آشنایی با پمپ آب یک اسب

پمپ آب یک اسب

اصطلاح انرژی به عنوان ظرفیت انجام یک کار شناخته می شود و قدرت نیز در واقع نرخی است که در آن انرژی در واحد زمان سنجیده می شود. قدرت اسب بخار حداقل نیروی لازم برای جابجایی مایعات است. به عبارت دیگر قدرت اسب بخار میزان نیرویی است که پمپ آب برای داشتن 100 درصد کارآیی نیاز دارد.

 

پمپ آب یک اسب

امروزه پمپ های متنوعی با قدرت های متفاوت طراحی و ساخته می شوند که در این مقاله قصد داریم به تشریح پمپ های یک اسب بپردازیم.

از جمله برند های معروف عرضه کننده پمپ آب یک اسب می توان به پنتاکس، گراندفوس، ابارا، داب، سایر، کالپدا و لوارا اشاره کرد.

پمپ آب یک اسب جتی

پمپ های یک اسب معمولا در انواع جتی، بشقابی، تک پروانه و دو پروانه عرضه می شوند که بسته به نوع کاربرد انتخاب و استفاده می شوند:

 

پمپ آب یک اسب جتی

پمپ های خودمکشی هستند که دارای قابلیت پمپاژ به همراه مکش آب و حتی حباب های هوا می باشند، این پمپ ها معمولا در سیستم های خانگی، پمپاژ آب از مخازن ذخیره و مصارف کوچک کشاورزی کاربرد دارند. عمده مصرف پمپ آب جتی، استفاده در ویلا ها می باشد. درجه محافظتی در این پمپ ها معمولا IP44 است. پمپ آب داب مدل های jet102, jet92, jetinox102, jetinox92 از این نوع پمپ شناخته می شوند. همین طور در پمپ آب ابارا مدل AGA1.00، پمپ آب پنتاکس مدل CAM100 ,AP100، پمپ آب لوارا مدل BGM7,9,5 و پمپ آب کالپدا مدل CA91/B, A40-110/B از پمپ های 1 اسب جتی می باشند.

پمپ آب یک اسب بشقابی

 

پمپ آب یک اسب بشقابی

این نوع پمپ نیز جهت استفاده در آبهای تمیز کاربرد دارد و در مصارفی مانند افزایش فشار و حجم آب، آبیاری، مصارف تجاری و خانگی استفاده می شود. این پمپ ها معمولا میزان آبدهی بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارند و دارای درجه حفاظتی IP44 می باشند. پمپ های بشقابی 1 اسب، در برند ابارا شامل مدلهای CMA100 و CDA100، در برند داب شامل K35/40، در برند سایر CMP79، برند پنتاکس شامل CM100 و در برند کالپدا شامل مدل های NM2/A/B,NM6/B می باشند.

پمپ آب یک اسب تک پروانه

 

پمپ های یک اسب تک پروانه و دو پروانه

این پمپ ها ساختار مشابهی نسبت به یکدیگر دارند که تنها تفاوت آنها در تعداد پروانه های موجود در داخل پمپ می باشد. این نوع پمپ ها جهت استفاده در مصارف خانگی، صنعتی، تجاری، کشاورزی، تامین آب آشامیدنی و سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب می باشند. پمپ های تک پروانه و دو پروانه در برند داب شامل مدل های K30/70, K12/200، در برند لوارا شامل CEA80/5، در برند پنتاکس شامل CB100 می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button