لوازم پمپ آب

اگر به دنبال خرید لوازم پمپ آب خانگی، صنعتی و کشاورزی هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. فروش تمام متعلقات پمپ آب با بهترین قیمت و کیفیت.

پیشنهاد ویژه: اگربه دنبال خرید پمپ آب هستید، ما بهترین فروشگاه پخش پمپ آب خانگی را به شما معرفی می کنیم. همین حالا تماس بگیرید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

متعلقات پمپ آب

ما در فروشگاه پمپ آب گروه مستر، عرضه کننده بهترین برندهای پمپ آب و البته خدمات پس از فروش آنها هستیم.

زمانیکه برای بار اول یک پمپ آب خریداری می کنید، احتمالا باید با این مسئله آشنا باشید که برای کارکرد بهتر، نیاز به لوازم جانبی جهت نصب و راه اندازی پمپ آب دارید.

متعلقات پمپ آب برای هر نوع پمپ و کاربردی متفاوت است. برای مثال در مواردی مانند استخراج معادن، کاربرد های صنعتی، از متعلقات متفاوتی استفاده می شود.

در این مقاله سعی کردیم شما را با متعلقات پمپ آب خانگی و چگونگی استفاده از آنها، آشنا کنیم.

انواع متعلقات پمپ آب

رایج ترین و ضروری ترین متعلقات پمپ آب عبارتند از :

 • منبع تحت فشار
 • مکانیکال سیل
 • ست کنترل
 • فلوتر برقی
 • سنسور
 • مانومتر
 • کلید تحت فشار
 • پنج راهی
 • سختی گیر
 • مبدل حرارتی
 • مخزن کویل دار
 • صدا خفه کن پمپ آب

پیشنهاد مطالعه: برای انتخاب درست حتما مقاله پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه را مطالعه کنید.

منبع تحت فشار

منبع تحت فشار

یکی از ارکان اصلی پمپ آب، منبع تحت فشار است که به حفظ فشار آب در سیستم آبرسانی کمک می کند. این منابع از یک پوسته ی فلزی و تیوپ در داخل خود، تشکیل شده اند که به کمک هوای تحت فشار داخل تیوپ، آب را با فشار به لوله ها انتقال می دهند. وجود منابع تحت فشار عمر پمپ های شما را افزایش داده و از استهلاک شما می کاهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه منبع تحت فشار و تیوپ پمپ آب شوید.

مکانیکال سیل

مکانیکال سیل

قطعه ای سرامیکی است که از نشتی مایعات و گازها جلوگیری می کند. سیل های مکانیکی دارای دو قطعه ی ثابت و متحرک هستند که بخش متحرک در درون قطعه ی ثابت می چرخد. این مکانیکال سیل ها بسته به نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه سیل مکانیکی پمپ آب شوید.

ست کنترل

ست کنترل

ست کنترل ها قطعاتی الکترونیکی هستند که جایگزین لوازم اتوماتیک در نصب پمپ آب می گردند. این قطعات، پمپ آب را به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می کنند و اغلب در منازلی استفاده می شوند که به صورت تک واحدی و ویلایی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه بهترین ست کنترل پمپ آب شوید.

فلوتر

فلوتر

فلوتر ها از جمله تجهیزات جانبی پمپ آب است که برای کنترل سطوح سیالات استفاده می شوند. این فلوتر ها با افزایش یا کاهش سطح آب، مدار کاری پمپ را قطع و وصل می کند. فلوتر ها اکثرا در پمپ های مستغرق کاربرد دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه فلوتر برقی شوید.

سنسور

سنسورها قطعاتی هستند که میزان فشار آب در رایزر شهری را به تابلو فرمان انتقال می دهد و اینورتر با دریافت این اطلاعات، دور موتور را کم کم افزایش یا کاهش می دهد.

متعلقات پمپ آب مانومتر

مانومتر

مانومتر ها فشار آب یا هوا را نمایش می دهند. که به دو صورت روغنی و خشک ارائه می شوند. این مانومتر در سایز ها و فشار های مختلفی در بازار عرضه می شوند.

کلید تحت فشار

کلید های تحت فشار یکی از اجزای جانبی پمپ آب هستند که با تنظیم آنها روی یک فشار ثابت، پمپ آب را روشن یا خاموش می کند.

متعلقات پمپ آب پنج راهی

پنج راهی

این قطعات از جنس برنج یا چدن می باشند و برروی خروجی پمپ ها قرار میگیرند. کار پنج راهی متصل کردن کلید اتوماتیک، مانومترو منبع تحت فشار به پمپ آب می باشد.

متعلقات پمپ آب سختی گیر

سختی گیر

سختی گیر ها نیز یکی دیگر از تجهیزات جانبی پمپ آب هستند که املاح و سختی های آب را از بین می برند. این سختی گیرها در بین تاسیسات ساختمانی نصب می شوند و به سه دسته ی اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد صفحه سختی گیر و البته قیمت پمپ تصفیه آب استخر شوید.

متعلقات پمپ آب مبدل حرارتی

مبدل حرارتی

مبدل های حرارتی وظیفه ی انتقال حرارت را در بین دو سیال، برعهده دارد البته بدون اینکه دو سیال با هم مخلوط شوند. این مبدل ها اکثرا در سیستم های گرمایشی مرکزی استفاده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه مبدل حرارتی شوید.

متعلقات پمپ آب منبع کویل دار

مخزن کویل دار

این منابع جهت تولید آب گرم در تاسیسات ساختمانی استفاده می شود. مخازن کویل دار اغلب در بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها و بیمارستان ها کاربرد دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه مخزن کویل دار و البته مقاله کار منبع انبساط پمپ آب شوید.

صدا خفه کن پمپ آب

صدا خفه کن پمپ آب یا همان اتاقک پمپ آب یکی دیگر از لوازم پمپ آب است که قطعا به کار شما خواهد آمد

برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه اتاقک پمپ آب شوید.

پیشنهاد ویژه: اگربه دنبال خرید پمپ آب کوچک هستید، ما بهترین فروشگاه پخش پمپ آب خانگی را به شما معرفی می کنیم. همین حالا تماس بگیرید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

لوازم جانبی پمپ ها نقش بسیار مهمی را در بازدهی این تجهیزات دارند. برای انتخاب لوازم جانبی پمپ باید شناخت کافی از عملکرد پمپ خود داشته باشید. پمپ ها دارای مدل های مختلفی هستند و به شکل های مختلفی نصب می شوند.

لوازم جانبی پمپ ها می تواند تاثیر مستقیم بر روی میزان آبدهی و هد پمپ داشته باشد. به عنوان مثال انتخاب شیر نا مناسب در پمپ های خانگی می تواند میزان دبی و هد پمپ تا مقدار قابل توجهی کاهش دهد.  گروه کالا صنعتی ارائه دهنده انواع لوازم جانبی پمپ در ایران است. برای سفارش لوازم جانبی پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشید.

چرا شناخت لوازم جانبی پمپ اهمیت دارد؟

دلیل خیلی روشن است. قطعات و لوازم جانبی پمپ آب در واقع دستگاه کلی را تشکیل می دهند و باعث کارکرد صحیح آن می‌شوند. متأسفانه بارها پیش آمده، بسیاری از افرادی که در زمینه تعمیر پمپ آب، تخصصی نداشتند، با انجام اقداماتی اشتباه باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری شده اند که در بعضی مواقع مجبور به خرید پمپ جایگزین شده است.

پیشنهاد مطالعه: شاید خواندن مقاله آموزش ساخت پمپ آب بدون برق و البته نحوه تعویض روغن موتور پمپ آب برای شما جالب و مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
دستگاه اوزون زن استخر

دستگاه اوزون زن استخر

برای خرید دستگاه اوزون زن استخر حتما بهترین مرکز فروش تجهیزات استخری در تهران را انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت انواع دستگاه ازن ساز

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر

اگر به دنبال خرید پمپ تصفیه آب استخر خانگی و استخر ماهی هستید، حتما لیست قیمت پمپ تصفیه استخر را از ما استعلام کنید. 02133997522

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

اگر نمی دانید پمپ آب طبقاتی چیست، حتما این مقاله را تا انتهای بخوانید. در این مقاله در مورد انواع پمپ آب طبقاتی عمودی و

فیلتر شنی چیست

فیلتر شنی چیست

اگر نمی دانید فیلتر شنی چیست و به دنبال خرید فیلتر شنی استخر هستید، ما فروشنده بهترین انواع فیلتر شنی در تهران هستیم. برای دریافت