نحوه تعویض روغن پمپ کف کش

اگر نمی دانید نوع روغن پمپ کف کش چیست و با نحوه تعویض روغن پمپ کف کش آشنا نیستید، حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله در خصوص آموزش روغن کاری پمپ کف کش صحبت خواهیم کرد.

پینشهاد ویژه: اگر به دنبال خرید پمپ آب جدید هستید، همین حالا با گروه مستر تماس بگیرد. ما فروشنده و نماینده بهترین برندهای پمپ آب خانگی در تهران هستیم.

021-33997522 | 021-33997661 | 09121882140

تعویض روغن پمپ کف کش
تعویض روغن پمپ کف کش

تعویض روغن پمپ کف کش

پمپ کف کش جهت پمپاژ مایعات دارای ذرات جامد معلق مناسب می باشد کاربرد پمپ کف کش به این صورت می باشد که شما توسط این نوع پمپ می توانید به راحتی آب های محلول در پایین ترین سطوح را تخلیه کنید.
پمپ های کفکش انواع متفاوتی دارند که شامل الکتروپمپ کفکش تک فاز و پمپ کفکش سه فاز میباشند پمپ کف کش گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعویض روغن داشته باشد شرکت مستریکو مرجع تعمیرات و تعویض روغن پمپ کف کش میباشد که با سالها تجربه در عرصه تعمیرات و تعویض پمپ کف کش و خدمات پس از فروش آن آماده ارائه هرگونه خدمات می باشد.

بازرگانی مستر نمایندگی  فروش و خدمات پس از فروش پمپ ها و الکتروپمپ های تولید شده توسط شرکت لوارا Lowara ایتالیا پمپ آب لورا (که شامل  پمپ های شناور، پمپ های جتی، پمپ های کفکش و پمپ های لجن کش،پمپ های سانتریفیوژی، پمپ های سیرکولاتور،بوستر پمپ ها وسیستم های تقویت فشار  و لوازم جانبی آنها) در ایران می باشد.بازرگانی مستر نمایندگی  فروش و خدمات پس از فروش پمپ ها و الکتروپمپ های تولید شده توسط شرکت لوارا LOWARA ایتالیا پمپ آب لورا(که شامل  پمپ های شناور، پمپ های جتی، پمپ های کفکش و پمپ های لجن کش،پمپ های سانتریفیوژی، پمپ های سیرکولاتور،بوستر پمپ ها وسیستم های تقویت فشار  و لوازم جانبی آنها) در ایران می باشد.

برای تعویض روغن پمپ کف کش ابتدا باید اجزای آن و کارکرد هرکدام از این اجزا را بدانید:

پمپ کف کش مانند عموم پمپ های آب دارای بخش های زیر است:

پروانه

الکتروموتور : مجموعه موتور پمپ است که شامل موتور الکتریکی جهت تبدیل برق به نیرو محرکه برایچرخش شفت و پروانه می باشد.

محور

حلزون

درزگیر مکانیکی

کابل

قدرت پمپ کف کش به توان الکتروموتور بستگی دارد. در نتیجه اگر پمپ کفکش را برای تخلیه آب های گل آلود و ته چاه و فاضلاب می خواهید، باید از موتور های عموما تک فاز و توان بیش از 5/5 اسب استفاده کنید. چنانچه پمپ کفکش را برای تخلیه آب استخر و آب شفاف با هد و ارتفاع پمپاژ کم می خواهید، موتور های ضعیف تر می توانند پاسخ گوی نیاز شما باشند.

کفکش ها در انواع آلومینیومی، استنلس استیل، چدنی، مواد پلیمری و … در بازار وجود دارند. مقدار پمپاژ به سرعت چرخش پروانه نیز بستگی دارد که عملا به توان موتور الکتریکی وابسته است. پروانه ها بهتر است از جنس استیل، چدن یا برنج باشند و چنانچه پلاستیکی هستند، حتما از تکنوپلیمر و نوریل (پلاستیک فشرده) استفاده شود.

پیشنهاد ویژه: برای خرید بهترین برندهای پمپ کف کش با ما تماس بگیرید.

نوع روغن پمپ کف کش چیست
نوع روغن پمپ کف کش چیست

نوع روغن پمپ کف کش چیست

پمپ روغن کف کش وسیله ای است که به منظور جمع آوری آب های سطحی و یا زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ آب به دلیل دارا بودن وظیفه مشخصی که دارد ، در برابر آب و محیط های مرطوب مقاوم بوده بوده و این نوع پمپ آب توانایی قرار گرفتن کامل در آب ( یا حداقل بخش اعظمی از آن در آب ) را دارا می باشند.

این پمپ ها می توانند به همراه ها فلوتر برقی به منظور قطع و وصل اتوماتیک پمپ یا بدون آن مورد استفاده قرار گیرند. تفاوت مهم پمپ کف کش با پمپ آب شناوری در مقاومت آن هنگام عدم حضور آب است به گونه ای که پمپ آب شناوری در صورت عدم حضور آب ، در کسری از ثانیه دچار خرابی شده ، حال آنکه پمپ آب کف کش اندکی مقاوم تر است.

روغن پمپ کف کش انواع متفاوتی دارد از جهات مختلف می‌توان آن‌ها را دسته‌بندی کرد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

· پمپ کف کش ساده

· پمپ کف کش فلوتر دار (دارای قطع کن برقی)

· کف کش خروجی آب از بغل

· کف کش خروجی آب از رو

· آب خنک (موتور به وسیله آب خنک می‌شود)

· روغن خنک (موتور به وسیله روغن خنک می‌شود)

· خازن داخل

· خازن بیرون (تک فاز)

· پمپ کف کش تک فاز

· پمپ کف کش سه فاز

پمپ گراندفوس یکی از محبوبترین برندهای پمپ آب در ایران است چراکه از نیازهای مسکونی و خانگی گرفته تا ساختمان های تجاری و حتی سیستم های HVAC ، تولیدات گراندفوس قادر به رفع تمامی نیازها در تامین آب با کیفیت و کارایی بالا می باشد. این شرکت دارای طیف گسترده ای از محصولات و راهکارها در بخش های صنعتی و تاسیسات از جمله پمپ های سیرکولاتور برای سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع و همچنین پمپ های دوزینگ و فاضلابی می باشد.

پمپ داب جهت تامین آب در مصارف خانگی در مقیاس کوچک به کار می رود و شامل پمپ آب تک پروانه، جتی، دوپروانه، طبقاتی افقی و طبقاتی عمودی می باشد.

مقدار روغن پمپ کف کش
مقدار روغن پمپ کف کش

مقدار روغن پمپ کف کش

مقدار روغن پمپ کف کش متناسب با نوع آن ها متغیر می باشد، همانطور که بالاتر نیز گفته شد برای آنکه بخواهیم روغن پمپ کف کش را تعویض کنیم و یا مقدار آن را محاسبه کنیم باید نوع پمپ کف کش خود را ابتدا شناسایی کرده و سپس به تعویض ان بپردازیم.

پمپ کفکش جهت انتقال آب صاف طراحی شده است و هر مقدار مواد موجود در آب، مثل ماسه، گل‌ولای و املاح آن بیشتر باشد، به همان میزان منجر به کاهش عمر کف‌کش و از بین رفتن قطعاتی مانند، پروانه‌، سیل‌ مکانیکی و بلبرینگ‌ می‌گردد. خشک کارکردن کفکش و نرسیدن سیال به هر دلیلی به داخل کف‌کش باعث از بین رفتن سیل‌های مکانیکی آن می‌گردد و درنتیجه با خراب شدن سیل‌های مکانیکی، آب به داخل سیم پیچ نفوذ می‌کند و درنهایت موجب سوختن سیم پیچ می‌گردد.

پمپ آب سایر از سال 1951 توسط کارلو فاوالا در کمپانی سایر، جهت استفاده در مصارف خانگی، کشاورزی، صنعتی و سازه های مهندسی تولید شد. این محصول در سیستم های آتش نشانی، شهرداری ها، سیستم های تهویه هوا، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و در نهایت در بخش های دریایی و معادن کاربرد دارد.

استفاده نکردن از سیستم حفاظتی مناسب جهت استفاده از کف‌کش یا نبودن سیستم محافظتی مناسب بر روی آن موجب می‌شود که با کوچکترین اتصالی و گریپاژ کردن، الکتروموتور کف‌کش آسیب دیده و بسوزد. هنگام اضافه کردن کابل بر روی کفکش جهت انتقال برق به داخل چاه، باید اصول آپارت و آب بندی کردن کابل را رعایت کرد تا از خطرات ناشی از برق گرفتگی و سوختن پمپ جلوگیری شود. تغییر سایز لوله‌ی خروجی پمپ کفکش هم می‌تواند منجر به فشار اضافه بر روی الکتروموتور گردد و در نتیجه آمپر کشیدن پمپ کف‌کش در بلند مدت باعث آسیب رسیدن به الکترو موتور یا سوختن آن می‌گردد.

اگر به دنبال خرید بوستر پمپ آب هستید، ما بهترین قیمت انواع بوستر پمپ را به شما ارائه می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید. 021-33997522 | 021-33997661 | 09121882140

نحوه تعویض روغن پمپ کف کش
نحوه تعویض روغن پمپ کف کش

نحوه تعویض روغن پمپ کف کش

در این بخش نحوه تعویض روغن پمپ کف کش را ببرای شما به صورت فیلم آموزشی قرار داده ایم، اگر هنگام تعویض روغن پمپ کف کش با چنین موردی روبه رو شدید باید هشت فاکتور را بررسی کرده و آن را رفع کنید:

 • شافت پروانه محکم و سفت باشد.
 • چرخیدن جهت موتور به صورت برعکس باشد.
 • پمپ به صورت درستی مورد استفاده قرار نگرفته باشد.
 • گل و لای موجود موجب از کار افتادگی پروانه شده باشد.
 • الکتروموتور آسیب دیده و خراب باشد.
 • یکی از دلایلی که ممکن است فیوز بپرد، کوتاهی اتصال بین سیم پیچی استاتور و بدنه پمپ و تمام شدن روغن پمپ کف کش می باشد.
 • پروانه گیرپاژ کرده باشد. اگر با چنین مشکلی روبه شدید بهتر است اول برق را قطع نمایید و پمپ را از محل قرارگیری خارج و محفظه ورودی مربوط به آب، همچین پروانه را پاکسازی کنید.
 • چنانچه آب پمپ ناگهان قطع شد ممکن است به خاطر شکستگی و یا جدا شدن لوله متصل شده به کفکش این اتفاق روی دهد.

یکی از دلایلی که ممکن است فیوز بپرد، کوتاهی اتصال بین سیم پیچی استاتور و بدنه پمپ و تمام شدن روغن پمپ کف کش می باشد.

پروانه گیرپاژ کرده باشد. اگر با چنین مشکلی روبه شدید بهتر است اول برق را قطع نمایید و پمپ را از محل قرارگیری خارج و محفظه ورودی مربوط به آب، همچین پروانه را پاکسازی کنید.

چنانچه آب پمپ ناگهان قطع شد ممکن است به خاطر شکستگی و یا جدا شدن لوله متصل شده به کفکش این اتفاق روی دهد.

آموزش تعویض روغن پمپ کفکش

در فیلم آموزش تعویض روغن پمپ کف کش را برای شما به صورت گام به گام و مرحله به مرحله قرار داده ایم.
برای تعویض روغن پمپ کف کش بهترین توصیه ما این است که روغن کف کش را در دوره‌های مصرف کوتاه تعویض کنید یعنی به صورت منظم و پی در پی در یک تاریخ مشخص اقدام به تعویض روغن پمپ کف کش کنید. روغن پمپ کف کش مرغوب و با کیفیت طول عمر موتور پمپ را افزایش خواهد داد.

ابعاد و اندازه موتور پمپ ها به صورت دقیق و دیتاشیت با کیفیت در پایین هر محصول نمایش داده شده است. اگر مشخصات بیشتری نیاز است با کارشناسان فروش در تماس باشید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین موتور پمپ
این بخش در واقع ارتباط مستقیم با نیاز مشتری دارد. یه زمانی مشتری ساعت کارکرد زیادی نیاز دارد. ارتفاع کارکرد بالایی دارد، شیب طولانی داشته باشند و … . این چنین موارد باید بررسی شود.

منتها نکته مهم این است که مشتری چقدر توان مالی دارد. این موضوع حتماً در خرید موتور پمپ تاثیر گذار خواهد بود.

راهنمای نحوه صحیح نگهداری از پمپ آب
راهنمای نحوه صحیح نگهداری از پمپ آب

راهنمای نحوه صحیح نگهداری از پمپ آب

در راهنمای نحوه صحیح نگهداری از پمپ آب یکی از مهم‌ترین نکات نگهداری صحیح از پمپ‌های آب خانگی، رعایت اصول و استانداردهای نصب پمپ است. پمپ‌های آب خانگی را باید بر روی سطح کاملا صاف و بدون شیب نصب کنید. همچنین پمپ‌های آب نباید در مجاورت مستقیم با نور خورشید یا باد و باران قرار بگیرند.

از همین‌رو باید پمپ‌های آب خانگی را در محلی مسقف نصب کرد. نکات مهمی برای نصب پمپ آب وجود دارد که حین نصب باید به آن‌ها توجه داشته باشید:

 • توجه‌ به صفحه‌ها و پایه‌ها
 • توجه به نحوه اتصالات و لوله کشی‌ها
 • تراز شفت
 • تاثیراتی که محیط اطراف پمپ بر روی آن می‌گذارد؛ شرایطی مانند حرارت یا سرمای زیاد

اولین و مهمترین نکته در نحوه نگهداری از پمپ آب های خانگی و ساختمانی این است که پمپ به صورت اصولی و درست نصب شود. در واقع اولین قدم برای این که پمپ بتواند درست کار کند این است که به درستی نصب شود.

در نصب پمپ های خانگی باید به طریقه قرار گرفتن پایه ها، فنداسیون ها، صفحه ها، لول کشی ها و … توجه ویژه ای شود.

ممکن است هنگامی که می خواهید برای اولین بار از پمپ ها استفاده نمایید محور آن گیر داشته باشد و پمپ به سختی کار کند. برای رفع این مشکل پمپ را از برق خارج کرده و محور را با دست چند دور بچرخانید و دوباره آن را راه اندازی نمایید.

فاکتورهای مهم و ضروری در عملکرد پمپ آب
فاکتورهای مهم و ضروری در عملکرد پمپ آب

فاکتورهای مهم و ضروری در عملکرد پمپ آب

بررسی پمپ آب

 • پمپ آب نباید مداوم کار کند. چون داغ می شود و انرژی را هدر می دهد. پمپ آب نیاز دارد که بر اساس فشار، سرعت جریان و ارتفاع بررسی شود. انتخاب پمپ آب اشتباه، هزینه های اضافی در انرژی و تعمیر و نگهداری روی دست شما خواهد گذاشت.

نکات مهم در نصب پمپ آب

 • پایه ها، صفحه ها، فندانسیون ها
 • تراز شفت
 • لوله کشی
 • تاثیرات محیط بر دستگاه

پیشنهاد مطالعه: برای اطمینان در خرید پمپ آب، حتما مقاله پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه را مطالعه کنید.

حتی انتخاب درست یک پمپ آب هم می تواند منجر به شکست شود اگر به خوبی نصب نشود.

کاویتاسیون در پمپ آب

کاویتاسیون معمولا هنگام مکش پمپ آب اتفاق می افتد. وقتی فشار مکش خیلی پایین باشد، با وارد شدن مایع به پمپ آب، حباب های بخار تشکیل می شود.

کاویتاسیون یک عامل آسیب رسان به سیستم های آبی است. انرژی متحرک به یاتاقان ها و سیل های پمپ آب آسیب وارد می کند. فرسایش نیز به پروانه ها و محفظه ی پمپ آب آسیب وارد می کند.

دو نوع کاویتاسیون وجود دارد:

 • کاویتاسیون مکش: در چشم پروانه اتفاق می افتد.
 • کاویتاسیون تخلیه: در نوک پروانه اتفاق می افتد.
 نگهداری پمپ آب و موارد پیشگیری
 نگهداری پمپ آب و موارد پیشگیری

 نگهداری پمپ آب و موارد پیشگیری

اهداف اصلی مورد نظر در نگهداری از پمپ آب

 • پیشگیری از خرابی پمپ آب
 • حفظ ظرفیت مناسب پمپاژ

استفاده هدفمند از پمپ آب

 • برنامه ای برای نگهداری و پیشگیری تنظیم کنید. راهکارهای سازنده را دنبال کنید.
 • همیشه به خوبی از دستگاه نگهداری کنید و اطلاعات مربوط به دستگاه را بررسی نمایید
 • با سیستم پمپ آب آشنا شوید.
 • دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی که شامل نمودارها و منحنی ها می شود را مطالعه نمایید.

پیشنهاد می شود این موارد را چک کنید، کارهایی که باید به صورت هفتگی انجام شود:

 • ثبت میزان مکش و تخلیه
 • ثبت مدت زمان اندازه گیری

کارهایی که باید به صورت ماهانه انجام شود:

 • چک کردن شیر فلکه

کارهایی که باید به صورت شش ماه یکبار انجام شود:

 • در صورت نیاز منافذ پروانه را چک کنید.
 • میزان روغن را در سیل و محفظه ی موتور چک کنید.

کارهایی که باید به صورت سالانه انجام شود:

 • در صورت نیاز روغن سیل و محفظه ی موتور را تعویض کنید.
 • آلارم ها را تست کنید که درست کار می کنند یا خیر.
 • تست های الکتریکی اولیه را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به آشنایی با پمپ های کوچک علاقمند هستید، خرید پمپ آب 12 ولت ارتفاع زیاد پیشنهاد می شود. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله پمپ آب بدون برق را نیز مطالعه کنید.

 • کنترل ها
 • شیرهای ایزوله
 • شیرهای چک
 • شیرهای کنترل فشار
 • درجه ها
 • کمپرسورها

فهرست قطعات پمپ آب

 • قطعات اصلی پمپ آب را مشخص کنید و یدکی آنها را نیز خریداری نمایید. (مخصوصا اگر سفارش دادن قطعه ای زمان زیادی می برد)
 • یاتاقان ها
 • سیل ها
 • رینگها و واشرها
 • سیم های برق
 • پروانه ها

فهرست پمپ آب یدکی

 • پیشنهاد می شود از پمپ های آب یدکی برای کاربری های مهم بهره ببرید.
 • پمپ آب یدکی باعث افزایش عمر مفید پمپ آب اصلی می شود.
 • پمپ آب یدکی باعث می شود هزینه های کمتری برای تعمیر متحمل شوید. تعمیر و نگهداری از پمپ آب اصلی، با هزینه کمتری امکان پذیر می باشد.

عیب یابی پمپ آب

ایجاد سرو صدای زیاد  هنگام کارکردن پمپ آب می تواند به علت یکی از عوامل زیر باشد:

 • مسائل سروصدای مکانیکی
 • خرابی یاتاقان ها
 • جرم گرفتن پروانه ها
 • فرسودگی و بالانس نبودن پروانه ها
 • فرسودگی رینگ ها
 • کفی سیل
 • تراز نبودن کوپلینگ
 • کمربندها و چرخ قرقره
 • خراب بودن بلبرینگ ها

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال روش های کاهش سروصدای پمپ آب هستید، مقاله صدا خفه کن پمپ آب را مطالعه کنید.

مسائل سروصدای هیدرولیکی

 • کاویتاسیون
 • پیچ و تاب
 • سروصدای آب در لوله
 • سرعت بالا در شیرها
 • جریان پایین

عوامل احتمالی در فشار پایین آب در پمپ آب:

 • چرخش برعکس آب
 • جرم گرفتن پروانه
 • بسته شدن شیر تخلیه
 • باز ماندن شیر بایپس (bypass)
 • مسدود شدن مکش
 • پروانه فرسوده، رینگ فرسوده، صفحه ی فرسوده
 • منافذ زیاد
 • پیچ و تاب

عوامل احتمالی فشار پایین آب

 • میزان سرعت اشتباه
 • مسدود شدن مکش
 • نفوذ هوا در مسیر مکش
 • پروانه فرسوده، رینگ فرسوده، صفحه فرسوده
 • مشکلات برقی

عوامل احتمالی در مشکلات برقی پمپ آب

 • خرابی سیل
 • نفوذ رطوبت در موتور پمپ آب
 • گرم شدن موتور پمپ آب
 • زیاد کار کردن موتور پمپ آب
 • مشکل در تامین برق موتور پمپ آب
 • قطع و وصل شدن فاز برق
 • افزایش و افت ولتاژ برق
ایمنی الکتریکی در پمپ آب
ایمنی الکتریکی در پمپ آب

ایمنی الکتریکی در پمپ آب

 • تست الکتریکی پمپ آب فقط باید توسط پرسنل آموزش دیده و ماهر انجام شود.
 • تجهیزات تست شده باید کاملا از منبع برق جدا شوند.
 • فرایند قفل کردن را دنبال کنید.
 • خازن را تخلیه کنید.

تست الکتریکی پمپ آب

 • تست مقاومت عایق سیم پیچی موتور
 • تستر عایق یک میلیون اهمی مورد نیاز است
 • چک کردن چکه کردن کف بر اساس خرابی عایق، رسوب یا رطوبت

تست دوام عایق سیم پیچی موتور پمپ آب

 • متر اهمی مورد نیاز است.
 • باید مقاومت متعادلی بین تمام پایه های یک الکترو موتور سه فاز وجود داشته باشد. فرایند تست موتور تک فاز با توجه به شروع جداسازی و راه اندازی سیم پیچی متفاوت است. هر عایقی نیاز دارد که با هر خازن بیرون از گردش، جداگانه تست و ایزوله شود.

آیا میتوان روغن پمپ کف کش را تعویض نمود؟

بله میتوان، برای آن که بخواهیم روغن پمپ کف کش را تعویض کنیم راه های زیادی وجود دارد، پاسخ این سوال که آیا میتوان روغن پمپ کف کش را تعویض نمود؟ بله می باشد.

برای تعمیر کفکش خود چکار کنیم؟

در صورت خرابی و نیاز به تعمیر کفکش، حتما به یک متخصص آشنا به این کار رجوع کنید و از خریداری قطعات با کیفیت پایین از هر فروشگاهی خودداری کنید.

چطور می توان تشخیص داد که کفکش خشک کار می کند؟

علایمی مانند: آب شدن سیم‌های لاکی، شکستن‌عایق‌ها و تبدیل‌شدن انرژی موتور به گرما و … از جمله نشانه هایی هستند که نشان دهنده خشک کار کردن پمپ است.

78 comments

 1. احد امیری

  سلام چاه عمیق ما در حدود ۱۵۲متر است و آب رو از ۶۳متری برمیدارد پمپ هم شافت غلافت می باشد آب خروجی بو و طعم گازوییل میده علت چیست و راه کار حل چی می‌باشد تشکر از راهنمایی شما

  1. کارشناس مستر

   باسلام
   درخصوص سوال شما
   دواحتمال وجود داردیااینکه از عمق شافت غلافت گازوییل نشت میکند یا سفره آب زیرزمینی باگازوییل درارتباط است که گازوییل را وارد چاه میکندجهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴و۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 2. سلام.موتورخونه کاملا پر آب شده و موتور کامل زیر آب رفته و خاموش شده.الان موتور رو باز کردم تا کامل خشک شود.قبل از بستن موتور آیا گریس کاری لازم هست.اگر لازم هست از چه نوع گریسی استفاده کنم و کدام قسمت ها گریس کاری شود؟….ممنون بابت اطلاعات مفیدتون😍😍😍

  1. کارشناس مستر

   سلام
   در خصوص سوال شما
   احتمالا بلبیرینگ پمپ خراب شده وباید تعویض شود واحتیاج به گیربکس کاری نمی باشددرضمن اگر بلبرینگ خراب نشده باشد نیازی به گیریس کاری نمی باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴و۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 3. سلام.مدته داخل مخرن آب من اَشغال های ریز شبیه سنگ ریزه جمع میشه و وقتی از پمپ استفاده میکنیم وارد لوله کشی.این آشغال ها میتونن باعث خرابی پمپ بشن؟؟؟
  چیکار میتونم بکنم برای جلوگیری از ورود آشغال داخل مخزن
  باتشکر

  1. کارشناس

   سلام بله باید از صافی استفاده کنید

 4. اسماعیل

  با سلام
  من پمپ کف کش دارم یک مدت چاه اب نداشته اما روشن کردن و هر بار ۱۰ دقیقه خشک کار کرده و الان هم میزنم برق باید شفت پروانه را بچرخونم تا کار کنه ، بدجور داغ میکنه باز کردم دیدم محفظه بالا که خازن قرار داره پر آب و روغن بود . دلیلش چه میتونه باشه

  1. کارشناس

   با سلام
   در خصوص سوال شما
   با توجه به توضیحات شما به دلیل بدون آب کار کردن کف کش اورینگ های محافظ و بازدارنده از انتقال آب از پمپ به داخل الکتروموتور خراب شده و آب وارد
   الکترو موتور گردیده باید اورینگ ها تعویض گردد.
   درصورت کسب راهنمایی بیشتر لطفا با مجموعه مستر تماس حاصل فرمایید.

 5. با سلام
  من شب ها پمپ آب رو خاموش میکنم و صبح ها روشن میکنم بدلیل صدا داشتن خواستم بپرسم مشکلی ایجاد نمیشه برای پمپ ؟
  ممنون از شما

  1. کارشناس

   سلام
   مشکلی ایجاد نمی شود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 6. مهدی

  سلام .وقتی فشار تولیدی پمپ به قطعات را با استفاده از هد پمپ محاسبه می کنم 1.3 بار می باشد ولی در کاتالوگ پمپ فشار تولیدی 6تا8 بار گفته شده است .آیا محاسبه فشار با فرمول p=0.09*H*sg درست می باشد؟؟؟

 7. سلام موتور خانه پر اب شده پمپ های با جعبه تقسم برق موتور خونه زیر اب رفتنند ابشو خالی کردم الانم گذاشتم خشک بشه

  1. سلام
   سوالتون رو بفرمایید

 8. سلام . فشار آب یک کفکش ۲۰ متری در ارتفاع ۱۰متر چند اتمسفره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   به طور کلی نمی توان گفت، چون هر برند مشخصات مربوط به خود را دارند و با توجه به دهانه ی خروجی میزان ارتفاع آنها نیز متفاوت است.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید

 9. وحید فریدفر

  از اواخر شب تا ۸ صبح که فشار آب شهری مناسب است، موتور آب و پمپ را خاموش کرده و و از جریان آب شهری استفاده می کنم. آیا خاموش کردن چند ساعته در روز، برای پمپ مفید است یا باعث استهلاک بیشتر می شود؟ باسپاس فراوان

  1. کارشناس

   سلام
   بله
   استراحت دادن به پمپ، می تواند مفید باشد

 10. باسلام
  آيا خازن درتابلوي الكتروپمپ كف كش تك فاز2 اينچ جهت حفاظت آن نياز است؟
  لطفن نحوه قرارگيري آن درمدارتغذيه را رسم كنيد.
  سپاسگزارم

  1. کارشناس

   سلام
   پمپ های کف کش به دلیل اینکه خودشون خازن دارند نیازی به خازن ندارند، با توجه به اینکه فرمودید تک فاز هم هست، دیگه اصلا نیازی به خازن نیست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید

 11. داود فراهانی

  با سلام یک عدد پمپ کف کش راد تک فاز 1/1/4 به ارتفاع 32 متری دارم که هنگام تعمیر روغن داخلش خالی شده اگر ممکن هست نوع روغن ومقدار روغن را راهنمایی کنید ممنون

  1. کارشناس

   سلام
   شما می توانید برای این پمپ، از روغن ترانس یا پارافین استفاده نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید

 12. سلام‌علیکم‌خسته‌نباشیدکفکش‌راد‌پمپ‌با‌دست‌میچرخونی‌راه‌میفته‌گفتن‌خازنش‌ضعیف‌شده‌عوض‌کردم‌بازم‌همون‌شد‌اط‌سیم‌پیچیش‌میتونه‌باشه

  1. کارشناس

   سلام
   مشخص نیست ، هر امکانی وجود دارد، برای تشخیص دقیق باید پمپ، به صورت حضوری چک شود.
   شما می توانید جهت بررسی مشکل خودتون، با کارشناسای ما با شماره 02133997522 تماس بگیرید.

 13. محمدزاده

  با سلام
  موتور آب خونه وقتی روشنه اب به شکل زرد رنگه و جرم داره اما وقتی موتور خاموشه رنگ اب شفاف و روشنه میشه بگید دلیل زرد بودن اب چیه
  ممنون

  1. کارشناس

   سلام
   داخل پمپ شما به احتمال زیاد دچار زنگ زدگی شده است که باید آن را باز کنید و شستشو دهید و سرویس نمایید
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های ۰۲۱۳۳۹۵۶۶۰۴ و ۰۲۱۳۳۹۹۷۵۲۲ تماس حاصل فرمایید

 14. محمدعلی احمدپور

  باسلام
  بسیار عالیست. ازمحبت شما سپاسگذارم.

  1. کارشناس

   سلام
   ممنونم

 15. سلام،میخواستم پروانه پمپ رو تعویض کنم،یه پین داخلش هست که خیلی محکم شده آیا روش خاصی برای بیرون آوردن پین وپروانه هست؟با تشکر

  1. کارشناس

   سلام
   اون پینی که میفرمایید اصطلاحا خار نامیده میشه، برای خارج کردن پروانه به دو حالت می توانید اقدام کنید. 1- استفاده از تایلیور 2- استفاده از دستگاه پرس
   در صورتی که از تایلیور استفاده می کنید باید قسمت شفت را حرارت بدین( با آب داغ یا سرپیک) و داخل اون قسمتی که خار قرار داره روغن بریزید و پروانه را با تایلیور خارج کنید.
   اما در صورتی که از دستگاه پرس استفاده می نمایید،باید قطعات پمپ را از الکتروموتور جدا کنید.و سپس با دستگاه پرس، پروانه را خارج کنید
   در ضمن جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 16. با سلام علت تغییر جهت گردش پمپ با هر بار خاموش و روشن شدن پمپ چیسست ؟ درضمن بعضی اوقات گیر پاژ می کنی ولی با دست که می چرخانم کامل روان و ازاد است با تشکر از زحمات

  1. کارشناس

   سلام
   اگر پمپ شما گیرپاژ کرده و با دست حرکت می کند ، خازن شما خراب است
   و در مورد تغییر جهت گردش ، در صورتی که پمپ شما سه فاز باشد و جای فاز ها تغییر کند، گردش پمپ جابجا می شود در غیر اینصورت این خطای دید شماست
   شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید .

 17. رضا سنایی

  علت خرابی قسمت میانی پمپ آب خانگی الکتروژن( خروج آب از قسمت بلبرینگها به بیرون پمپ ) بعد از یک ماه نصب و استفاده چیست؟ (خانه یک طبقه است)

  1. کارشناس

   سلام
   به احتمال زیاد مشکل پمپ شما از خرابی مکانیکال سیل می باشد که باید تعویض گردد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره های 02133956604و 02133997522 تماس حاصل فرمایید .

 18. با سلام من یک کفکش دارم که تک فاز است روشن می شود ولی خود به خود خاموش می شود ممکن است از خازن دائم کار باشد دوتا پیچ روی بدنه کفکش هست یکی جلو ودیگری عقب نمی دونم برای چیست جلوی را که بازکردم یک مایع داخل آن بود نمی دانم برای چیست

  1. کارشناس

   سلام
   اگر پمپ شما دارای فلوتر می باشد، در صورت افت شدیدسطح آب این پمپ به صورت اتوماتیک خاموش می گردد، تا از سوختن جلوگیری شود(زیرا پمپ های کفکش با آب اطراف خود، خنک می گردند)
   در مورد سوال دوم، مایع داخل آن پیچ آب جهت خنک شدن پمپ آب می باشد، که باید داخل آن بماند.

 19. آراد

  باسلام،سئوالی دارم ۱-برق از وایر به سرشمع نمیاد۲-روش تست کردن کویل سالم و غیرسالم موتورپمپ بنزین به چه صورت میباشد. باسپاس

  1. کارشناس

   سلام
   متاسفانه این سوالات مربوط به این حوزه نمیباشد

 20. سعید

  سلام یک پمپ 100 315 پمپ ایران خریدم و سه روز پس از نصب و استفاده در جریان سیل اسفند 97 در آب رودخانه سقوط کرد بعد از ده روز که آب کم شد از عمق یک متری زیر شنهای رودخانه در آوردم الکتروموتور را باز و کاملا سرویس و تمام تست ها را انجام دادم پس از کوپل مجدد نصب و راه اندازی کردم الان پمپ صدای زیادی دارد پارامترهای الکتریکی2 مشکلی ندارن ( پمپ بخاطر وجود شیر یکطرفه در خروجی و لوله خرطومی شش متری در ورودی از ورود گل.ولای مصون مانده و هیچ صدمه مکانیکی وارد نشده) دلیل صدای زیاد چیست تراز و کوپلینگ صحيح است.

  1. کارشناس

   سلام
   اگر پمپ شما تراز شده و مشکل برقی از لحاظ بسته شدن ستاره مثلث که روی پلاک مشخص شده، نداشته باشد، صدای ناشی یا از بلبرینگ های پمپ و الکتروموتور می باشد و یا به دلیل غرق شدن پمپ درآب قطعات داخلی مانند پروانه ها و کاسه ، رسوب گرفته و ایجاد سروصدا می کند.

  2. سعید

   با تشکر آیا این سر و صداها مشکلی ایجاد می کنند از سلامت بلبرینگ ها و تراز بودن و هم محوری مطمئن هستم

  3. کارشناس

   سلام
   اگر سرو صدا به خاطر رسوبات ایجاد شده درکاسه و دیفیوزر باشد، خیر(در صورتی که بابت تراز بودن مطمئن هستید)
   در غیر اینصورت میتواند مشکلی ایجاد کند.

 21. با سلام بهترین نوع موتور پمپ یا هرچیز دیگه با کمترین هزینه و مناسب برای ارتفاع 20تا24متر بافاصله 150متر برای آبیاری از رودخانه تا زمین کشاورزیممنون

  1. کارشناس

   سلام
   اگر شما بخواهید از موتورهای بنزینی و یا گازوئیلی استفاده کنید می توانید از برند روبین ژاپن استفاده نمایید و یا اگر قصد استفاده از پمپ الکتریکی را دارید، می توانید از برند داب و ابارا ی ژاپن استفاده کنید.
   شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 22. محمد درزی

  سلام
  منظور از پمپ سری در بوستر پمپ چیه .
  مگه بوستر پمپ سری هم داریم؟

  1. کارشناس

   سلام
   منظور از سری، بستن پشت سر هم پمپ ها می باشد. به عبارتی دهش یک پمپ مکش پمپ بعدی می باشد.

 23. کارشناس

  سلام
  به احتمال زیاد کلکتور مکش، استاندارد گرفته نشده و یا به عبارت ساده تر ورودی آب به پمپ ها مشکل دارد که باعث ورود هوا به داخل محفظه پمپ (ایجاد کاویتاسیون)می شود که این امر سبب آمپر کشیدن پمپ می شود.
  اگر کلکتور را استاندارد انتخاب کرده اید، پس باید شیر صافی ها چک کنید.
  شما می توانید در صورت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

 24. محمد درزی

  وقتی یک پمپ روشن میشه تا 4 بار فشار وارد می کنه.
  دوتا پمپ هم روشن میشه بازم فشار 4 باره.
  به نظر شما اگه هر سه تا پمپ روشن بشه باید چند بار فشار بده.

  1. کارشناس

   سلام
   اگر پمپ ها به صورت موازی بسته شده باشند و هرسه هم روشن باشند، در کل 4 بار فشار ایجاد می شود
   ولی اگر به صورت سری بسته شده باشند هر پمپ به صورت جداگانه 4 بار فشار ایجاد خواهد کرد

 25. با سلام. به دلیل طبقه چهارم بودن مشکل آبگرم داشتیم .پمپ ایتالیایی پدروللو فقط برای طبقه خودمون نصب کردیم. فقط هنگام حمام استفاده میشد. کاملا راضی بودیم.بعد از مسافرت چند ماهه و عدم استفاده کار نکرد. تعمیرکار آوردیم و سرویس کرد روشن شد . ما هم شیر آبسرد رو باز کردیم دیدیم فشار بیشتری از قبل داره و تسویه حساب کردیم آقا رفت. ولی از اونجا که فقط برای حمام استفاده میکردیم موقع حمام متوجه شدیم که اصلا روی آب گرم جواب نمیده. انگار فقط روی لوله آبسرد فشار اعمال میکنه. تماس گرفتم آقا گفتن ک مشکل آبگرمکنه. آبگرمکنمون دیواریه. ممکنه مشکل آیگرمکن باشه؟ یا پمپ رو اشتباه سرویس کرده؟؟

  1. کارشناس

   سلام
   خیلی از مواقع به دلیل اینکه آب گرم باعث رسوب بیشتر می گردد، رسوب و زنگ زدگی ایجاد شده به پشت شیر پیسوار نصب شده و شیرفلکه های آب گرم داخل حمام و سرویس بهداشتی منتقل شده و باعث افت فشار آب گرم می گردد. شما می توانید این مورد را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
   در ضمن این نکته باید ذکر شود اگر پمپ شما دچار مشکل شده باشد نباید حتی برروی آب سرد نیز عمل کند پس پمپ شما کاملا سالم است
   شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 26. محمداسماعیل محمدی

  سلام. لطفا بفرما یید بعد از استفاده از کف کش در یک دوره آبیاری تابستان تا سال بعد, خارج کردن کف کش از چاه بهتره یا باقی گذاشتن درون آب چاه؟ متشکرم

  1. کارشناس

   سلام
   البته که خاموش کردن و خارج کردن پمپ می تواند بهتر باشد

 27. رضاموحد

  سلام.یدونه موتورفن شالی کوبی پیچیدم.این موتورتقریبا شبیه پنکه سقفیه البته روتورروی استاتوره.داخل استاتورهم طوریه که فقط باید تمام سیم پیچ رو بادست پیچدیعنی باکلاف پیچ اصلا نمیشه.بالاخره اینو باراول ودپیچیدم.ضمنا بعدش بایداستاتور که شبیه دقیقا یه ماهی تابه هست باید باپلی استرپربشه .یه شفت ازوسطش ردشده که روتورمیره به استاتوربافاصله نیم میل میچسبه.نه بیشترونه کمتر چون ممکنه یابچسبه یا جریان بکشه.تعدادونمره سیم هم مثل اولی س.ولی بعدازیک ربع کارکردن بدجوری داغ میکنه.بلبرینگشم عوض کردم.جریان 6ونیم نشون میده ولی چون قبلا مشایهشو ندیدم نمی دونم این جریان درسته یاخیر.علت داغی چیه؟نحوه کارهم تصورکنیدپنکه سقفی رو به شکل افقی داخل یه کانال شبیه کولرآبی بزاری کارکنه ولی سیستمش فرق داره.

  1. کارشناس

   سلام
   لطفا جهت راهنمایی های دقیق تر با کارشناسان ما با شماره تماس 33956604 و 33997522 ، تماس بگیرید.

 28. سلام پمپ کفکش راد پمپو باز کردم دارای پنج طبقه پروانه میباشد موقع باز کردن حواسم نشد ترتیب چیدمان پروانه ها را به خاطر بسپارم یا عکس تهیه کنم ,اگه لطف کنید طریقه چیدمان پروانه ها را برام تلگرام کنید سپاسگزارم,

  1. سلام
   کاتالوگ این برند را برای شما ارسال خواهیم کرد.

 29. سلام من یک کف کش چینی دارم دو اینچ برای مصارف اپارتمان…میخواستم روغنشو چک کنم که متوجه شدم اصلا روغن نداره.میشه راهنماییم کنید و بگید نوع روغن چیه و تا چه سطحی باید روغن بریزم …روغن ۱۰ماشین میشه

  1. سلام
   البته برند ها و مدل ها در این مورد با یکدیگر متفاوت هستند ولی در کل شما می توانید از روغن 20 استفاده کنید. اما برای راهنمایی بهتر باید به کاتالوگ کف کش مربوطه مراجعه کنید.

 30. آیا میشود از موتور آبکش روبین برق گرفت یه لامپ ۱۲ولت

  1. سلام
   خیر، این امکان وجود ندارد .

 31. بیت الهی

  سلام ؛ پمپ آب در یک واحد مسکونی 5 طبقه 20 واحدی مشغول کار است. آیا خاموش کردن آن بعد از مثلا 5 ساعت کار و روشن کردن بعد از نیم ساعت استراحت، باعث افزایش عمر موتور خواهد شد؟(واحدها یکسره از پمپ استفاده مینمایند)
  با تشکر

  1. کارشناس

   سلام
   اگر پمپ شما 2900 دور باشد، 20 ساعت کارکرد برای این پمپ زیاد بوده و نیاز به زمان استراحت بیشتر از نیم ساعت دارد، به همین دلیل شما نیاز به یک پمپ رزرو دارید که با نصب آن یک فاصله ی 4 ساعته ایجاد می کنید و به پمپ اصلی استراحت می دهید که در نتیجه باعث افزایش طول عمر و کاهش استهلاک پمپ می گردد.
   اما اگر پمپ شما به صورت 1450 دور می باشد، چون این مدل پمپ ها به صورت دائم الکار هستند، زمان نیم ساعت استراحت برای آن کافی می باشد.

 32. سلام پمپ آب پنتاکس نیم اسب دارم پس از اینکه پمپ خاموش می شود در دور آخر موقع ایستادن دور موتور صدایی شبیه قرررر می کند علت چیست

 33. پمپ بصورت نوسانی (کم و زیاد شدن خروجی آب) کار می کند.علت چیست؟ ایا تیوب سوراخ شده؟ در صورتیکه 4 ماه هست که پمپ نو اسپرونی نصب کردم

  1. کارشناس

   اگر طبقات 3 طبقه یا کمتر باشد، نصب ست کنترل پنتاکس ایتالیا به صورت افقی این نوسان را کاهش می دهد.

 34. سلام پمپ آب روبین دارم که دو اینجا می باشد. هنگام کار میزان پمپاژ آبَش کم شد.احتمال دادم گرم شده خاموشش کردم بعد از چند ساعت روشنش کردم دیگه پمپاژ آب به حالت اول برنگشته و تقریبا یک اینجا آب میده اگه میشه راهنمایی کنید که دلیلش چیه. ؟احتمال داره آشغال وارد پمپ مکش شده باشه؟

  1. سلام
   لطفا روغن پمپ خود را چک کنید ، زیرا کم بودن روغن احتمال داغ شدن آن را بالا می برد.
   و در خصوص عدم پمپاژ، باید گفت وجود آشغال و یا خراب شدن فیبر و فنر سبب عدم پمپاژ می گردد.
   شما می توانید جهت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 35. حمید زاویه

  سلام
  پمپ یکسره روشن است
  ست کنترل نو هم خریدم درست نشد
  شیر یکطرفه هم وصل کردم
  اب هم هرز نمیره
  لطفا راهنماییم کنید ایرادش چیه؟

  1. کارشناس

   سلام
   لطفا در اولین اقدام شیر فلکه خروجی پمپ را ببندید اگر پمپ شما هنوز روشن می ماند، باید شیر یکطرفه را در ورودی پمپ قرار دهید تا آب خروجی به سمت واحد ها، به لوله اصلی بر نگردد.

 36. سلام. یک پمپ آب دارم بعد از یکسال کارکرد. الان موقع استارت تا پروانه پشت الکتروموتور را حرکت ندیم. پمپ روشن نمی شود. ولی به محض حرکت پروانه با دست پمپ شروع به کار می کنه. علیت چیست؟ چکار کنم که دیگه پمپ خودبخود بیاد تو سرویس؟

  1. کارشناس

   سلام
   پمپ شما نیاز به اعمال سرویس دارد.لطفا جهت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در گروه بازرگانی مستر تماس بگیرید.

 37. سلام علت داغ شدن آب پمپ چیست

  1. گروه مستر

   سلام

   به دلیل ایجاد خلا در ورودی پمپ یا خراب بودن شیر یک طرفه یا کارکرد پمپ زیر حداقل ارتفاع

 38. سلام من یک پمپ آب داشتم که بعد از دفعات مصرف اندکی برای 4 سال بدون استفاده مونده و الان نصبش کردم روی آب خانه اما به نظر میاد که توان گذشته را ندارد. آیا امکان اسیب دیدن یا سفت شدن بلبرینگ ها یا یاتاقان ها وجود دارد یا خیر. پمپ ایتالیایی هست و نیم اسب

  1. گروه مستر

   سلام
   به دلیل این که مدت زیادی پمپ فوق خاموش بوده نیاز به سرویس دارد.

 39. کریمی

  علت به مشکل بر خوردن پمپ آب پس از نصب در مصارف خانگی چیست ؟

  1. گروه مستر

   عدم انتخاب پمپ آب بر اساس هد و دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
دستگاه اوزون زن استخر

دستگاه اوزون زن استخر

برای خرید دستگاه اوزون زن استخر حتما بهترین مرکز فروش تجهیزات استخری در تهران را انتخاب کنید. در ادامه لیست قیمت انواع دستگاه ازن ساز

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر

اگر به دنبال خرید پمپ تصفیه آب استخر خانگی و استخر ماهی هستید، حتما لیست قیمت پمپ تصفیه استخر را از ما استعلام کنید. 02133997522

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

پمپ آب طبقاتی عمودی و افقی

اگر نمی دانید پمپ آب طبقاتی چیست، حتما این مقاله را تا انتهای بخوانید. در این مقاله در مورد انواع پمپ آب طبقاتی عمودی و

فیلتر شنی چیست

فیلتر شنی چیست

اگر نمی دانید فیلتر شنی چیست و به دنبال خرید فیلتر شنی استخر هستید، ما فروشنده بهترین انواع فیلتر شنی در تهران هستیم. برای دریافت