پمپ آب بشقابی چیست؟

پمپ آب بشقابی چیست؟ امروزه با تغییر زندگی افراد و شهر نشینی شدن آنها، خود به خود زندگی به سمت آپارتمان نشینی کشیده شده است. اغلب افراد در آپارتمان ها با مشکلاتی مانند فشار پایین آب، درگیر هستند. به دلیل اینکه از این اتفاق گریزی نیست، باید برای رفع مشکل چاره ای اندیشید.

بهترین راه حل استفاده از پمپ های مناسب آن ساختمان است. پمپ های بشقابی به دلیل هد و دبی مناسبی که ایجاد می کنند بهترین نوع پمپ آب برای مصارف خانگی می باشد.

پمپ آب بشقابی

تعریف پمپ آب بشقابی

پمپ آب بشقابی مانند سایر پمپ ها وسیله ای جهت انتقال مایعات و افزایش فشار می باشد که قسمت جلویی آنها به صورت کاملا مسطح و پهن تر در آمده است. آب پس از ورود به داخل پمپ، توسط پروانه که معمولا از جنس چدن، برنج یا استیل می باشد، سرعت بخشیده می شود و به خارج هدایت می گردد. این پمپ ها میزان آبدهی بالاتری نسبت به نوع جتی دارند. پس بنابراین جهت استفاده در ساختمان های کم ارتفاع و با تعداد واحد های بالا مناسب ترهستند.

کاربرد پمپ آب بشقابی

  • استفاده در مصارف خانگی
  • استفاده در مصارف صنعتی و تجاری

انواع پمپ بشقابی در برند های مختلف

پمپ آب بشقابی

برند های مختلفی اقدام به تولید پمپ های بشقابی می کنند. پمپ آب بشقابی سری CM از شرکت پنتاکس می باشد. حداکثر فشار کاری در این پمپ ها در مدل های CM45-100 شش بار بوده و در سایر مدل های آن 8 بار است. پروانه ی این پمپ از نوع نوریل یا برنج است و بدنه ی آن از چدن می باشد. این پمپ ها در دو نوع تک فاز و سه فاز ارائه می شوند.

برند بعدی داب می باشد که پمپ های بشقابی آن شامل سری k12 الی k50 است و در مواردی مانند مصارف خانگی، تجاری و صنعتی کاربرد دارد. این پمپ ها دارای حداکثر فشار کاری 6 بار هستند و پروانه ی آنها از تکنوپلیمر می باشد. دمای قابل قبول در این پمپ ها بین 10- الی 50 درجه سانتی گراد است.

پمپ آب بشقابی در برند لوارا شامل سری CEA و مدل 80/5 می باشد. این پمپ دارای 8 بار فشار کاری است و بدنه و پروانه از جنس استنلس استیل می باشد. این پمپ علاوه بر مصارف خانگی، در مواردی مانند تغذیه بویلر و صنایع غذایی نیز کاربرد دارد.

و اما در برند ابارا، پمپ های بشقابی شامل سری CMB و CMA می گردد. این پمپ ها در مصارف خانگی و صنعتی و به طور کلی در سیالات غیر خورنده و افزایش فشار آنها کاربرد دارد. این پمپ ها بسته به مدل انتخابی دارای فشار کاری 6 و 8 بار هستند. بدنه ی این پمپ ها از جنس چدن و پروانه از جنس استنلس استیل می باشد.

برند کالپدا نیز دارای پمپ های بشقابی می باشد که سری NM شامل آن می شود. این پمپ ها با موتور سه فاز عرضه می شوند و قابلیت تحمل دما را تا 90 درجه سانتی گراد دارند. این پمپ ها در مواری مانند سیستم های آتش نشانی، آبیاری، سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی و گرمایشی کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button