نصب بوستر پمپ

اگر بری نصب بوستر پمپ نیاز به راهنمایی دارید، ما در این مقاله سعی کرده ایم مقداری در مورد راه اندازی بوستر پمپ شما را راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد ویژه: برای خرید بهترین مدل بوستر پمپ، بهترین مرکز فروش پمپ آب تهران را انتخاب کنید.

درضمن برای دریافت خدمات نصب و راه اندازی بوستر پمپ می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

021-33997522 | 021-33997661 | 09121882140

نحوه صحیح نصب و راه اندازی بوستر پمپ آب

موارد ضروری:

 • بوستر پمپ ها مجهز به شیر ثابت یا قابل تنظیم هستند که می توانند حداکثر فشار عملیاتی را کنترل کنند . لازم به ذکر است ، حداکثر فشاری که بوستر پمپ به طور معمول می تواند ایجاد کند برابر با 5/8 بار است .
 • بوستر پمپ آب هرگز نباید در محیط سخت یا یک شرایط جوی بد کار کند ، چون لوله موتور و سوییچ آن ممکن است دچار جرقه الکتریکی شود .
 • مواد استفاده شده در بوستر پمپ آب فقط برای استفاده با آب طراحی شده است ، برای فراورده های نفتی نباید از آن استفاده کرد .
 • تا زمانی که فشار آب پمپ را تغذیه می کند ، جلو بردن جریان آب متوقف نخواهد شد ، حتی اگر موتور خاموش شود . بنابراین مطمئن شوید که دستگاه هدایت کننده آب به طور کامل و قطعی بسته شده باشد.
 • همیشه خطر شوک الکتریکی را در هنگام کار و دست زدن به تجهیزات الکتریکی در نظر داشته باشید، اگر مورد مشکوکی وجود دارد با یک متخصص برق مشورت کنید. سیم کشی برق باید تنها توسط یک متخصص برق با تجربه در همان منطقه انجام گیرد .

نصب و راه اندازی:

 • بوستر پمپ آب می بایست در محلی خشک و به دور از منبع حرارتی نصب شود ، اگر از یک محفظه استفاده می شود ممکن است مقررات ویژه ای برای خنک کردن موتور نیاز باشد ، بنابراین بهتر است در این خصوص با کارشناسان مستر مشورت نمایید.
 • 2-پمپ آب را در حالی که کار می کند در معرض حرارت خیلی بالا یا خیلی پایین ( انجماد ) قرار ندهید ( درجه حرارت محیط بین 32 تا 115 درجه فارنهایت باشد ) .
 • پمپ آب ممکن است در هر موقعیتی نصب شود ، اگر به سقف نصب شده باشد سر پمپ وارونه قرار می گیرد که به علت درگیر شدن هوا در آن ، می تواند تا 15%باعث کاهش عملکرد پمپ شود . در صورت وجود چنین شرایطی با کمک گرفتن از کارشناسان گروه مستر راه حلی برای نصب پمپ به سقف پیدا کنید.

لوله کشی و انشعابات:

 • توصیه ما استفاده از لوله قابل انعطاف و متناسب با میزان فشار می باشد .
 • پمپ را اول تنها روشن کنید تا به خارج شدن فشارها از پورت خروجی کمک کند .
 • توصیه می کنیم یک فیلتر در مسیر رسوب آن ( 150 میکرون ) در سمت ورودی آن برای جلوگیری از وارد شدن آشغال های محیط بیرون به داخل دستگاه نصب شود. برای انتخاب فیلتر می توانید با کارشناسان گروه مستر مشورت کنید.
 • از هر پیچشی که باعث پیچ خوردن لوله و محدود شدن جریان شود جلوگیری کنید .
 • همیشه باید از قبل فیلتر کربن پمپ یک پیش فیلتر دیگر برای جلوگیری از ورود ذرات کربن به داخل اتاق پمپ که می تواند باعث مسدود شدن آن گردد نصب شود.

نکات مهم جهت نصب بوستر پمپ آب

همانطور که می دانید بوستر پمپ آب از حداقل دو پمپ آب تشکیل شده است که جهت تقویت فشار آب در ساختمان بزرگ، اماکن وسیع یا برج های بلند طراحی و ساخته می شود.

برای داشتن فشار آب مناسب به همراه میزان آبرسانی کافی بهتر است به نصب یک بوستر پمپ آب اهمیت بیشتری بدهیم. در مقاله های پیشین در رابطه با انتخاب بوستر پمپ آب و نحوه نصب آن اشاره شده ایم، حال می خواهیم به نکات مهم جهت نصب بوستر پمپ آب بپردازیم.

نکات مهم جهت نصب بوستر پمپ آب:

 • قبل از هر اقدامی می بایست از وجود برق 3 فاز با اختلاف 400 ولت اطمینان حاصل کنید.
 • محل قرار گیری بوستر پمپ آب را طوری در نظر بگیرید که در مسیر لوله های ورودی باشد.
 • توصیه می شود بوستر پمپ را در مکان دربسته و مجهز به عایق کنترل صدا نصب کنید.
 • بوستر پمپ باید در مکانی خشک و دور از هرگونه منبع گرمازا نصب شود.
 • بوستر پمپ های آب بنابر شرایط خاص سیستم آبرسانی، نیاز مشتری و نظر سازنده با اینورتر یا درایو راه اندازی می شوند به همین جهت برای نصب بوستر پمپ توصیه می شود از متخصصین متبحر کمک بگیرید.
 • قبل از به کار افتادن بوستر پمپ آب هرگونه نشتی، روشن شدن پمپ ها، شیرهای یکطرفه، سیم کشی سنسور، میزان باد منبع دیافراگمی و چرخش الکتروموتورها را بررسی نمایید.
 • چک لیستی از تمام قطعات مهم تهیه کنید و در بازدیدهای دوره ای خود از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.
 • اندازه، نوع و تعداد پمپ ها بسته به شرایط ساختمان ها، میزان فشار و حجم آب متغیر هستند لذا در این مورد از شرکت های سازنده بوستر پمپ مانند گروه مستر کمک بگیرید.
 • بهتر است از پمپ هایی که حداکثر کارایی را برای سیستم آبرسانی دارند استفاده نمایید، در این صورت می توان از هدر رفت انرژی جلوگیری نمود.
 • با گذشت زمان قطعات مصرفی بوستر پمپ مانند یاتاقان ها مستهلک می شوند لذا در بازدید های دوره ای و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید.

گروه مستر با سالها تجربه و تخصص در رابطه با ساخت، نصب و راه اندازی انواع بوستر پمپ، همراه شما در پروژه های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مستر تماس بگیرید.

12 comments

 1. باسلام
  باتشکر از سایت خوبتون
  موقعیت نصب شیر فشار شکن در خطوط انتقال اب شهری کجا می باشد ؟

  1. کارشناس

   سلام
   متشکرم
   معمولا در خروجی پمپ می باشد

 2. سلام دو سوال داشتم
  1- مامنومتر باید عمود بر لوله های متصل به پمپ نصب شود و یا موازی با انها تا فشار درست را نشان دهد ؟
  2- چرااز شیر پروانه های در لوله کشی مکش پمپ های اب شهری نمی توان استفادع کرد ؟

  1. کارشناس

   سلام
   1- در مورد نحوه نصب مانومتر باید گفت آنها به دلیل اینکه هم غلاف از زیر و هم غلاف از پشت دارند، نصب آنها به صورت عمودی یا موازی، تاثیر چندانی در نمایش فشار ندارد، اما معمولا رایج ترین نوع آن، نصب به صورت عمودی است. لازم به ذکر است اگر بخواهید آن را به صورت افقی یا موازی ببندید باید از نوع غلاف از پشت استفاده کنید.
   2- شیر پروانه ای به علت اینکه زبانه به صورت 180 درجه، پس از بازکردن شیرآب، در مسیر گذر آب قرار می گیرد، امکان شکست آب و تولید صدا برای سیستم لوله کشی وجود دارد اما شیر فلکه های کشویی به خاطر اینکه به سمت بالا کشیده می شوند از این ایراد مبرا می باشند

 3. باسلام
  باتشکر از سایت خوبتون
  معیار انتخاب پمپ مناسب برای جعبه فایرباکس آتشنشانی در داخل ساختمان مثلا پنج طبقه چگونه میباشد.

  1. کارشناس

   سلام
   متشکرم
   معیار انتخاب کلیه پمپ ها هد و دبی آنها یا به عبارت ساده تر میزان آبدهی و فشار می باشد و برای انتخاب پمپ آتش نشانی باید تعداد جعبه ی فایرباکس در هر طبقه و تعداد و سایز اسپرینکلر ها را نیز در نظر داشته باشید.

 4. علی زمانی

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من اگر بخوام تابلو واسه یک پمپ ۳فاز ۵امپر درستکنم
  که کنترل فاز و کنترل بار و کنتاکتور و کلید گردانو پرشر سویچ بخوام وصل کنم باید چیکار کنم
  پرشر سویچ چجوری تو مدار قرار میگیرد ممنون

  1. کارشناس

   سلام
   ممنون از شما
   در مورد سوال شما، باید این مورد ذکر شود که فرمان پرشر سوییچ باید در مسیر بوبین کنتاکتور نصب گردد.
   شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

 5. مهم ترین ملاک ومعیار انتخاب پمپ آب چیست؟

  1. گروه مستر

   یکی از مهترین معیار ها برای انتخاب انواع پمپ آب، هد و دبی آن پمپ می باشد.

 6. رضا مجیدی

  نحوه صحیح نصب وراه اندازی پمپ آب خانگی سه فاز چگونه می باشد؟

  1. گروه مستر

   نصب تابلو فرمان با کنترل سطح، کنترل فاز، کنتاکتور، بی متال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button