پمپ فواره حوض

پمپ آب حوضی

اگر در محیط خانه و ویلا دارای حوض آب و آبنما هستید، قطعا استفاده از یک پمپ فواره حوض آب زیبایی محیط شما را دو چندان می می کند.

در ادامه به معرفی انواع پمپ حوض خانگی پرداخته و در مورد محاسبات پمپ فواره و آبنما توضیح خواهیم داد.

پیشنهاد ویژه: برای استعلام مناسب ترین قیمت پمپ آب خانگی با ما تماس بگیرید. همچنین برای انتخابی درست حتما مقاله پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه را مطالعه کنید.

امروزه استفاده از آبنماها و حوض های زینتی در اغلب ویلا ها، منازل و یا حتی ساختمان ها رایج شده است. استفاده از آبنماها و فواره ها مستلزم داشتن یک پمپ آب مناسب، جهت ایجاد فشار می باشد. در واقع استفاده از پمپ آب حوضی، به یک ضرورت تبدیل گشته است.

فاکتور های زیادی در انتخاب یک پمپ آب حوضی موثر هستند که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محاسبه ارتفاع آبنما

آبنماها بسته به نیاز مشتری، از اشکال متفاوتی برخوردارند. بعضی از آنها دارای مجسمه بوده و بعضی از آنها نیز دارای یک حوض عمیق و با ارتفاع بالایی هستند. قبل از خرید پمپ آب، باید مشخصات حوض و آبنما به طور کامل بررسی شود و ارتفاع آن مشخص گردد.

برای این کار، باید ارتفاع مجسمه و ارتفاع حوض را مشخص کنید.

ارتفاع آبدهی یا هد مورد نیاز

در انتخاب یک پمپ آب نیاز به دانستن ارتفاع مورد نیاز می باشد. برای جریان شدید تر خروجی آب، باید پمپی با حداکثر ارتفاع انتخاب کرد

میزان آبدهی پمپ آب

زمانیکه حوض ها بزرگ می شوند یا دارای عمق وسیعی هستند، فهمیدن میزان آبدهی یک پمپ، بسیار ضروری می باشد.

سایز لوله

سایز لوله نیز از آیتم های مهم در انتخاب پمپ است. برای مشخص کردن سایز لوله باید قطر دهانه ی آبنما را اندازه بگیرید.

انواع پمپ آب حوض

پمپ آب مستغرق

همانطور که از نام آنها پیداست، این پمپ ها جهت غرق شدن در آب طراحی شده اند. این پمپ ها دارای نصب آسانی هستند و در محیط های مختلفی کار می کنند. بیشتر پمپ های مستغرق، برای چشمه ها و حوض های کوچک استفاده می شوند. بعضی از آنها نیز برای اکسیژن رسانی در آکواریوم ها کاربرد دارد.

مزیت استفاده از این پپ ها، صدای کم آنهاست و صدای آنها مزاحم شما نخواهد شد. با توجه به اندازه ی آنها، این پمپ ها بین 50 الی 5000 گالن آبدهی دارند.

پمپ آب زمینی (خارجی)

پمپ هایی که در خارج از حوض یا آبنما قرار می گیرند، معمولا جهت استفاده در حوض ها یا چشمه های بزرگ استفاده می شوند و می توانند حجم زیادی از آب را جابجا کنند.

پمپ های زمینی همچنین از نظر مصرف انرژی ، عملکرد مطلوبی دارند. با این حال نصب آنها نسبت به پمپ های مستغرق، دشوار تر می باشد و سر و صدای بیشتری نیز دارند. اما تعمیر و نگهداری اینگونه پمپ ها نسبتا پایین است .

باید دقت شد که موتور پمپ های زمینی نباید با آب ارتباط مستقیم داشته باشد. بنابراین باید یک نقطه ی نزدیک، در کنار حوض پیدا کنید.

پمپ آب خورشیدی

همانطور که از نام آنها پیداست، انرژی این پمپ آب از انرژی خورشیدی تامین می گردد. مزیت های اصلی این پمپ ها، کمک به حفظ محیط زیست، کاهش انرژی و هزینه ها می باشد. این پمپ ها از نظر عملکرد کم صدا هستند و دارای باتری های مخصوصی می باشند.

پمپ آب مخصوص حوض

چه نوع پمپ آب حوضی مناسب می باشد؟

برای انتخاب پمپ آب حوضی مناسب نیازخود، باید فاکتور های زیر را در نظر بگیرید.

نوع پمپ آب حوض

هنگام انتخاب یک پمپ آب حوضی کوچک، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید نوع آن است. برای آبنماهای کوچک، پیشنهاد می کنیم از پمپ های مستغرق استفاده نمایید. این پمپ ها عملکرد آرام و کاربرد های مختلفی دارند. علاوه بر این اگر سر و صدای آب شما را اذیت نمی کند، می توانید از پمپ های خورشیدی استفاده نمایید.

پمپ های زمینی برای استخر های بزرگ یا پروژه های بزرگتر کاربرد دارند همچنین در مواردی که حداقل 1000 گالن آب دبی، مورد نیاز است، استفاده می شود.

گنجایش پمپ

پمپ های کوچک  دارای دبی بین 50 الی 1000 گالن هستند که مناسب آبنماهای کوچک می باشند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر پمپ آ ب بزرگتر از فواره یا آبنما انتخاب کنید، ممکن است  باعث افزایش شدت پاشش و هدر رفتن آب گردد.

با تمام اینها انتخاب پمپ آب مناسب، بستگی به خود شما دارد که چه اندازه ای را دوست داشته باشید.

کاربرد پمپ آب

برخی از پمپ های کوچک بسیار بیشتر از پمپ های آبنما قابل استفاده هستند. به عنوان مثال بسیاری از پمپ های کوچک آکواریومی، اکسیژن رسانی خوبی دارند. برخی از این پمپ ها قابل استفاده در فضاهای داخلی نیز هستند و برای آبنماهای داخلی کاربرد دارند.

اگر می خواهید از آب بازی در حیاط خود بهره ببرید یا یک حمام پرندگان و یا فواره های دیواری داشته باشید، بهتر از پمپهای خورشیدی استفاده نمایید.

نحوه محاسبه پمپ آب حوضی

داشتن یک پمپ آب صحیحی، یک الزام به حساب می آید. شما باید طول و عرض و عمق را اندازه بگیرید. به عنوان مثال ، اگر آبنما یا حوض بزرگی به ابعاد 15*10*14 داشته باشید، می تواند 600 فوت مکعب آب را در خود جای دهد. هر فوت مکعب 7.48 گالن آب را در خود جای می دهد. بنابراین یک حوضچه می تواند حدود 4000 گالن را در خود جای دهد.

پمپ های کوچک برای فواره های کوچک قابل استفاده است و کمتر از 50 گالن را بیرون می کشد. این پمپ ها نصب آسانی دارند و نیاز به محاسبات زیادی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button