بررسی پمپ آب سانتریفیوژی تک پروانه پنتاکس

بررسی پمپ آب سانتریفیوژی تک پروانه پنتاکس سری CM

اب “هر جا آب هست، پنتاکس هست”. همانطور که در مقاله های پیشین مربوط به پمپ آب پنتاکس گفته شد، این شعار شرکت ایتالیایی پنتاکس است. این شعار حاکی از هدف و تخصص شرکت پنتاکس است که همان تولید انواع پمپ آب به طور گسترده و مقبول میان مشتریان در سراسر جهان می باشد. این به این معناست که پنتاکس برای هر منظوری پمپ تخصصی و خاصی در نظر گرفته است تا به خوبی پاسخگوی نیازهای متنوع مشتریان باشد. در مقاله ی پیشین به طور کلی با شرکت پمپ آب پنتاکس، اهداف آن و تولیدات آن آشنا شدیم. در این مقاله می خواهیم به طور خاص با یکی از سری های پمپ آب پنتاکس آشنا شویم.

ویژگی های پمپ آب سانتریفیوژی پنتاکس تک پروانه سری CM:

یکی از سری مدل های رایج و محبوب پنتاکس، سری CM می باشد. این سری از پمپ های پنتاکس، پمپ آب سانتریفیوژ تک پروانه را در بر می گیرد. پمپ سانتریفیوژ تک پروانه ی مدل CM از نوع پمپ های بی صداست که برای مصرف خانگی، شهری، باغبانی، صنعتی، انتقال مایعات و تخلیه منابع بسیار مناسب می باشد. اگر به منحنی عملکرد این پمپ آب توجه کنید، منحنی تخت است که بیانگر این است که این پمپ فشار ثابت و دائمی بر اساس یک نسبت قابل توجه بین کارایی و بازده در حجم های مختلف را تضمین می کند: منحنی

برای درک بهتر منحنی بالا، لازم است که به طور کلی با منحنی پمپ آشنا شویم. فشار تولید شده ی داخل پمپ را معمولا با نام هد می شناسند. بنا به تعریف در یک پمپ، هد یا H برابر است با کار مکانیکی مفیدی که توسط پمپ به سیال انتقال داده می شود. محور عمودی منحنی، نشانگر هد پمپ بر حسب متر است. البته از واحدهای دیگر نیز به همین منظور می توان استفاده کرد. محور افقی منحنی، نمایانگر میزان آب دهی پمپ یا Q به مترمکعب بر ساعت است (Q [m3/h]). از واحدهای دیگر، نظیر لیتر بر ثانیه هم می شود استفاده کرد. این منحنی نشانگر روابط زیر است: انرژی الکتریکی موتور (با منظور کردن بازده) در درون پمپ به انرژی هیدرولیکی، در قالب تقویت فشار و آب دهی تبدیل می شود. اگر پمپ آب در حالتی که شیر خروجی بسته است کار کند، بیشترین حد از فشار در پمپ آب به وجود می آید. اگر شیر به آرامی باز شود، سیال نیز به تدریج جریان می یابد و در نتیجه بخشی از انرژی موتور به انرژی جنبشی تبدیل می شود. در این حالت دیگر نمی توان فشار اولیه را نگه داشت و منحنی پمپ آب شروع به پایین رفتن می کند. از لحاظ تئوری در نقطه ای که منحنی پمپ آب محور افقی را قطع می کند فشار تولیدی پمپ آب صفر بوده و همه ی انرژی الکتروموتور، صرف ایجاد آب دهی شده است. با این وجود، چون خطوط لوله همواره دارای مقاومت داخلی هستند، منحنی های پمپ آب واقعی پیش از رسیدن به محور افقی پایان می یابند. تفاوت میزان آب دهی و فشار بسته به میزان شیب منحنی و تغییر نقطه ی عملکرد به وجود می آید:

منحنی تخت:

تغییر شدید در میزان آب دهی اما تغییر اندک در فشار

منحنی شیبدار:

تغییر اندک در میزان آب دهی اما تغییر شدید در فشار

ویژگی های ساختاری پمپ آب سانتریوفیوژی پنتاکس تک پروانه سری CM:

این سری از پمپ های آب پنتاکس شامل کاسه ی پمپ چدنی، بست موتور چدنی یا آلومینیومی، پروانه ی چدنی یا برنجی، روتور برنجی، سیل مکانیکی سرامیکی و سربی و شفت موتور استیل می باشد. دمای مایع مصرفی پمپ آب از 0 تا 90 درجه سانتیگراد و حداکثر فشار آن 9 بار است.

ویژگی های موتور پمپ آب سانتریوفیوژی پنتاکس تک پروانه سری CM:

در صورت کار مداوم موتور، به طور خودکار کاهش الکتریکی دوقطبی موتور رخ می دهد. جنس استاتور از ورق استیل مقاوم است. محافظ حرارتی برای مصرف کننده ی موتور تکفاز در نظر گرفته شده است و برای موتور سه فاز توسط مصرف کننده تامین می شود.

سفارشی سازی پمپ آب سانتریوفیوژی پنتاکس تک پروانه سری CM:

در صورت نیاز مصرف کننده، پنتاکس این امکان را در اختیار مشتریان محترم قرار می دهد تا طبق نیاز آنها موتور پمپ با ولتاژ و فرکانس های مختلف و سیل مکانیکی سفارشی، مایع مخصوص را به طور ویژه تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. گروه صنعتی و بازرگانی مستر به عنوان نماینده ی رسمی فروش پمپ آب پنتاکس در ایران، این افتخار را دارد که مشاوره های لازم را در اختیار شما مشتریان و مصرف کنندگان محترم قرار داده و پس از کمک به شما در انتخاب بهترین پمپ مطابق نیاز شما، آن را با کیفیت اصل و گارانتی شرکت پنتاکس به شما مشتریان محترم عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button