پمپ آب مناسب رودخانه

پمپ آب مناسب رودخانه

پمپ آب مناسب رودخانه

در بسیاری از مناطق به دلیل وجود آب فراوان و بارندگی های بالا مشکلی از لحاظ آبیاری زمین های کشاورزی وجود ندارد. اما در بسیاری از مناطق به دلیل کمبود آب افراد مجبورند برای رفع نیاز های خود از منابع دیگری استفاده نمایند. یکی از این منابع رودخانه ها و دریاچه ها هستند.

اگر در اطراف خود از منابع آبی مانند رودخانه، دریاچه و یا رود دارید به راحتی می توانید از آنها جهت آبیاری مزارع خود بهره ببرید. البته به شرطی که از تجهیزات لازم بهره ببرید.

در این راستا پمپ های زیادی وجود دارند که به راحتی می توانند مشکل شما را حل کنند. این پمپ ها در قالب پمپ های کف کش و شناور در بازار موجود هستند.

قبل از انتخاب نوع پمپ آب مناسب خود و پرداخت هزینه، باید مواردی مانند میزان ارتفاع درخواستی، طول مسیر، میزان آبدهی مورد نیاز و سایز لوله های کارشده، را محاسبه کرده و در انتخاب خود لحاظ کنید.

پمپ آب مستغرق

همانطور که می دانید پمپ های مستغرق به طور کامل در آب غوطه ور می شوند تا بتوانند آب مورد نیاز را از طریق مکش، به دست ما برسانند. این پمپ ها در مصارفی مانند پمپاژ آب فاضلاب، پمپاژ صنعتی، پمپاژ آب از رودخانه ها، دریاچه ها و برکه ها، کاربرد دارند.پمپ های مستغرق به دو دسته ی شناور و کف کش تقسیم می گردند.

پمپ آب مناسب رودخانه

پمپ آب شناور جزو پمپ های مستغرق هستند که موتورپمپ، به آنها کوپله شده است. این پمپ ها به دلیل ظاهر باریک خود، بیشتر از چاههای عمیق و نیمه عمیق استفاده می شوند. راندمان انرژی در آنها بالا بوده و رسوب زدایی در این پمپ ها راحت تر می باشد. همچنین می توان گفت پمپ های شناور طول عمر بالایی دارند و هزینه ی تعمیر و نگهداری از آنها پایین است.

پمپ آب کف کش نیز جهت مکش آب های تمیز و بدون آلودگی و ذرات معلق استفاده می شود. این پمپ ها در مصارف خانگی، کشاورزی، پمپاژ آب از چاه ها، انتقال آب از مخازن و استخر ها، فواره ها و جمع آوری آب باران کاربرد دارند و می توان در کنار آنها از فلوتر نیز استفاده کرد. پمپ های کف کش با اندازه ها و توان های متنوعی که دارند، جهت استفاده در مکش آب از رودخانه ها بسیار مناسب می باشند.

در نهایت باید گفت در مواقعی که دسترسی به برق و الکتریسیته نمی باشد، می توان از موتور پمپ آب کشاورزی نیز کمک گرفت. این موتور پمپ ها عمدتا جهت آبیاری مزارع کشاورزی، آبیاری باغات و پمپاژ آب از چاهها و رودخانه ها کاربرد دارد. موتور پمپ آب بر اساس نوع سوخت مصرفی به دو دسته ی بنزینی و دیزلی تقسیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button