتمال زیاد خازن پمپ شما دچار مشکل شده است.
   شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ و ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ درتماس باشید.

 8. با سلام
  علت چند بار کرد کردن کنتاکتور موقع خاموش شدن پمپ چی می‌باشد
  وقتی پمپ offمیکند کنتاکتور چندین بار خاموش و روشن می‌شود

  1. کارشناس

   سلام
   علت آن می تواند خرابی خود کنتاکتور باشد
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button