پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ Pentax CAM

هرجا آب هست، پمپ آب پنتاکس هم هست!

در ادامه ی سری مقالات محصولات پمپ آب پنتاکس، پس از معرفی شرکت ایتالیایی تولید پمپ آب پنتاکس و پمپ های تولیدی به طور جداگانه، این بار به معرفی پمپ آب پنتاکس از خانواده Pentax CAM می پردازیم.

ضرورت پمپ آب

وقتی به تاریخچه ی پمپ آب فکر می کنیم به یاد می آوریم که انسان ها از دیرباز به دنبال راه هایی بوده اند که بتوانند سیالات، خصوصا آب را به ارتفاع بالاتر حرکت دهند. این مساله هم در آبیاری کشتزارها به کار می رفته و هم در پر کردن خندق هایی که در گذشته در اطراف باروی شهرها و کاخ ها کشیده می شدند.

ساده ترین وسیله ی پیمانه ای شکل انتقال آب، دست انسان بوده و برای این منظور همواره دو دست مناسب تر از یک دست بوده است. از این رو پیشینیان ما خیلی زود به این فکر افتادند که ظروف گلی خویش را به شکل پیمانه درآورند این اولین گام به سوی اختراع سطل بود، سپس یک رشته سطل را به چرخ یا زنجیر متصل کردند و در این حال از نیروی خود با حیوانات اهلی برای به حرکت درآوردن سطل ها و بالا کشیدن آب استفاده می کردند. در حفاری های باستانی چین و مصر، نمونه هایی از این زنجیرها یا چرخ های نقاله متعلق به حدود 1000 سال قبل از میلاد کشف شده است.

در سال 1724 یاکوب لئوپولد با وارد کردن لوله های خمیده داخل چرخ، تغییری نبوغ آمیز در آن ایجاد کرد که با گردش چرخ آب تا نیمه ی محور چرخ بالا می آمد، جریان آب رودخانه نیز چرخ را به گردش در می آورد!

نکته ی مهم و قابل توجه در این طرح، شکل لوله های خمیده بود که این لوله ها شباهت فراوانی به پروانه پمپ آب گریز از مرکز امروزی دارند.

با گذشت قرن ها و با پیشرفت تکنولوژی انواع گوناگونی از پمپ آب ساخته شد و به شکل امروزی درآمدند، در این میان پمپ آب پنتاکس Pentax همیشه انتخابی خوب و قابل اطمینان برای مصرف کننده بوده است.

کاربرد پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ CAM

 

پمپ آب پنتاکس

این نوع پمپ آب پنتاکس در کشاورزی، صنعت، شهری، آبیاری و خانگی کاربرد فراوان دارد، از این پمپ آب می توان برای گردش منابع آب خالص و مخلوط با روغن، در سیستم های پمپ آب خانگی کوچک، اتصال به دیگ بخار، جابجایی مایعات، تخلیه ی منابع آب استفاده کرد.

ساختار پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ CAM

کاسه یا بدنه پمپ آب پنتاکس CAM از جنس چدن بوده و دارای پروانه برنجی یا سرامیکی با سیل مکانیکی سربی و شفت استیل است، بست موتور این پمپ آب از چدن یا آلومینیوم ساخته شده است و دمای مایعات بین 0 تا 50 درجه سانتیگراد و با حداکثر فشار 6 بار را جابجا می کند.

نکته قابل توحه اینکه موتور خانوده پمپ آب پنتاکس CAM کلیه ویژگیهای موتور پمپ آب Pentax CM را داراست.

سفارشی سازی پمپ آب پنتاکس سانتریفیوژ CAM

Pentax این امکان را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا طبق نیاز آنها موتور پمپ با ولتاژ و فرکانس های مختلف و سیل مکانیکی به طور ویژه و سفارشی تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

گروه صنعتی و بازرگانی مستر به عنوان نماینده رسمی فروش پمپ آب پنتاکس در ایران، افتخار دارد با داشتن کادری مجرب با ارائه مشاوره های تخصصی به مصرف کنندگان، بهترین پمپ آب را با کیفیت بسیار بالا و با گارانتی اصلی شرکت پنتاکس عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button