پمپ آب کشاورزی

زمانیکه صحبت از کشاورزی می شود، بیشتر افراد ناخودآگاه به یاد تراکتور و وسایل جانبی آن می افتند. در صورتیکه کمتر کسی به پمپ آب مناسب آن فکر می کند.

پمپ آب کشاورزی ، عموما جهت انتقال آب از منابع، تانکر، رودخانه ها، سد و یا گودال ها به سمت سیستم های آبیاری، بکار برده می شوند.

با این وجود پمپ های الکتریکی به دلیل نگهداری آسان تر، پتانسیل و راندمان کاری بالاتر، بر پمپ های بنزینی و دیزلی ارجحیت دارند.

در کل جهت انتخاب پمپ آب مناسب جهت آبیاری، باید نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:

پمپ آب کشاورزی
پمپ آب کشاورزی
  • نوع منبع یا منشا آب مورد نیاز آبیاری
  • میزان آبدهی مورد نیاز
  • میزان ارتفاع آبدهی مورد نیاز
  • میزان فشار تامین شده توسط پمپ آب

دسته بندی پمپ های آب کشاورزی

همان طور که گفته شد، پمپ های کشاورزی به سه دسته تقسیم می شوند

  • پمپ بنزینی
  • پمپ دیزلی
  • پمپ الکتریکی

پمپ آب بنزینی و دیزلی

در مکانهایی که دسترسی به منبع الکتریکی محدود است، کشاورزان بیشتر تمایل دارند از پمپ های بنزینی یا دیزلی استفاده نمایند. این پمپ ها جهت مدیریت آبهای زیاد کاربرد دارند و توانایی عالی ای در زمینه مکش آب دارند. پمپ های بنزینی نسبت به نمونه های دیزلی آن از قیمت مناسب تری برخوردارهستند. این گونه پمپ ها حمل و نقل آسانی دارند و در زمان نبود منبع تغذیه، در مصارف کشاورزی و صنعتی ایده آل می باشند.

پمپ آب کشاورزی

 

پمپ آب کشاورزی الکتریکی

این نوع از پمپ ها، جهت استفاده در مصارف کشاورزی، به سه دسته پمپ آب شناور، پمپ آب زمینی، پمپ آب کف کش تقسیم می گردند.

پمپ های شناور به دلیل قطر کمی که دارند عموما در چاهها استفاده می شوند، و قادرند آب را از چاه ها به زمین های کشاورزی منتقل کنند.

 

پمپ آب کشاورزی

پمپ های زمینی رنج وسیعی از خواسته ها و نیاز ها را تحت پوشش قرار می دهند و دارای کارایی بالا و قیمت مقرون به صرفه می باشند. این پمپ ها نصب راحتی دارند. البته میزان مکش آنها محدود می باشد و جهت استفاده در چاه های عمیق گزینه ی مناسبی نمی باشد. پمپ های زمینی دارای تعمیر و نگهداری آسانتری هستند.

و اما پمپ های مستغرق شامل پمپ های کف کش بوده که در مکش آب از چاههای کم عمق، استخرها، برکه ها و دریاچه ها کاربرد دارند. این پمپ ها باید در آب غرق شوند و به راحتی قابل حمل هستند. نصب و نگهداری و حمل و نقل آنها بسیار راحت بوده و در دونوع فلوتر دار و بدون فلوتر قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button