موتور پمپ آب

در این مقاله قصد داریم شما را با موتور پمپ آب و انواع آن آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین موتور پمپ آب و هزینه ی آن ها را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

موتور پمپ آب چیست
موتور پمپ آب چیست

موتور پمپ آب چیست

میتوان گفت یکی از اصلی ترین بخش های یک پمپ آب موتور پمپ آب می باشد. موتور پمپ آب یکی از اجزای اصلی پمپ اب بوده که میتوان گفت بدون آن تمام دیگر اجزا نیز از کار خواهد افتاد.

همانطور که بالاتر نیز گفته شد موتور پمپ آب به پمپ کمک می کند تا بتواند آب را با فشار قوی وارد نماید پس می توان گفت موتور پمپ آب بخشی از پمپ آب میباشد که اصلی ترین وظیفه را برعهده دارد.
موتور پمپ آب انواع متفاوتی دارد که در هر نوع پمپ آب از موتور مخصوص خود استفاده می شود به عنوان مثال یکی از انواع موتور پمپ آب موتور پمپ آب بنزینی میباشد موتور پمپ آب بنزینی از جمله موتور پمپ آبی می باشد که با بنزین کارکرده و معمولاً در صنایع به کار می رود.
در بخش زیر انواع موتور پمپ آب را برای شما عزیزان قرار داده ایم موتور پمپ آب با توجه به نوع کارکرد و همچنین نیاز افراد انواع متفاوتی دارد که در بخش زیر میتوانید انواع موتور پمپ آب را مشاهده نمایید.

انواع موتور پمپ آب

انواع موتور پمپ آب عبارتند از :
موتور پمپ آب خانگی،موتور پمپ آب برقی، موتور پمپ آب بنزینی، موتور پمپ آب گازوئیلی، موتور پمپ آب دیزلی موتور پمپ آب مارگو، موتور پمپ آب حلزونی، موتور پمپ فواره حوض، موتور پمپ آب مینیاتوری، موتور پمپ آب کشاورزی.
در بخش های پایین تر انواع موتور پمپ آب را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده ایم اما در رابطه با انواع موتور پمپ آب باید بگوییم انواع بسیاری از موتور پمپ آب همواره در بازار عرضه می گردد که با توجه به نیاز مخاطبان ساخته شده است.
اگر به دنبال خرید موتور پمپ آب هستید ما پیشنهاد می کنیم که با یکی از شماره تلفن های شرکت مستر تماس بگیرید تا کارشناسان حرف های ما در زمینه موتور پمپ آب شما را راهنمایی کرده و بهترین موتور پمپ آب را به شما عزیزان معرفی کنند.
همانطور که می دانید گروه صنعتی و بازرگانی مستر در زمینه تولید واردات و فروش انواع موتور پمپ آب همواره بهترین و باکیفیت ترین موتور پمپ آب را به شما عزیزان ارائه داده‌ است.

واحد فروش گروه صنعتی و بازرگانی آماده ارائه انواع محصولات صنعتی و کشاورزی از قبیل:

 • پمپ آب خانگی، کشاورزی، صنعتی شامل پمپ های سانتریفیوژی تک پروانه، دو پروانه، طبقاتی افقی، طبقاتی عمودی، شناورها، کف کش ها، لجن کش ها، وکائل (WKL)، پمپ های اتاتروم، دیزل پمپ ها، پمپ سیرکولاتور، بوستر پمپ های آبرسانی، آبیاری، آتش نشانی، پمپ های تصفیه استخری، پمپ های جت جکوزی.
 • پمپ های کارواش شامل پمپ های پیستونی و کارواش های خانگی.
 • پمپ های روغن داغ شامل پمپ های دنده ای و پمپ های اتاتروم.
 • پمپ های انتقال مواد سوختی شامل پمپ های دنده ای و پمپ های تحت فشار برنزی.
 • پمپ های انتقال مواد غذایی شامل پمپ های استنلس استیل سانتریفیوژی تک پروانه، پمپ های دنده ای و مونو پمپ ها
 • تجهیزات استخر و جکوزی
 • موتور پمپ آب
 • دیزل ژنراتور ها و دیزل پمپ ها
 • پمپ های وکیوم آبی و بادی
 • تابلو فرمان های دور متغیر و دور ثابت
موتور پمپ آب خانگی
موتور پمپ آب خانگی

موتور پمپ آب خانگی

موتور پمپ آب خانگی پمپی می‌باشد که معمولاً برای تقویت کردن و همینطور افزایش فشار آب در مصارف خانگی و مسکونی استفاده می شود معمولاً در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی و تجاری کوچک از پمپ آب خانگی استفاده می شود و اغلب در مجتمع های بزرگ و ساختمان های تجاری بزرگ از بوستر پمپ آب های آبرسانی استفاده می شود.
معمولاً بیشترین کاربرد پمپ آب خانگی جهت افزایش و تقویت فشار آب آپارتمان و شرکت ها می باشد طرز کار پمپ آب خانگی به این صورت می باشد که ساختمان هایی که معمولاً دارای افت فشار آب هستند با تهیه این نوع پمپ های خانگی و با نصب آنها در مسیر انشعابات هر واحد آب فشار مناسب را وارد کرده و بدین ترتیب افت فشار آب منازل و واحدهای مسکونی را از بین می برند.
معمولا برای انتخاب موتور پمپ آب خانگی باید به عوامل متعددی توجه کنید در این بخش از مهمترین عوامل موثر در انتخاب یک پمپ آب خانگی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.
تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحد ها در هر طبقه، متراژ واحدها، تعداد شیرهای آب ساختمان و همچنین میزان مصرف آب از جمله عوامل موثر در انتخاب پمپ آب خانگی می باشند.

موتور پمپ آب برقی

همانطور که میدانید پمپ آب برقی تز جمله پمپ اب هایی می باشد که از برق به عنوان منبع انرژی استفاده میکند، موتور پمپ آب برقی وسیله ای است که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی مانند موتور گرفته و به سیال مایعی که در حال عبور از آن است منتقل می کند در نتیجه انرژی سیال پس از خارج شدن از پمپ افزایش می یابد.

از پمپ ها برای انتقال و جابجایی سیال از یک نقطه به نقطه دیگر در یک سیستم لوله کشی و یا هیدرولیک استفاده می شود پمپ ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند.از آنجا که پمپ ها توسط جریان برق و موتور های الکتریکی کار می کنند به آن ها الکتروپمپ نیز گفته می شود.

دور موتور آن ها معمولا 3000 دور در دقیقه می باشد. پمپ ها معمولا تکفاز می باشند اگرچه که از انواع سه فاز آن ها نیز استفاده می گردد، همچنین آن ها به شکل پمپ آب پروانه محیطی (خورشیدی)، پمپ آب بشقابی ، پمپ آب جتی و پمپ آب دو پروانه طبقه بندب می شوند.

معمولا قدرت موتور پمپ آب برقی بر اساس اسب بخار و کیلووات سنجیده و انتخاب می شوند . پمپ آب ها یا همان پمپ تقویت فشار آب ساختمان در انواع نیم اسب، یک اسب، یک ونیم اسب، دو اسب و سه اسب موجود است.

موتور پمپ آب بنزيني

سیاری از مواقع ممکن است با کمبود آب و همچنین کمبود فشار آب مواجه شده باشید، در این شرایط داشتن یک پمپ آب ضروری خواهد بود. معمولا پمپ اب ایتالیایی به دو دسته تقسیم می شوند: پمپ اب بنزینی و پمپ اب دیزلی.

در این بخش قرار است با یکدیگر پمپ آب بنزینی را مورد بررسی قرار دهیم. پمپ آب بنزینی وظیفه ی انتقال مایعات و ذرات اب را به عهده دارد، این نوع پمپ آب در مکان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که معمولا برقی در آن مکان ها یافت نمی شود.

میتوان گفت کاربرد اصلی موتور پمپ آب بنزینی، در استخر ها و مخازن اب می باشد. این پمپ‌ها جزو پمپ‌هایی هستند که در ماموریت‌های آتش نشانی نیز به کمک آتش نشان‌ها می‌آیند.

اگر به دنبال موتور پمپ آب بنزيني هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور آب بنزینی کوچک مشاوره بگیرید.

قیمت موتور پمپ آب گازوئیلی

قیمت موتور پمپ گازوئیلی متناسب با نوع آن متغیر می باشد، پمپ گازوئیلی یا انژکتور وسیله ای می باشد که سوخت را به داخل سیلندرهای موتورهای دیزلی پمپ می کند و یا انتقال می دهد .انژکتور در موتور های دیزل از اجزای بسیار پیچیده ای تشکیل شده است.

مهم ترین وظیفه موتور پمپ آب گازوئیلی بعد از پمپاژ سوخت انژکتور تحمل دما و فشار داخلی سیلندر است تا بتواند سوخت را به قطرات ریز و پودری شکل تبدیل سازد و بعد از این آنها به صورت دورانی شکل بدهد تا سوخت به تمامی اجزا احتراقی موتور برسد.

اگر به دنبال قیمت موتور پمپ آب گازوئیلی هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب گازوئیلی مشاوره بگیرید.

موتور پمپ آب دیزلی

در موتور پمپ آب دیزلی وزن محصول به دلیل نیاز به تراکم بالا بسیار سنگین تر از سایر موتور های پمپ آب می باشد. در موتور پمپ آب آلمانی دیزلی با توجه به نیاز موتور به تراکم زیاد ترکیب سوخت و هوا سیلندر ها ظرفیت تراکم بالایی داشته باشند و این یعنی متحمل شدن فشار بسیار بالا در سیلندر یک موتور پمپ دیزلی، همیندلیل باعث ساخت دیواره های ضخیم تر برای تحمل فشار شدید می شود.

وزن زیاد موتور های دیزلی به این معنی نمی باشد که موتور پمپ دیزلی سنگین تر است. به طور معمول این سری از موتور پمپ ها نسبت به موتور پمپ بنزینی حجیم تر و دارای وزن بیشتری می باشد و این مقایسه تنها در حجم موتور برابر صدق می کند.

اگر به دنبال خرید موتور پمپ آب دیزلی هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب دیزلی مشاوره بگیرید.

موتور آب مارگو

موتور آب مارگو برندی می باشد که ساخت کشور هندوستان می باشد، موتور آب مارگو کاربرد زیادی در صنعت تولید محصولات کشاورزی داشته و برای صادرات نیز اهمیت دارد به همین دلیل خرید و فروش موتور آب مارگو و قیمت موتور آب مارگو مناسب برای کشاورزان، باغداران، گلخانه داران و تمامی فعالین صنعت کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است که مصرف رو به افزایشی در این محصولات دارند.

پیشنهاد ویژه: پمپ آب کشاورزی

موتور آب های دیزلی و موتور آب بنزینی انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز و کاربرد آنها قیمت فروش موتور آب دیزلی و موتور آب بنزینی متفاوت خواهد بود. خرید و فروش موتور آب مارگو دارای مزایای زیادی نسبت به انواع دیگر می‌باشد که از جمله این مزایا می‌توان به ایمنی بیشتر، هزینه نگهداری کمتر، سهولت در کارکرد و عمر بالای آنها اشاره نمود.

موتور آب مارگو بنزینی نیز به دو دسته گاز سوز و گازوییل سوز تقسیم می‌شوند که هر کدام از آنها برای محیط خاصی طراحی و تولید شده‌اند.

موتور آب مارگو بنزینی نیز انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به موتور آب مارگو بنزینی تک فاز و موتور آب مارگو بنزینی دو فاز با قابلیت‌های مختلفی اشاره نمود.

موتور آب مارگو دیزلی نیز از جمله دیگر موتور آب های تولید شده هستند که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

اگر به دنبال خرید موتور آب مارگو هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور آب مارگو مشاوره بگیرید.

موتور پمپ آب حلزونی
موتور پمپ آب حلزونی

موتور پمپ آب حلزونی

همانطور که میدانید پمپ های حلزونی معمولا در هد و دبی های مختلفی در بازار عرضه می شوند. از جمله برند های ایرانی که به تولید پمپ های حلزونی می پردازند، شرکت پمپیران می باشد که می توان به مدل های ER,EN,EA در آن اشاره کرد. فشار کاری در مدل های EA,ER دوازده بار است و جنس آنها از چدن می باشد. این دو مدل قادرند تا 90 متر ارتفاع آبدهی داشته باشند.در مدل EN فشار کاری به 16 بار رسیده و دارای ظرفیت آبدهی تا 1650 متر می باشد.

نوع دیگری از پمپ آب حلزونی در برند لوارا موجود می باشد که سری e-NSC را شامل می شود. این پمپ ها دارای عمر بالا، راندمان کاری عالی و پیاده سازی آسان می باشند. میزان آبدهی در این پمپ ها 1800متر مکعب و میزان ارتفاع در آنها حداکثر 160 متر است.

اگر به دنبال خرید موتور پمپ آب حلزونی هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب حلزونی مشاوره بگیرید.

موتور پمپ فواره حوض

اگر میبخواهید بدانید پمپ فواره حوض چیست باید بگوییم از آنجا که آدمی همواره از دیدن اب و آبنما لذت می برد انتخاب یک پمپ فواره خوب بسیار حاوز اهمیت است، اگر دقت کرده باشید در پارک ها و یا در محل هایی که از آبنما و فواره استفاده کرده اند یک نوع پمپ آبنما به اسم پمپ فواره وجود دارد که کار پمپاژ آب و انتقال ان به فضای بیرون می باشد.

لازم به ذکر است یک پمپ آبنمای خوب و با کیفیت باعث میشود تا برکه و حوضچه با هر ابعادی که دارد، زیبایی منحصر به فرد خود را پیدا کند. قابلیت پرتاب نمودن فواره آبی به سمت بالا در پمپ آبنمای باکیفیت گنجانده شده است.

موتور پمپ فواره حوض هم برای آب شیرین و هم برای آب شور مورد استفاده قرار می گیرد و باید گفت که انواع مختلفی دارد که در ادامه قرار است با یکدیگر انواع آن را مورد بررسی قرار دهیم. پمپ ها از قطعات مهم آبنما به شمار می روند و پمپ های شناور بهترین گزینه برای آبنماهای کوچک به حساب می آید. قیمت انواع موتور پمپ فواره حوض با توجه به قدرتی که برای پرتاب آب دارند متفاوت خواهد بود و هرچه قدرتشان بالاتر رود به مراتب قیمت آنها هم افزایش خواهد یافت.

اگر به دنبال خرید موتور پمپ فواره حوض هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ فواره حوض مشاوره بگیرید.

موتور پمپ آب مینیاتوری

پمپ آب مینیاتوری برای مصارف خانگی یک انتخاب ویژه است، به این دلیل که با حداقل انرزی، می توان آن را در نقاطی که کم آب هستند اما فشار زیادی احتیاج دارد، با خیال راحت نصب و راه اندازی کرد.

اگر قصد خرید موتور پمپ آب مینیاتوری دارید و میخواهید باکیفیت ترین پمپ آب مینیاتوری را با گارانتی و قیمت مناسب دریافت کنید میتوانید با هماران ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

ما برترین فروشگاه پمپ آب در ایران هستیم که شما میتوانید با خیالی آسوده خریدتان را انجام دهید و از خدمات پس از فروش ما بهره مند شوید.

موتور پمپ آب مینیاتوری همانطور که از نامش پیداست موتور پمپ آب ایرانی کوچک می باشد و باید توان کافی را برای پمپاز اب داشته باشد.

اگر به دنبال خرید موتور پمپ آب مینیاتوری هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب مینیاتوری مشاوره بگیرید.

انواع موتور پمپ آب کشاورزی

انواع موتور پمپ آب کشاورزی بر اساس آن که نوع سوخت آن ها جیست به دو دسته طبقه بندی میشوند:

 • پمپ آب بنزینی
 • پمپ آب دیزلی

اگر بخواهیم همه انواع موتور پمپ آب کشاورزی را بر اساس کاربرد طبقه بندی کنیم به سه دسته میتوان این کار را انجام داد:

 • پمپ آب کشاورزی گریز از مرکز
 • پمپ های توربینی کشاورزی
 • پمپ های شناور کشاورزی
 • پمپ های فشاری قوی مناسب برای آبیاری

اگر به دنبال انواع موتور پمپ آب کشاورزی هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب کشاورزی مشاوره بگیرید.

بهترین موتور پمپ آب

با توجه به گفته های بالا، بهترین موتور پمپ آب موتور پمپ ابی می باشد که متناسب با نیاز شما کارایی بالایی را داشته باشد، در بخش زیر بهترین موتور پمپ آب را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

موتور پمپ آب بنزینی

موتور پمپ آب بنزینی با توجه به توان موتور ، حجم آب دهی و حداکثر ارتفاع، قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار دارد که البته با توجه به برآورد عملکرد و کارائی بالای دستگاه قیمتی متعادل و مناسب است.

ویژگی های موتور پمپ آب بنزینی :
این موتور پمپ با 6 ماه گارانتی عرضه می گردد.
دارای پروانه قوی جهت پرتاب آب بالا
وزن سبک آلیاژ، ضد خودرگی آلومینیوم و دو پروانه آلیاژ آلومینیوم که هد و آب دهی بالا را همراه ساخته است.
بدنه پمپ توسط آلیاژ سبک آلومینیوم تولید شده است.
پروانه پمپ که به خوبی طراحی شده است آب دهی بالا با مسافت زیاد را ممکن ساخته است.
سیل مکانیکی با کیفیت سرامیکی که بسیار برای پمپ آب حیاتی است.
هد ماکزیمم پمپ تا 36 متر است ، حال آنکه عمق مکش آن نیز به 6 متر می رسد.

موتور پمپ آب بنزینی 3 اینچ

موتور پمپ بنزینی 3 اینچ لانسین مدل LC80ZB35-4.5Q با موتور LC G200F از سری موتور پمپ های با کیفیت و پیشنهادی مجموعه آی ناین می باشد. سیستم استارت این موتور آب از نوع هندلی، مصرف سوخت آن پایین و از آلودگی صوتی کمی برخوردار است.

ویژگی های موتور پمپ آب بنزینی 3 اینچ :
این موتور پمپ با 6 ماه گارانتی عرضه می گردد.
دارای پروانه قوی جهت پرتاب آب بالا
وزن سبک آلیاژ، ضد خودرگی آلومینیوم و دو پروانه آلیاژ آلومینیوم که هد و آب دهی بالا را همراه ساخته است.
بدنه پمپ توسط آلیاژ سبک آلومینیوم تولید شده است.
پروانه پمپ که به خوبی طراحی شده است آب دهی بالا با مسافت زیاد را ممکن ساخته است.
سیل مکانیکی با کیفیت سرامیکی که بسیار برای پمپ آب حیاتی است.

قیمت موتور پمپ آب

برای استعلام قیمت موتور پمپ آب با شماره تلفن های شرکت مستر تماس حاصل فرمایید.

021-33997522 | 021-33997661
021-33996283 | 021-36058972

قیمت موتور آب دو اینچ

برای استعلام قیمت موتور آب دو اینچ با شماره تلفن های شرکت مستر تماس حاصل فرمایید.

021-33997522 | 021-33997661
021-33996283 | 021-36058972

خرید موتور پمپ آب

قبل از خرید موتور پمپ آب باید یک سری نکات را حتما در نظر داشته باشید، از جمله نکاتی که باید قبل از خرید موتور پمپ آب بدانید عبارت اند از:

 • خودمکش بودن موتور پمپ
 • قابلیت حمل مخزن سوخت اضافی موتور پمپ
 • وزن موتور پمپ مورد استفاده
 • ظرفیت تخلیه موتور پمپ

اگر به دنبال خرید موتور پمپ آب هستید میتوانید با شماره گیری یکی از شماره تلفن های شرکت مستر با کارشناسان مجرب ما در زمینه خرید موتور پمپ آب مشاوره بگیرید. 021-33996283 | 021-36058972

راهنمای خرید موتور پمپ آب

در این بخش راهنمای خرید موتور پمپ آب چاه عمیق را به عنوان مثال برای شما عزیزان قرار داده ایم.

قطر چاه در خرید موتور پمپ آب: یکی از موارد مهم در مورد انتخاب پمپ شناور چاه عمیق قطر چاه مورد استفاده می باشد و ضروری است که همواره تناسب بین قطر الکتروپمپ شناور و چاه رعایت گردد.
هد پمپ شناور درون چاهی در خرید موتور پمپ آب: یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب پمپ شناور چاه عمیق، هد یا میزان ارتفاع پمپاژ می باشد. این عدد برابر با میزان ارتفاعی است که پمپ می تواند آب را بالا ببرد.
قطر لوله خروجی در خرید موتور پمپ آب: از موارد حائز اهمیت در مورد پمپ شناور چاه عمیق، قطر لوله خروجی پمپ شناور که آب پمپاژ شده قرار است از طریق آن انتقال یابد.
دبی در خرید موتور پمپ آب: مقدار آب مورد نیاز که توسط پمپ باید از یک نقطه به نقطه دیگر پمپاژ شود. این مقدار به همراه هد یکی از مهم ترین مقادیری است که باید در هنگام انتخاب پمپ شناور در نظر داشته باشید.
طبقه: یک پمپ شناور درون چاهی در حقیقت یک پمپ گریز از مرکز طبقاتی است که به صورت عمودی یا احیانا افقی کار می کند. همه کارخانه های تولید کننده پمپ شناور، نمودار راندمان و نحوه انتخاب پمپ خود را منتشر می کنند با استفاده از این نمودار ها و دور موتور و میزان هد و دبی می توانید طبقه مناسب پمپ خود را معین کنید که پمپ شناور در آن دارای بیشترین بهره وری می باشد.
سیستم خنک کنندگی پمپ شناور چاه عمیق: سیستم خنک کردن این پمپ ها توسط آب صورت می گیرد. آب باید از طریق فضای بین موتور و چاه و یا موتور و غلاف خنک کننده با سرعت مناسب عبور کرده و پمپ را خنک نماید.
مواد ساخت پمپ شناور در خرید موتور پمپ آب: این فاکتور تاثیری بر روی عملکرد و بهره وری پمپ ندارد، اما به طور خاص بر میزان طول عمر پمپ موثر می باشد.
خدمات پس از فروش پمپ شناور در خرید موتور پمپ آب: یکی از نکات مهم در زمینه خرید پمپ شناور، داشتن خدمات پس از فروش می باشد. پمپ های شناور به گونه ای طراحی شده اند که مدت زمان طولانی توانایی کار بدون تعمیر و نگهداری را داشته باشند اما باید در نظر داشت که ممکن است برای پمپ شناور شما مشکلاتی به وجود بیاید یا نیاز به تعویض قطعات مصرفی باشد، پس باید محصول انتخابی شما از خدمات گسترده پس از فروش برخوردار است.

موتور پمپ آب دسته دوم

قبل از شروع بررسی موتور پمپ آب دسته دوم، پمپ آب بنزینی پمپ هایی که با سوخت کار می‌کنند باید در ارتفاع تقریباً 6 متری از منبع آب قرار بگیرند و آب را تا ارتفاع 30 متر از ارتفاع پمپ بالا ببرند. این پمپ ها در انتقال حجم زیاد آب بصورت دوره ای ( بیشتر از 3 ساعت کارکرد مداوم استفاده نشود) بسیار خوب عمل می کنند (مثلاً پر کردن مخزن یکبار در هفته) و در مصرف گازوییل بسیار معتدل هستند. (در تجربه ای که داشتیم، یک چهارم گالن گازوییل، 1200 گالن آب را با استفاده از لوله 1 اینچی تا ارتفاع 100 فوتی در مسیر سربالایی تقریباً 600 فوت در 45 دقیقه پمپاژ می کند) در اینجا چند نکته در مورد استفاده از این پمپ ها ذکر شده است:

 • همیشه قبل از استفاده مطمئن شوید که پمپ آب به صورت مناسبی آماده به کار شده است (کار کردن بدون آب پمپ موجب خرابی آن می‌شود).
 • همیشه به یاد داشته باشید آب پمپ را در زمستان یا هر موقعی که احتمال یخ زدن دارد، بعد از هر بار استفاده کردن خالی کنید. (لوله مکش هم شامل می‌شود)
 • روغن این نوع از پمپ ها باید به اعضای کارکرد 20 ساعت تعویض شود.
 • در پایین‌ترین قسمت آب (دقیقاً کنار پمپ)، یک شیر و لوله 1 اینچی به منظور تخلیه آسان و سریع سیستم به پمپ، نصب کنید.
 • پمپ را در جایی نصب کنید که جریان شدید آب در چشمه ها، آن را تکان ندهد.
 • قبل از خرید، از ارتفاعی که پمپ قرار است آب را بالا بکشد (پمپ آب کش بنزینی) اطمینان حاصل کنید.
 • کاربرد دیگر موتور پمپ ها استفاده در مناطقی با آب و هوای خشک، برای جلوگیری از آتش سوزی است.

 یک مخزن آب و پمپ آب خوب در پشت وانت، جهت استفاده در مناطقی که احتمال بروز آتش سوزی های گسترده دارند،ایده ی بسیار مناسبی است.

مطرح ترین موتور پمپ های موجود در بازار ایران شامل موتور پمپ با موتور روبین و پمپ روبین (Robin)، موتور روبین و پمپ کوشین (Koshin)، موتور پمپ هوندا (Honda)، موتور پمپ استریم (Stram)، موتور پمپ کیپور (Kipor) و موتور پمپ ایگل (Eagle) می باشند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی هرچه بیشتر با اجزای پمپ آب، مقاله قطعات پمپ آب خانگی را مطالعه کنید.

سوالات متداول

بهترین موتور پمپ آب چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین موتور پمپ آب، موتوری می باشد که دارای گارانتی معتبر بوده و دارای شناسه پیگیری می باشد، داخل مقاله به صورت جامع انواع ویژگی های یک موتور پمپ آب خوب را مورد بررسی قرار داده ایم.

چه برندی برای موتور پمپ آب خوبه؟

موتور پمپ ایرانی در بازار وجود ندارد و اغلب موتور پمپ های بازار چینی هستند. بهترین برند موتور پمپ آب چینی روبین سوبارو ژاپن اصل می باشد، داخل مقاله انواع موتور پمپ اب را برای مطالعه ی شما عزیزان قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ منبع تحت فشار، درون منابع تحت فشار قرار می گیرد و کارکرد آن تنظیم فشار آب درون منبع تحت فشار است. بسیاری از افراد

نصب فلوتر برقی منبع آب

نصب فلوتر برقی منبع آب

فلوتر برقی دستگاهی است که سطح آب در یک منبع آب را مدیریت می کند تا از سرریز شدن و یا خالی شدن آن منبع،

مصرف برق پمپ آب

مصرف برق پمپ آب

هر آنچه که باید در رابطه با مصرف برق پمپ آب بدانید را داخل این مقاله به صورت جامع قرار داده ایم، تا انتهای این

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین پمپ آب خانگی بی صدا اشنا کنیم، اگر به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا