پمپ آبنما

پمپ آبنمای با کیفیت، دوام و زیبایی خاصی را به برکه، حوضچه، آبنما یا حوض شما می بخشد. پرتاب کردن یک فواره آب به سمت بالا یا ایجاد یک ظاهر طبیعی که توسط آداپتورها ایجاد می شود، در یک پمپ آبنمای خوب گنجانده شده است. پروانه و شفت پمپ آبنما از جنس سرامیک است بنابراین برای آب شور و آب شیرین قابل استفاده می باشند.

انواع پمپ آبنما

پمپ آبنما در طیف گسترده ای از انواع، اندازه و بازدهی موجود می باشند. انتخاب پمپ مناسب برای آبنما و حوضچه یکی از مهم ترین تصمیم ها برای داشتن یک برکه یا آبنمای خوب می باشد. پمپ آبنما قلب اکوسیستم آبنما محسوب می شود، که آب را از کف، با فشار به فیلتر پمپ و سپس به سایر قسمتهای آبنما می رساند، در طول مسیر این چرخه به اکسیژن موجود در آب نیز اضافه می شود.

از انواع مهم پمپ های آبنما، پمپ های شناور و خطی هستند،

خرید پمپ آبنما

نصب پمپ آبنما

پمپ های شناور نصب، راه اندازی و نگهداری آسانی دارند، اما در صورت بروز مشکل برای پمپ، به سختی تعمیر می شوند، اما پمپ های خطی قابل تعمیر هستند ولی نصب و راه اندازی آنها پیچیده تر است، زیرا برای نصب به محفظه ی ضد آب و عایق نیاز دارند.

توصیه ی ما استفاده از یک پمپ آبنمای شناور با راندمان بالا برای نصب در آبنما و اندازه ی درست برای رسیدن به سرعت جریان لازم برای رسیدن به ارتفاع مورد نظر می باشد.

برای اطمینان از انتخاب پمپ آبنما، بهتر است هزینه و طول عمر پمپ را در نظر بگیریم و با مقایسه بین پمپ ها، پمپ مناسب را انتخاب نماییم. پمپ های با بهره وری پایین بسیار ارزان هستند ولی بهره برداری از آنها خیلی هزینه بر است. پمپ های با راندمان بالا، هزینه بیشتری را در بردارند اما با توجه به کاهش هزینه انرژی در استفاده از این پمپ ها، یک سال بعد از بهره برداری از پمپ، هزینه اضافه کاملاً جبران می شود، ضمن اینکه پمپ های گرانتر و با راندمان بالا، دارای گارانتی طولانی مدت نیز هستند.

نکات مهم برای خرید پمپ آبنما

در هنگام خرید پمپ آبنما دقت نمایید:

دارای شیرهای کنترل جریان در یک ردیف باشد

دارای فیلتر متحرک برای تمیز کردن آسان  باشد

پایه های متحرک داشته باشد

شامل آداپتور آبپاش و سر آبپاش باشد