پمپ آب شناور (Submersible Pump) – مشخصات و توضیحات کاربردی

پمپ آب شناور دستگاهی است که شامل یک پمپ و یک موتور بوده و هر یک به قسمت دیگر متصل است و طراحی آن به گونه ای است که نصب الکتروموتور و پمپ بسیار آسان است.

انواع پمپ آب شناور:

  • پمپ آب با یک موتور پمپ
  • پمپ آب با یک موتور خشک که با یک شفت بلند به پمپ متصل می گردد

پمپ آب شناور می تواند به وسیله یک سوپاپ به یک رایزر متصل شود یا می تواند به یک شیلنگ، لوله یا وسایل دیگری متصل شود و اساسا برای شناور شدن در آب طراحی شده است که غالباً به یک موتور شناور متصل می شود، موتور و پمپ آب از طریق شفت پمپ و شفت موتور به یکدیگر متصل می شوند ضمناً برق موتور توسط چند کابل ضد آب تامین می شود و عموما برای آب آشامیدنی، آبیاری و کاربردهای صنعتی به کار گرفته می شود.

پمپ های شناور به صورت تکی و یا به صورت چند قطعه ای موجود هستند که البته پمپ چند قطعه ای موارد استفاده بیشتری دارد.

پمپ آب SUBMERSIBLE1

پمپ آب SUBMERSIBLE2

پمپ آب شناور دارای یک موتور بوده که به یک پمپ متصل می باشد و در کل این دستگاه در آب به صورت شناور قرار می گیرد تا عمل پمپاژ آب را انجام دهد. پمپهای شناور، بر خلاف پمپ های جتی که مایع را می کشند، آب را به سطح می فرستد، به طور کلی می توان گفت این پمپ ها از این نظر، تا حدودی بهتر از پمپ های جتی عمل می کنند.

پمپ آب شناور را اصطلاحا پمپ های غرق آبی نیز می گویند زیرا این نوع پمپ آب از طریق مایعی که اطراف پوسته الکتروموتور پمپ آب قرار می گیرد خنک می شود و به دلیل اینکه در آب غرق می باشد دمای آبی که اطراف این پمپ قرار می گیرد نباید از 30 الی 40 درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

این پمپ ها وابسته به نوع پروانه ای است که برای آن در نظر گرفته شده است و بر این اساس قادر به انتقال آب با ذرات ریز معلق تا ضخامت خاصی می باشند اما عموما از این نوع پمپ آب جهت انتقال آب در چاه هایی با ارتفاع زیاد که آب تمیز و صافی دارند استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button