مصرف برق پمپ آب

هر آنچه که باید در رابطه با مصرف برق پمپ آب بدانید را داخل این مقاله به صورت جامع قرار داده ایم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به صورت جامع با مصرف برق پمپ آب و نحوه محاسبه ی مصرف برق پمپ آب آشنا شوید.

مصرف برق پمپ آب
مصرف برق پمپ آب

گاهی ممکن است این سوال برای افراد پیش بی آید که میزان مصرف برق پمپ آب خانگی چقدر است؟ و یا مصرف برق پمپ آب چند کیلو وات می باشد؟ قبل از شروع بررسی مصرف برق پمپ آب ابتدا باید نوع پمپ آب خود را به خوبی بشناسیم، همانطور که میدانید پمپ آب ها انواع متفاوتی اعم از برقی و غیر برقی دارند.

مصرف برق پمپ آب

معمولا برای دانستن مقدار مصرف برق پمپ آب ابتدا به دانستن عدد یک سری از موارد مانند میزان ولتاژ پمپ آب خانگی، میزان جریان پمپ آب خانگی بر حسب آمپر، توان پمپ آب خانگی بر حسب اسب بخار و توان پمپ آب خانگی بر حسب کیلو وات نیاز داریم.

در بیشتر مواقع از جمله مواردی که بر مصرف برق پمپ آب تاثیر گذار است مقدار قطر دهانه ورودی و خروجی دبی و هد پمپ آب می باشد، هرچه مقدار قطر دهانه ورودی و خروجی دبی و هد پمپ آب بیشتر باشد در نتیجه دستگاه به توان بالاتری نیاز خواهد داشت و شاهد افزایش مصرف برق پمپ آب خواهیم بود.

نحوه محاسبه ی مصرف برق پمپ آب

قبل از محاسبه ی مصرف برق پمپ آب باید یک سری نکاتی را در نظر داشته باشید، به عنوان مثال اگر دستگاه پمپ آب را برای ساختمان تجاری به کار می برید باید بدانید که هزینه ی مصرف برق آن بیشتر از ساختمان مسکونی محاسبه می شود. معمولا این هزینه ۴ برابر قیمت برق مصرفی در ساختمان های مسکونی می باشد.

همچنین محاسبه هزینه برق مصرفی بر اساس میزان مصرف برق شما متفاوت خواهد بود، روی تمام قبوض برق نوشته شده است که اگر تا میزان ۱۰۰ کیلو وات برق مصرف کنید به عنوان مثال ۵۰ تومان از ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلو وات، ۶۰ تومان از ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلو وات و … . همانطور که مشاهده می کنید هر چه این میزان بالاتر می رود هزینه ی برق مصرفی نیز به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت.

حال که نکات مهم مصرف برق پمپ آب را گفتیم زمان آن رسیده است که به محاسبه ی مقدار محاسبه ی مصرف برق پمپ آب بپردازیم:

اگر شما دارای یک پمپ آب خانگی یک اسب بخار باشید، دستگاه شما در هر ساعت ۷۴۶ وات معادل ۰/۷۴ کیلو وات برق مصرف می کند. بنابراین شما باید ابتدا متوسط عملکرد روزانه ی پمپ آب خانگی خود را محاسبه کنید، برای مثال اگر دستگاه شما روزانه ۵ ساعت کار می کند شما باید این عدد را در ۷۴۶ ضرب کنید که در نهایت عدد ۳۷۳۰ بدست می آید. اگر هر کیلو وات ساعت برق مصرفی خانگی ۵۰ تومان باشد، هزینه ی برق مصرفی روزانه ی پمپ آب خانگی شما ۱۸۵ تومان می شود که اگر این رقم در تعداد روزهای ماه یعنی ۳۰ ضرب کنیم عدد ۵۵۵۰ بدست می آید که هزینه ی برق مصرفی پمپ آب خانگی یک اسب بخار در یک ماه را نمایش میدهد.

فرمول محاسبه ی مصرف برق پمپ آب عبارت است از:

برق مصرفی براساس کیلو وات × میانگین ساعات کار روزانه پمپ × نرخ هر کیلو وات × تعداد روزهای مصرفی = هزینه برق مصرفی پمپ آب خانگی

کاهش مصرف برق پمپ آب
کاهش مصرف برق پمپ آب

کاهش مصرف برق پمپ آب

همواره نکاتی برای کاهش مصرف برق پمپ آب وجود دارد که با رعایت ان ها میتوانید مقدار مصرف برق پمپ آب را کاهش دهید، این نکات عبارت اند از:

  • استفاده از ست کنترل برای پمپ آب
  • سرویس کردن پمپ اب هر 6 ماه یکبار
  • انتخاب پمپ آب متناسب با نیاز ساختمان

سوالات متداول

میزان مصرف برق پمپ آب خانگی چقدر است؟

برای دانستن میزان مصرف برق پمپ آب خانگی، باید نوع پمپ آب و همچنین مقدار ولتاژ آن را مورد بررسی قرار دهیم که داخل مقاله به صورت جامع میزان مصرف برق پمپ آب خانگی را توضیح داده ایم.

نحوه مصاحبه ی مصرف برق پمپ آب به چه صورت است؟

برق مصرفی براساس کیلو وات × میانگین ساعات کار روزانه پمپ × نرخ هر کیلو وات × تعداد روزهای مصرفی = هزینه برق مصرفی پمپ آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ منبع تحت فشار، درون منابع تحت فشار قرار می گیرد و کارکرد آن تنظیم فشار آب درون منبع تحت فشار است. بسیاری از افراد

نصب فلوتر برقی منبع آب

نصب فلوتر برقی منبع آب

فلوتر برقی دستگاهی است که سطح آب در یک منبع آب را مدیریت می کند تا از سرریز شدن و یا خالی شدن آن منبع،

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین پمپ آب خانگی بی صدا اشنا کنیم، اگر به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا

هزینه تفکیک کنتور آب واحد ها

هزینه تفکیک کنتور آب واحد ها

در این مقاله قصد داریم به صورت جامع شما را با هزینه تفکیک کنتور آب واحد ها و هزینه انشعابات کنتور آب آشنا کنیم، تا