شرکت پمپ آب داب

شرکت پمپ آب داب

این بار به معرفی مختصری از یکی از شرکت های طراح و تولید کننده ی پمپ آب، یعنی شرکت پمپ آب داب می پردازیم.

 

شرکت پمپ آب داب

برای بیش از 40 سال است که شرکت داب یک نقش کلیدی و اصلی در مدیریت منابع ارزشمند آب داشته است . داب راه حل های تکنولوژیکی را با قابلیت اطمینان، کارایی و بهینه سازی مصرف انرژی ارائه می دهد. پمپ های تولیدی این شرکت در بخش مسکونی، تجاری و کشاورزی قابل استفاده می باشد. داب برای هر برنامه ی توسعه، عملکرد و استراتژی، رضایت مصرف کنندگان را در نظر می گیرد.

 

شرکت داب ایتالیا یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان پمپ‌های زمینی، خطی،سیرکولاتور، پمپ های دور متغییر، جتی و بشقابی قابل استفاده در تمامی موارد، مخصوصاً پمپ‌های کوچک قابل استفاده در سیستم های خانگی ، پمپ های سانتریفیوژ اعم از (خطی – زمینی – عمودی و چند پروانه …..) پمپ های کفکش، لجن کش، شناور، بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی و …. می باشد.

شرکت پمپ آب داب

شرکت پمپ آب داب در سال 1975 به عنوان یک شرکت طراح و سازنده‌ پمپ آب با هدف برآورده کردن بخشی از نیاز های بازار در این خصوص، در شمال ایتالیا تاسیس شد.

این شرکت با ارائه‌ی نوآوری و کیفیت ایتالیایی دارای اعتبار و نام تجاری است و با قابلیت اعتماد و اطمینان طیف گسترده‌ای از پمپ های آب را ارائه می‌دهد. امروزه پمپ آب داب در استرالیا و در سطح جهان به عنوان یکی از پمپ های اصلی شناخته شده برای شرکت‌ها می باشد. این شرکت هر ساله حدود 2 میلیون پمپ آب تولید می‌کند. شرکت پمپ آب داب یکی از مهره های اصلی در بخش فن آوری و مدیریت منابع ارزشمند آب می‌‌‌باشد. این شرکت پمپ های خود را با اطمینان از کارایی و بهینه سازی مصرف انرژی در بخش مسکونی، خدمات ساختمانی و تجاری و برنامه های کشاورزی و آبیاری ارائه می دهد.

مهمترین ویژگی های پمپ آب داب:

پمپ آب داب و صرفه جویی در مصرف انرژی

همواره در دنیا به خاطر صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل گرانی، همچنین حفاظت از محیط زیست قوانینی وضع گردیده که تمامی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انرژی در تمامی سطوح ملزم به رعایت در تولیدات خود هستند و همواره و هر ساله با تجدید نظر در ساختار این قوانین و بهینه کردن آن سعی دارند با بالا بردن کیفیت ، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند . در رابطه با پمپ ها و الکتروموتور ها نیز همچنین قوانینی وضع شده است که تولید کنندگان اروپایی را وادار به تحقیق کرده و آنها را سوق داده است که از الکترو موتور معمولی با توجه به بروز رسانی استاندارد های بین المللی NEMA IEC , با الکتروموتور های باراندمان بالاتر و مصرف انرژی کمتر تغییر روش دهند.

شرکت داب ایتالیا که بیشترین محصولات خود را در اروپا و آمریکا عرضه می نماید مجبور به رعایت کامل این استانداردها و به روز شدن آنها است. لذا بایستی همواره همگام با استاندارد IEC به روز شده گام بر دارد .

شرکت پمپ آب داب مشتریان را در مرکز هر تصمیم، استراتژی و توسعه قرار می دهد. کیفیت و قابلیت اطمینان مشخصه‌ی اصلی پمپ های داب می‌باشد. 

محصولات شرکت پمپ آب داب به طور عمده در سه بخش ارائه می شود که عبارتند از :

پمپ آب خانگی داب

شرکت پمپ آب داب در بخش داخلی (خانگی) محصولات قابل اعتمادی را تولید می‌کند که از لحاظ فنی پیشرفته، دارای نصب آسان و کارا و اثربخش می باشند و استفاده‌ی آن صرفه جویی در مصرف انرژی در بخش های خانگی و مسکونی را به دنبال دارد. این پمپ‌ها در بخش خانگی و داخلی برای مصرف در سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع، تامین آب و فشار، آبیاری و باغبانی، برای استفاده از آب باران، جمع آوری، تخلیه و دفع فاضلاب و سیستمهای گردش آب به کار می روند.

 پمپ آب داب صنعتی

شرکت پمپ آب داب با توسعه راه حل های پیشرفته تکنولوژیکی، پمپ هایی بسیار کارآمد و قابل اعتماد تولید می کند. این پمپ ها در بخش تجاری برای سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع، سیستم های گردش آب، سیستم های تامین آب تحت فشار و آتش نشانی و دفع فاضلاب به کار می روند.

 

پمپ آب داب کشاورزی

داب راه حل های مختلفی برای استخراج آب از زیر زمین را ارائه می دهد که این یکی از موضوعات مهم در بحث کشاورزی و آبیاری می‌باشد. پمپ های مورد استفاده‌ی این بخش در واقع پمپ و موتور با کیفیت بالا هستند و قابلیت فروبردن در آب یا همان شناور بودن را دارند. این پمپ‌ها قابل اعتماد و قادر به تضمین بهره‌وری انرژی در سطح بالایی هستند. پمپ‌های مورد استفاده در این بخش طیف گسترده ای از پمپ‌ها را شامل می‌شوند که قادر به پاسخگویی به نیازهای هر نوع سیستم حتی تا برنامه های صنعتی و آبرسانی نیز می‌باشد.

راه حل های ساده و کارآمد بزرگترین نوع نوآوری در شرکت پمپ آب داب هستند. برای راحتی همه‌ی افرادی که محصولات این شرکت را خریداری می کنند یا از آن استفاده می‌کنند کاتالوگ محصولات این شرکت به چند زبان تهیه شده است.

در پمپ های ایزی باکس و مینی ایزی باکس داب از تکنولوژی و نوآوری جدید استفاده شده است.

 

رعایت استاندارد در ساختار شرکت داب

در رابطه با الزامات رعایت استاندارد و تطابق آن با صرفه جویی در مصرف و همچنین سرویس و تغییرات راحت تر و مناسب تر شرکت ها ی اروپایی نیز ملزم به رعایت آن در الکترو پمپ های سانتریفیوژ سریال G کرده است که محسنات آن نسبت به الکتروموتور های معمولی به شرح ذیل اعلام می شود:

 • به دلیل جداسازی آسان الکترو موتور از پمپ آب داب ، سرویس و تعمیر الکتروموتور نیازی به باز کردن کل پمپ آب داب ندارد و به راحتی می توان الکتروموتور را به طور کامل جدا سازی کرده و با یک الکتروموتور استاندارد تعویض نمود و سپس الکترو موتور معیوب را سرویس و تعمیر نموده و به عنوان یک الکتروموتور یدکی در انبار برای زمان مورد نظر نگه داری نمود. در صورتی که در پمپ های آب با ساختار قبلی و دیگر شرکت ها چون شفت پمپ آب با شفت الکتروموتور متصل و یکپارچه است ،سرویس و تعمیرات آن فوق العاده مشکل است و قابلیت تعویض الکتروموتور وجود ندارد و برای سرعت رفع عیب بایستی تمامی الکترو پمپ تعویض گردد، که سختی باز کرن فلنچ های پمپ آب و زمان توقف کارایی و هزینه زیاد خریداری کابل پمپ آب از معایب تولیدات قدیمی است.
 • به دلیل بلند بودن شفت و دو تیکه بودن آن اگر سیل مکانیکی پمپ آب داب خراب شده باشد و نشتی آب صورت گیرد ، مسلماٌ به داخل الکتروموتور نفوذ نکرده و به الکتروموتور صدمه وارد نمی شود. ولی در مدل های قدیمی کوچکترین نشتی آب باعث سوختن الکتروموتور شده و در تعمیرات پمپ آب نیز بایستی تمامی الکتروموتور دمونتاژ شود تا سیل مکانیکی آن تعویض گردد.
 • به دلیل به روز بودن شفت در صورتی که از پمپ آب داب برای انتقال سیالات گرم استفاده شود. این گرما به الکتروموتور نمی رسد و باعث از بین رفتن گریس نسوز بلبرینگ نشده و به آن صدمه زده نمی شود. ولی در الکتروپمپ های معمولی و قدیمی به دلیل انتقال گرما عمر الکتروموتور فوق العاده کم شده و اولین صدمه آن به بلبرینگ ها رسیده و ممکن است با فشار زیاد و آمپر بیش ازحد مصرف الکتروموتور فوق صدمه بزند.

موضوع بعدی نحوه انتخاب پمپ در رابطه با سرعت الکتروموتور است ، اصولاٌ در مواردی که از پمپ آب ها و یا الکترموتور ها به طور مستمر استفاده نمی شود و زمان کارکرد آنها در روز به صورت دائم و یکنواخت نبوده و دوره ای کار می کنند، می توان از الکتروموتور ها و الکتروپمپ ها با دور 2800 استفاده نمود که هم از حجم کمتری برخوردار هستند و هم قیمت ارزانتری برای تهیه آن پرداخت می شود، ولی به هر حال به سرویس و نگهداری بیشتری نسبت به پمپ آب های سرعت کم نیازمند است، ولی اگر از الکتروپمپ هایی برای کارکرد مداوم و یکنواخت استفاده می شود ( بیش از 2 ساعت کاری یکنواخت در روز) می بایستی برای جلوگیری از اعمال قانون خستگی از الکتروموتور ها با دور کمتر یعنی 1400 دور در دقیقه استفاده نمود. برای کارهای سیرکولاتور و آبرسانی با کارکرد طولانی از این پمپ های آب استفاده می شود و اگر این نوع پمپ آب که از بوش های (wet pump) برای کار دائم با انتقال آب گرم باشد برای قدرت های کوچک بایستی از پمپ آب های مخصوص آب در گردش استفاده کرد.

 

در رابطه با کیفیت الکترو موتورها مورد استفاده در تولیدات داب ایتالیا و رعایت دستورالعمل استاندارد زیست محیطی 2009/125/EU که صرفه جویی در مصرف انرژی برای الکتروپمپ ها به سه گروه IE1 , IE2 , IE3 تقسیم می شوند . این سه گروه که توسط اتحادیه اروپا در متن استاندارد تعریف شده اند جایگزین شاخص های قدیمی Eff1 , Eff2 , Eff 3 میباشند که در این میان شاخص Eff 3 که نشانگر کمترین حد مصرف انرژی بوده دیگر قابل ارائه به بازار نمیباشد .

پم آب داب و استاندارد زیست محیطی اروپا

برخی از اقدامات صورت گرفته در کارخانه داب در جهت همسان سازی محصولات با مفاد استاندارد زیست محیطی اروپا و اعتمادسازی در این راستا عبارتند از :

طراحی و ساخت تمامی انواع سیرکولاتورهای روتور مرطوب مطابق با استانداردهای مورد نیاز از سال 2015  می باشد(EEI≤0/23)

 • سیرکولاتورهای خانگی (EVOSTA – EVOTRON)
 • سیرکولاتور برای مصارف و مکانهای کوچک (EVOPLUS SMALL)
 • سیرکولاتور برای مصارف و مکانهای بزرگ (EVOPLUS)
 • انواع پمپ آب مدل (KDN – NKM – G/NKP-G)
 • پمپ آب داب عمودی مدل NKV (CM – CP –DCM – DCP)
 • پمپ آب سری K
 • پمپ آب داب استخری
 • بوستر پمپ آب داب

 

تمامی پمپ های محوری ، پمپ های خطی ، شناورها و پمپ های عمودی چند مرحله ای داب مطابق با مقدار شاخص مصرف انرژی MEI ≥ 0.40 که در سال 2015 مورد تصویب پارلمان اروپا قرار گرفت، طراحی و ساخته میشوند.

 • پمپ های محوری با ساپورت ESOB
 • انواع پمپها با نیروی محوری افقی ازقبیل NKM – G/NKP – KC – KVC
 • پمپ های دارای نیروی محوری خطی از قبیل KLM – KLP
 • پمپ های عمودی چند مرحله KVC – KVCX
 • شناورهای چند مرحله ای )شناورهای s4 چهار اینچ و s6 شش اینچ)

 

حضور پمپ آب داب در ایران

محصولات داب بیش از 20 سال است که در ایران وارد می شود. گروه صنعتی و بازرگانی مستر با 16 سال سابقه، بیش از 10 سال است که نمایندگی محصولات داب را عهده دار می باشد.

گروه بازرگانی مستر در زمینه های تولید، واردات و خدمات پس از فروش در راستای فناوری های نوین کنترل ، هدایت و بهینه سازی شبکه های آبرسانی، تاسیساتی، عمرانی، کشاورزی و برآورده کردن نیازهای مختلف جامعه فعالیت دارد. بی تردید حضور مستمر محصولات داب در ایران با تفکر مبتنی بر واردات با استاندارد و کیفیت مطلوب محصولات و رضایت مشتری، از اهداف مهم گروه بازرگانی مستر محسوب می گردد.

این گروه مفتخر می باشد که با استفاده از کادری متخصص و کارشناسان مجرب و دلسوز با مشاوره  انتخاب پمپ داب و فروش آن به مشتریان عزیز، سهمی در تسریع روند آبرسانی و کاهش هزینه ها برای مشتریان عزیز داشته باشد.

گروه بازرگانی مستر انواع پمپ‌ آب داب را با یک سال گارانتی با قیمت مناسب به مصرف کنندگان محترم عرضه می‌نماید.

1397-1-31 23:47:09 +00:00 20 فروردین 1397|اخبار و مقالات|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه