پمپ آب شناور

پمپ آب شناور

پمپ آب شناور

شرکت پمپیران از شرکت های بزرگ در صنعت تولید پمپ آب در کشور است که در تولید و ساخت انواع پمپ آب از جمله پمپ آب شناور، پمپ آب گریز از مرکز، و پمپ آب فشار قوی فعالیت دارد. در این مقاله به معرفی یکی از این پمپ ها، یعنی پمپ آب شناور می پردازیم.

پمپ آب شناور پمپیران یکی از انواع پمپ های سانتریفیوژی است که برای موارد کاملا غوطه ور در آب کاربرد دارد. البته پمپ شناور به گونه ای طراحی شده است که موتور کاملا محفوظ و دربسته است و از ورود آب و هرگونه آلایندگی به موتور جلوگیری شود و آسیبی به موتور نرسد.

از آنجایی که پمپ آب شناور پمپیران از موتور روی زمین استفاده نمی کند، از کف زمین می توان بهترین استفاده را کرد و هزینه ی کلی نصب را کم کرد. پمپ آب های شناورهمچنین معمولا هزینه ی نگهداری پایین تری هم دارند. همچنین پمپ آب شناور پمپیران نسبت به پمپ آب هایی که روی زمین کار می کنند سروصدای کمتری هم دارند. با توجه به این که این پمپ آب به صورت غوطه ور و شناور است، نیاز به آماده سازی پمپ آب قبل از استفاده هم نیست.

پمپ آب شناور

نوع دقیق موتور و پمپی که در پمپ آب شناور پمپیران مورد استفاده قرار می گیرد، برای هر عملکرد و موقعیت خاصی متفاوت است. اساسا دو نوع پمپ آب شناور پمپیران اصلی وجود دارد: یک نوع که در چاه های مته ای خیس و نوع دیگر در آبگیرها، چاه های خیس و استخرهای کثیف.

پمپ آب شناور پمپیران که در چاه های مته ای کاربرد دارد معمولا شامل یک موتور شناور بسیار باریک می شود زیر پمپ قرار می گیرد. دقیقا بالای موتور یک شاخاب (ورودی) و یک لوله ی مکش وجود دارد که مایع (اب) را به سمت طبقات پمپ  هدایت می کند. پمپ آب شناور پمپیران معمولا به صورت طبقاتی موجود است و دارای یک پروانه و دیفیوزر(پخش کننده) می باشد. بنابراین پمپ آب شناور پمپیران طبقاتی قابلیت پمپاژ آب از چاه های بسیار عمیق را دارد.

جریان در هر دو نوع از پمپ آب های شناورکمتر از 10 گالون در دقیقه برای نوع خانگی، چند هزار گالون در دقیقه برای پمپ آب شناور پمپیران در نوع آبیاری، صنعتی و شهری می باشد.

پمپ آب شناور پمپیران معمولا برای آب های تمیز و آلوده و لجن قابل استفاده است. در این نوع از پمپ آب شناور پمپیران، جنس ساختار پمپ از چدن یا داکتیل می باشد. برای کاربردهای سبک تر، مانند مصارف خانگی یا آبگیرهای کوچکتر، کاسه ی پمپ معمولا از جنس پلاستیک است. در مواردی که مواد خورنده و ساینده وجود داشته باشد پمپ آب شناور پمپیران با جنس مقاوم تر وجود دارد.

1397-1-31 23:47:11 +00:0013 فروردین 1397|اخبار و مقالات|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه