پمپ کلر زنی

اگر در حال جستجو برای خرید پمپ کلر زنی یا همان دستگاه کلر زن خانگی و استخری هستید، در این مقاله بهترین دستگاه کلر زن اتوماتیک به شما معرفی می شود. برای استعلام قیمت پمپ تزریق کلر با ما تماس بگیرید. 02133997522 | 02133997661 | 09121882140

پیشنهاد ویژه: برای خرید پمپ آب و البته دریافت مشاوره رایگان فروش تجهیزات استخری با ما تماس بگیرید.

سیستم کلر زنی (پمپ کلر زن)

بسیاری از سیستم های پمپ آب کوچک عمومی برای محافظت در برابر آلودگیهای باکتریایی، از کلر استفاده می کنند. سیستم تصفیه آب کوچک معمول برای تزریق حلال هیپوکلریت سدیم به مخزن آب، یا از دیافراگم یا از پمپ پری استالیک استفاده می کند. این سیستم هنگامی که سیستم آب کاملا مشغول از بین بردن ریزجانداران بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری ها است باید حداقل باقی مانده های کلر آزاد را به میزان ثابت فراهم کند.

اگر سرعت جریان آب نسبتا ثابت باشد، ممکن است اضافه کردن مقدار ثابت کلر کافی باشد. اما اگر جریان آب به طرز قابل توجهی در نوسان باشد، اضافه کردن کلر به میزان متغیر مناسب تر است. در هر کدام از موارد، اپراتورها با تغییر در میزان تزریق جریان پمپ تغذیه ی کلر و با تغییر در قدرت حلال کلر، باقی مانده کلر را تنظیم می کند.

میزان تزریق ثابت: وقتی که پمپ منبع در حال کار است با یک سیم به پریز برق وصل است تا نیروی کافی داشته باشد. اغلب پمپ های تزریق کلر، میزان ثابت کلر را کنترل می کنند. پمپ کلر زنی میزان ثابتی را تزریق می کند. وقتی سیستم در حال کار کردن است، سرعت جریان آب و تولید کلرزن باید نسبتا ثابت باشد. پس از مخلوط کردن، باقی مانده ی کلر باید در نقطه ی ورود ثابت باشد.

کلر زن

میزان تزریق ثابت کلر – کلید فشار:

کلید فشار موتور پمپ، منبع پمپ شناور را روشن و خاموش می کند. جعبه ی کنترل پمپ با میزان ثابتی پریز برق را روشن و خاموش می کند. وقتی سیستم در حال کار کردن است، میزان جریان آب و تولید کلرزن باید نسبتا ثابت باشد. پس از مخلوط کردن، باقی مانده ی کلر در نقطه ی ورودی باید ثابت باشد. بوستر پمپ می تواند با کلیدهای فشار به همان روش کنترل شود.

کلید فشار

میزان تزریق ثابت کلر – سنسورهای مخزن سطح آب

در پاسخ به سیگنال از طرف جعبه ی کنترل سطح آب، جعبه ی کنترل پمپ آب، دور پمپ تغذیه ی کلر و منبع پمپ آب می چرخد. وقتی منبع با میزان ثابتی، آب پمپاژ کند و کلر با میزان ثابتی اضافه شود، باقی مانده ی کلر حاصل، باید با جریان متناسب باشد.

سنسورهای مخزن سطح آب

میزان تزریق متغیر کلر:

وقتی سرعت جریان به طرز قابل توجهی در نوسان باشد، مثل وقتی که یک منبع چند پمپ دارد، میزان متغیر تزریق کلر مناسب تر است. یک کنتور جریان دیچیتالی، با تولید پالس های دیجیتالی متناسب با میزان جریانی که منبع یا بوستر پمپ ها تولید می کنند، این سیستم های کلرزدن را کنترل می کند. این پالس ها مقدار کلری که پمپ تغذیه به سیستم آب تزریق می کند را کنترل می کند. با افزایش آبی که از کنتور جریان دیجیتالی می گذرد، کلر بیشتری تزریق می شود و این اطمینان حاصل می شود که آب تمام شده متناسب با جریان باشد.

میزان تزریق متغیر کلر

میزان تزیق متغیر کلر – دو منبعی

این سیستم آب دو منبع دارد. این دو منبع قادر هستند به تنهایی یا با هم کار کنند و میزان جریان های قابل توجهی را تولید کنند. کنتور جریان دیجیتالی به همراه پمپ منبع، تولید پمپ تغذیه ی کلر را متناسب با جریان آب نگه می دارد.

بدون کنتور جریان، پمپ کلر زن مقداری ثابت از کلر را تزریق می کند اما مقدار آب متغیر است. و همین باعث می شود مقدار غیر قابل اطمینانی کلر باقی بماند. سیستم ها باید سطح آزاد کلر غیرثابت را جستجو کنند.

کلرزن دوبل در طرح های متنوعی وجود دارند. برای مثال در هر منبعی می تواند تزریق کلر وجود داشته باشد. شما معمولا می توانید با دنبال کردن خطوط نیرو و سیگنال پمپ و پرسیدن از اپراتور در مورد سطح مطلوب باقی مانده کلر آزاد، بفهمید که سیستم های کلرزن چطور کار می کنند.

میزان تزیق متغیر کلر

تجهیزات ضدعفونی کننده هایوارد

یکی از راه های پاکیزه نگاه داشتن استخر خانگی یا عمومی استفاده از تجهیزات ضدعفونی کننده آب می باشد. از معروفترین و پرکاربرد ترین این تجهیزات می توان به دستگاه های کلرزن اشاره کرد. امروزه شرکت هایوارد آمریکا با تولید کلرزن های خطی اتوماتیک امکان تزریق کلر به استخر را برای مشتریان فراهم می کند. با کلرزن های خطی اتوماتیک هایوارد، عمل ضدعفونی کردن استخر بسیار آسان شده است.

کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد

دستگاه کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد قابل نصب در زیرزمین و یا روی زمین می باشد. امکان نصب دستگاه کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد هم در موقع ساخت استخر و هم پس از آن وجود دارد. مدل های مختلف آن به صورت خطی مستقیم و خطی غیر مستیم برای تجهیز هر نوع سیستم لوله کشی و مناسب با هر مساحت و فضایی وجود دارد. این دستگاه ها با داشتن بدنه ABS مقاوم و سخت، سیل ویتون با کیفیت و طراحی ارگونومیک پوسته ی خود که باز کردن سرپوش را راحت و ایمن می کند موجود می باشد.

دستگاه کلرزن خطی مستقیم هایوارد در دو مدل CL100 و CL200 و کلرزن خطی غیر مستقیم هایوارد در دو مدل CL110 و CL220 در بازار موجود می باشند. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید، در کلرزن خطی مستقیم از یک ورودی و خروجی تشکیل می شود و کونکتور در آن اختیاری است. آب ابتدا وارد فیلتر می شود و سپس آب وارد شده وارد کلرزن شده و به استخر می ریزد. در کلرزن خطی غیر مستقیم، کلرزن در کنار یک سیستم فیلتر قرار دارد و باسیستم فشار دیفرانسیلی کار می کند و به راحتی به کوپلینگ ها متصل می شود. تمام تیوپ ها و کونکتورهای مورد نیاز هم به همراه هر کلرزن وجود دارند.

ویژگیها و مزایای کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد

اندازه ی کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد به گونه ای طراحی شده است که برای بیشتر استخرها و اسپاها مناسب باشد.

وزن مدل های مختلف کلرزن خطی اتوماتیک هایورد حدود 5 کیلو و 2 کیلو است.

کلرزن و بروم زن هایوارد در مدل های متنوع موجود است.

قرص های بزرگ و کوچک، حلال، قرص های کلرین و برومین در کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد استفاده می شود.

امکان نصب آسان برای ساختمان های جدید، خدمات پس از فروش و تعویض با کلرزن های خطی و اتوماتیک هایوارد

داشتن شیر کنترل شماره ای بزرگ برای تنظیم آسان

پوشش آسان بازشو برای دسترسی آسان به قرص ها

قطعات مقاوم در برابر خوردگی و کیفیت بالای سیل ویتون برای عمر بیشتر کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد

گروه صنعتی و بازرگانی مستر به عنوان عامل فروش انواع تجهیزات استخری و تجهیزات ضد عفونی آب HAYWARD اعلام می نماید که کلرزن خطی هایوارد از قیمت فروش مناسب برخوردار می باشد، لذا خرید آن را برای مصرف کننده توصیه می نماید. ضمنا کلرزن های اتاترون ETATRON هم با کیفیت و قیمت مناسب توسط گروه صنعتی و بازرگانی مستر به مشتریان محترم عرضه می شود. شما همواره می توانید برای سفارش تجهیزات استخری یا هر نوع مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تعویض تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ منبع تحت فشار، درون منابع تحت فشار قرار می گیرد و کارکرد آن تنظیم فشار آب درون منبع تحت فشار است. بسیاری از افراد

نصب فلوتر برقی منبع آب

نصب فلوتر برقی منبع آب

فلوتر برقی دستگاهی است که سطح آب در یک منبع آب را مدیریت می کند تا از سرریز شدن و یا خالی شدن آن منبع،

مصرف برق پمپ آب

مصرف برق پمپ آب

هر آنچه که باید در رابطه با مصرف برق پمپ آب بدانید را داخل این مقاله به صورت جامع قرار داده ایم، تا انتهای این

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین پمپ آب خانگی بی صدا اشنا کنیم، اگر به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا