پمپ فیلتر شنی استخری

پمپ فیلتر شنی استخری

فیلتر شنی

فیلتر شنی یکی از بهترین راه های فیلتر کردن آب است. چرا؟ چون ساده و کاربردی است و به مراقبت خیلی کمی نیاز دارد. آب استخر راهش را از طریق لوله ی فشار پر از شن باز می کند. بعد از مدتی کثیفی هایی که در فضاهای بین مواد شنی جمع شده اند، باعث ایجاد فشار بر لوله می شود تا آبی که به سختی راه خود را پیدا می کند بالا رود. این به شما این امکان را می دهد که فیلتر را بشویید. فیلتر به راحتی جریان آب را معکوس می کند و کثیفی ها را از بین می برد.

فیلتر شنی با فایبرگلاس درجه بالا ساخته می شود و با استفاده از آخرین تکنیک های مهندسی، کیفیت و قدرت بالا را برای مدت زمان خیلی زیاد تضمین می کند.

فیلتر شنی از طریق نازل های جانبی داخلی قرار گرفته در پایین مخزن فیلتر، سیرکوله کردن (گردش) آب را ارتقا می بخشد و به آب اجازه می دهد که به طور مساوی در کل بستر فیلتر توزیع شود و آشغال ها و آلاینده ها را قبل از این که آب تازه ی تمیز از راه شیر چند مرحله ای به استخر برگردد، جمع می کند.

همان طور که از شن برای پاکسازی رودخانه ها و اقیاوس ها استفاده می شود، شما نیز می توانید از مزایای فیلترهای شنی برای پاکسازی استخرهایتان استفاده کنید.

برای نگهداری از سیستم فیلترینگ استخر، تعویض شن فیلتر شنی بسیار حائز اهمیت است. چرا که به مرور شن زمان از هرگونه آلودگی، مو، پوست، روغن و… پر می شود و اگر تعویض نگردد دیگر نمی تواند آب لازم را فیلتر کرده و تمیز نگاه دارد.

 

نکات مهم هنگام تعویض شن در فیلتر شنی

 1. بهتر است که شن ها هر 3-4 سال یک بار عوض شود تا کارآیی فیلتر شنی افزایش یابد. و به پاکی و شفافیت آب کمک می کند.
 2. از آنجایی که شن های قدیمی پر از باکتری هستند، بهتر است که هنگام تخلیه ی شن ها از تماس مستقیم با آن خودداری کنید.
 3. بعد از تخلیه ی شن های قدیمی، قبل از این که شن های جدید را بریزید، در مخزن آب بریزید. این کمک می کند که قدرت جذب شن ها افزایش یابد.
 4. نوع شنی که استفاده می کنید باید شن مخصوص فیلتر شنی باشد که از فروشگاه های تجهیزات استخر می توانید خریداری کنید. قطر این شن، 40 تا 50 میلی متر است. اگر از شن های مخصوص فیلتر شنی استفاده نکنید به فیلتر شنی و استخرتان صدمه خواهید زد.
 5. مقدار شنی که در فیلتر شنی می ریزید بستگی به اندازه ی فیلتر شما دارد. شما باید مطمئن باشید که اطلاعات لازم را در مورد میزان شن در فیلتر خود بدانید. پر کردن بیش از حد فیلتر از شن و یا کم ریختن آن، حد اقل مشکلی که ایجاد می کند این ست که به فیلتر شن اجازه نمی دهد به خوبی کار کند و در بدترین حالت، فیلتر شنی را خراب می کند.
 6. قبل از ریختن شن ها از بسته بودن لوله های شنی اطمینان حاصل کنید. خیلی سخت است که شن ها را به فیلتر وارد کنید بدون این که وارد لوله های شنی شوند. پس بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن شن ها به داخل لوله ی شنی آن را با نوار چسب بپوشانید. همچنین بسیار مهم است که لوله ی شنی مستقیما در مرکز فیلتر باشد. چرا که وقتی شن ها را در فیلتر ریختید دیگر نمی توانید جای لوله ی شنی را تنظیم کنید. اگر در مرکز قرار نگرفته باشد، دیگر نمی توانید ارتفاع شیر را به درستی تنظیم کنید و همه چیز باید از نو شروع شود.
 7. پس از پر کردن فیلتر شنی از شن می توانید ارتفاع فیلتر را تنظیم کنید و باید اطمینان حاصل کنید که کاملا سر جای خود قرار گرفته و سفت شده باشد. در اینجا کمک گرفتن از یک آدم ماهر در این زمینه بسیار مفید است. اگر فیلتر خیلی سفت بسته شود، به بدنه ی فیلتر صدمه وارد می شود. در این صورت باید کل مخزن فیلتر تعویض شود که البته شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد.
 8. وقتی همه چیز سر جای خود قرار گرفت، باید فیلتر را شستشو دهید. می توانید استخر را دوباره از آب پر کنید و سپس فیلتر را به مدت 3 تا 5 دقیقه پس از یک چرخه ی شستشوی 60 ثانیه ای بشویید.

2 comments

 1. چند نوع نردبان استخری داریم؟

  1. گروه مستر

   دو نوع ساده و کلاپ که دارای محافظ بوده و در استخرهایی که واتر استاپ دارد مورد استفاده قرار می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button