شرکت پمپ آب داب

بیش از 40 سال است که شرکت داب نقشی کلیدی و مهم در مدیریت منابع ارزشمند آب را داشته است. داب راه حل های تکنولوژیکی را با اطمینان، کارایی و بهینه سازی مصرف انرژی ارائه می دهد. پمپ های تولیدی این شرکت در بخش های مسکونی، تجاری و کشاورزی قابل استفاده هستند. داب برای هر هدفی، در عملکرد و استراتژی، رضایت مصرف کنندگان را در نظر می گیرد.

شرکت داب ایتالیا یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان پمپ‌های زمینی، خطی، سیرکولاتور، دور متغیر، جتی و بشقابی، قابل استفاده در تمامی موارد، می باشد.

شرکت پمپ آب داب

این شرکت در سال 1975 به عنوان طراح و سازنده‌ پمپ آب با هدف برآورده کردن بخشی از نیاز های بازار در این خصوص، در شمال ایتالیا تاسیس شد. در حال حاضر شرکت داب در استرالیا و در قسمتهای مختلف جهان به عنوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان پمپ آب شناخته شده و هر ساله حدود 2 میلیون پمپ آب تولید می‌کند.

مهمترین ویژگی های تولید پمپ آب داب:

پمپ آب داب و صرفه جویی در مصرف انرژی

در دنیا همواره به خاطر صرفه جویی در مصرف انرژی، همچنین حفاظت از محیط زیست قوانینی وضع گردیده که تمامی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انرژی در تمامی سطوح ملزم به رعایت هستند و هر ساله با تجدید نظر در ساختار این قوانین و بهینه کردن آن سعی شده با بالا بردن کیفیت، در مصرف انرژی صرفه جویی گردد. در رابطه با پمپ ها و الکتروموتور ها نیز چنین قوانینی وضع شده است که تولید کنندگان اروپایی را با توجه به بروز رسانی استاندارد های بین المللی NEMA IEC وادار ساخته تا الکتروموتور های با راندمان بالاتر و مصرف انرژی کمتر را جایگزین الکترو موتور های معمولی کنند. شرکت داب ایتالیا که بیشترین محصولات خود را در اروپا و آمریکا عرضه می نماید تمامی این استانداردها را همگام با استاندارد IEC رعایت کرده و حتی پیشگام در به روز شدن آنها است.

پمپ آب داب و استاندارد زیست محیطی اروپا

برخی از اقدامات صورت گرفته در کارخانه داب ایتالیا در جهت همسان سازی محصولات با مفاد استاندارد زیست محیطی اروپا و اعتمادسازی در این راستا عبارتند از:

طراحی و ساخت تمامی انواع سیرکولاتورهای روتور مرطوب مطابق با استانداردهای سال 2015 (EEI≤0/23) شامل:

 • سیرکولاتورهای خانگی (EVOSTA – EVOTRON)
 • سیرکولاتور برای مصارف و مکانهای کوچک (EVOPLUS SMALL)
 • سیرکولاتور برای مصارف و مکانهای بزرگ (EVOPLUS)
 • انواع پمپ آب مدل (KDN – NKM – G/NKP-G)
 • پمپ آب داب عمودی مدل NKV (CM – CP –DCM – DCP)
 • پمپ آب سری K
 • پمپ آب داب استخری
 • بوستر پمپ آب داب

تمامی پمپ های محوری، پمپ های خطی، شناورها و پمپ های عمودی چند مرحله ای داب مطابق با مقدار شاخص مصرف انرژی MEI ≥ 0.40 که در سال 2015 مورد تصویب پارلمان اروپا قرار گرفت، طراحی و ساخته میشوند.

 • پمپ های محوری با ساپورت ESOB
 • انواع پمپها با نیروی محوری افقی ازقبیل NKM – G/NKP – KC – KVC
 • پمپ های دارای نیروی محوری خطی از قبیل KLM – KLP
 • پمپ های عمودی چند مرحله KVC – KVCX
 • شناورهای چند مرحله ای )شناورهای s4 چهار اینچ و s6 شش اینچ)

رعایت استاندارد در ساختار شرکت داب

در رابطه با الزامات رعایت استاندارد و تطابق آن با صرفه جویی در مصرف و همچنین سرویس و تغییرات راحت تر، شرکت های اروپایی ملزم به رعایت استاندارد در الکتروپمپ های سانتریفیوژ سریال G کرده است که مزایای آن نسبت به الکتروموتور های معمولی به شرح ذیل اعلام می شود:

 • به دلیل جداسازی آسان الکترو موتور از پمپ آب داب، سرویس و تعمیر الکتروموتور نیازی به باز کردن کل پمپ آب داب ندارد و به راحتی می توان الکتروموتور را به طور کامل جدا سازی کرده و با یک الکتروموتور استاندارد تعویض نمود و سپس الکترو موتور معیوب را سرویس و تعمیر نموده و به عنوان یک الکتروموتور یدکی در انبار برای زمان مورد نظر نگهداری کرد. در صورتی که در پمپ های آب با ساختار قبلی و دیگر شرکت ها چون شفت پمپ آب با شفت الکتروموتور متصل و یکپارچه است، سرویس و تعمیرات آن فوق العاده مشکل است و قابلیت تعویض الکتروموتور وجود ندارد و برای تسریع در رفع عیب بایستی تمامی الکترو پمپ تعویض گردد، که سختی باز کردن فلنچ های پمپ آب و زمان توقف کارایی و هزینه زیاد خریداری کابل پمپ آب از معایب تولیدات قدیمی است.
 • به دلیل بلند بودن شفت و دو تکه بودن آن اگر سیل مکانیکی پمپ آب داب خراب شده و نشتی آب صورت گیرد، مسلماٌ به داخل الکتروموتور نفوذ نکرده و به آن صدمه وارد نمی شود. ولی در مدل های قدیمی کوچکترین نشتی آب باعث سوختن الکتروموتور شده و در تعمیرات پمپ آب نیز بایستی تمام الکتروموتور دمونتاژ شود تا سیل مکانیکی آن تعویض گردد.
 • به دلیل به روز بودن شفت در صورتی که از پمپ آب داب برای انتقال سیالات گرم استفاده شود. این گرما به الکتروموتور نمی رسد و باعث از بین رفتن گریس نسوز بلبرینگ نشده و به آن صدمه زده نمی شود. ولی در الکتروپمپ های معمولی و قدیمی به دلیل انتقال گرما عمر الکتروموتور فوق العاده کم شده و اولین صدمه آن به بلبرینگ ها رسیده و ممکن است با فشار زیاد و آمپر بیش ازحد مصرف الکتروموتور فوق صدمه بزند.
 • موضوع بعدی نحوه انتخاب پمپ در رابطه با سرعت الکتروموتور است، اصولاٌ در مواردی که از پمپ آب ها و یا الکترموتور ها به طور مستمر استفاده نمی شود و زمان کارکرد آنها در روز به صورت دائم و یکنواخت نبوده و دوره ای کار می کنند، می توان از الکتروموتور ها و الکتروپمپ ها با دور 2800 استفاده نمود که هم از حجم کمتری برخوردار هستند و هم قیمت ارزانتری برای تهیه آن پرداخت می شود، ولی به هر حال به سرویس و نگهداری بیشتری نسبت به پمپ آب های سرعت کم نیازمند است، ولی اگر از الکتروپمپ هایی برای کارکرد مداوم و یکنواخت استفاده می شود ( بیش از 2 ساعت کاری یکنواخت در روز) می بایستی برای جلوگیری از اعمال قانون خستگی از الکتروموتور ها با دور کمتر یعنی 1400 دور در دقیقه استفاده نمود. برای کارهای سیرکولاتور و آبرسانی با کارکرد طولانی از این پمپ های آب استفاده می شود و اگر این نوع پمپ آب که از بوش های (wet pump) برای کار دائم با انتقال آب گرم باشد برای قدرت های کوچک بایستی از پمپ آب های مخصوص آب در گردش استفاده کرد.

در رابطه با کیفیت الکترو موتورهای مورد استفاده در تولیدات شرکت داب و رعایت دستورالعمل استاندارد زیست محیطی 2009/125/EU که سبب صرفه جویی در مصرف انرژی الکتروپمپ ها می شود، به سه گروه IE1 , IE2 , IE3 تقسیم می شوند. این سه گروه که توسط اتحادیه اروپا در متن استاندارد تعریف شده اند جایگزین شاخص های قدیمی Eff1 , Eff2 , Eff 3 می باشند که در این میان شاخص Eff 3 که نشانگر کمترین حد مصرف انرژی بوده اما دیگر قابل ارائه به بازار نمیباشد.

محصولات شرکت پمپ آب داب به طور عمده در سه بخش ارائه می شود که عبارتند از:

پمپ آب خانگی داب

شرکت پمپ آب داب در بخش داخلی (خانگی) خود، محصولات قابل اعتمادی را تولید می‌کند که از لحاظ فنی پیشرفته، دارای نصب آسان و کارایی بالا و اثربخش می باشند و استفاده‌ی از این پمپ ها صرفه جویی در مصرف انرژی در بخش های خانگی و مسکونی را به دنبال دارد. این پمپ‌ها در بخش خانگی و داخلی برای مصرف در سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع، تامین آب و فشار، آبیاری و باغبانی، جمع آوری آب باران، تخلیه و دفع فاضلاب و سیستمهای گردش آب به کار می روند.

 پمپ آب داب صنعتی

شرکت پمپ آب داب با توسعه راه حل های پیشرفته تکنولوژیکی، پمپ هایی بسیار کارآمد و قابل اعتماد تولید می کند. این پمپ ها در بخش تجاری برای سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع، سیستم های گردش آب، سیستم های تامین آب تحت فشار و آتش نشانی و دفع فاضلاب به کار می روند.

پمپ آب داب کشاورزی

شرکت داب راه حل های مختلفی برای استخراج آب از زیر زمین را ارائه می دهد که این یکی از موضوعات مهم در بحث کشاورزی و آبیاری می‌باشد. پمپ های مورد استفاده‌ی این بخش در واقع پمپ و موتور با کیفیت بالا هستند و قابلیت فروبردن در آب یا همان شناور بودن را دارند. این پمپ‌ها قابل اعتماد و قادر به تضمین بهره‌وری انرژی در سطح بالایی هستند. پمپ‌های مورد استفاده در این بخش طیف گسترده ای از پمپ‌ها را شامل می‌شوند که قادر به پاسخگویی به نیازهای هر نوع سیستم حتی تا برنامه های صنعتی و آبرسانی نیز می‌باشد.

راه حل های ساده و کارآمد بزرگترین نوع نوآوری در شرکت پمپ آب داب هستند. برای راحتی همه‌ی افرادی که محصولات این شرکت را خریداری می کنند یا از آن استفاده می‌کنند کاتالوگ محصولات این شرکت به چند زبان تهیه شده است.

در پکیج های ایزی باکس و ایزی باکس مینی داب از تکنولوژی و نوآوری جدید استفاده شده است.

حضور پمپ آب داب در ایران

محصولات داب بیش از 20 سال است که در ایران وارد شده است که گروه صنعتی و بازرگانی مستر با 16 سال سابقه، بیش از 10 سال است که نمایندگی محصولات داب را عهده دار می باشد.

گروه بازرگانی مستر در زمینه های تولید، واردات و خدمات پس از فروش در راستای فناوری های نوین کنترل، هدایت و بهینه سازی شبکه های آبرسانی، تاسیساتی، عمرانی، کشاورزی و برآورده کردن نیازهای مختلف جامعه فعالیت دارد. بی تردید حضور مستمر محصولات داب در ایران با تفکر مبتنی بر واردات با استاندارد و کیفیت مطلوب محصولات و رضایت مشتری، از اهداف مهم گروه بازرگانی مستر محسوب می گردد.

این گروه مفتخر می باشد که با استفاده از کادری متخصص و کارشناسان مجرب و دلسوز، با مشاوره در حوزه ی انتخاب پمپ آب داب و فروش آن به مشتریان عزیز، سهمی در تسریع روند آبرسانی و کاهش هزینه ها برای مشتریان عزیز داشته باشد.

گروه بازرگانی مستر انواع پمپ‌ آب داب را با یک سال گارانتی با قیمت مناسب به مصرف کنندگان محترم عرضه می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button