پمپ آب حلزونی چیست؟

پمپ آب حلزونی

گاهی اوقات در مصارف کشاورزی، صنعتی و شهری نیاز به استفاده از پمپ هایی است که میزان آبدهی بالاتری دارند و همچنین میزان فشار و سرعت در آنها تقریبا ساده است.در این مواقع می توان بهترین گزینه را پمپ ها حلزونی دانست. این پمپ ها به دلیل ظاهر پوسته ی خود که بسیار شبیه به حلزون است، به این نام معروف شده اند. پمپ ها حلزونی صرفا به دلیل کاربرد هایی که در زمینه ی انتقال آب از چاه نیز دارد، به پمپ های سرچاهی نیز معروف شد.

پمپ آب حلزونی

پمپ های حلزونی معمولا در هد و دبی های مختلفی در بازار عرضه می شوند. از جمله برند های ایرانی که به تولید پمپ های حلزونی می پردازند، شرکت پمپیران می باشد که می توان به مدل های ER,EN,EA در آن اشاره کرد. فشار کاری در مدل های EA,ER دوازده بار است و جنس آنها از چدن می باشد. این دو مدل قادرند تا 90 متر ارتفاع آبدهی داشته باشند.در مدل EN فشار کاری به 16 بار رسیده و دارای ظرفیت آبدهی تا 1650 متر می باشد.

نوع دیگری از این پمپ ها در برند لوارا موجود می باشد که سری e-NSC را شامل می شود. این پمپ ها دارای عمر بالا، راندمان کاری عالی و پیاده سازی آسان می باشند. میزان آبدهی در این پمپ ها 1800متر مکعب و میزان ارتفاع در آنها حداکثر 160 متر است.

نحوه کارکرد پمپ آب حلزونی

پمپ آب حلزونی

سطح مقطع در پوسته ی پمپ های حلزونی از زبانه تا لوله خروجی به صورت افزایشی می باشد. سیال پس از خروج از پروانه به داخل پوسته هدایت می شود. سطح مقطع آن از نقطه ی شروع تا انتهای آن طی 360 درجه دوران به دور پروانه، زیاد می شود تا جاییکه سطح مقطع حلزونی به اندازه ی سطح خروجی می رسد.

یکی از معایب پوسته ی پمپ های حلزونی در این است که جریان آب به صورت شعاعی وارد آن می شود که این مسئله می تواند از سرعت آب بکاهد. ولی در عوض میزان آبدهی آنها افزایش می یابد.

کاربرد پمپ آب حلزونی

  • استفاده در صنایع
  • استفاده در مصارف کشاورزی
  • استفاده در استخر ها و دریاچه ها
  • استفاده در مصارف شهری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button