مقایسه پمپ آب ابارا و پمپ آب داب

در ادامه ی مقاله ی قبلی این بار به مقایسه ی تطبیقی پمپ آب ابارا و داب تک پروانه می پردازیم.

امیدواریم بتوانیم اطلاعات مفیدی در خصوص انتخاب و خرید این دو نوع پمپ آب ارائه نماییم.

در این مقایسه کاربردها، جنس پمپ، تکنولوژی به کار رفته در ساخت آنها و قیمت پمپ ها مورد بررسی قرار گرفته اند.

پمپ آب تک پروانه داب KPS

مقایسه کاربرد پمپ آب ابارا و پمپ آب داب:

پمپ آب Ebara برای افزایش فشار آب، تصفیه آب، آبیاری، شستشو، سیستم های تهویه و پمپاژ آب مخلوط با مایعات خورنده و کاربردهای صنعتی و عمرانی مناسب می باشد.

پمپ آب Dab از لحاظ کاربرد برای طیف گسترده ای از موارد مانند تامین آب، گردش آب داغ برای سیستم های گرمایشی، گردش آب سرد برای سیستم های تهویه ی مطبوع و خنک کننده، نقل و انتقال آب در محیط های کشاورزی، باغبانی، صنعتی و نصب و راه اندازی مجموعه های پمپاژ گزینه مناسبی است.

با مقایسه ی کاربرد های این دو پمپ آب می توان نتیجه گرفت که هر دو، کاربرد های متنوعی دارند، اما برای سیستم های شستشو، پمپ آب ابارا گزینه ی مناسب تری است و برای گردش و انتقال آب مخصوصا آب گرم، پمپ آب تک پروانه ی داب عملکرد بهتری دارد.

 

مقایسه جنس پمپ آب ابارا و پمپ آب داب:

جنس بدنه پمپ آب ابارا می تواند از چدن یا استیل ضد زنگ باشد، پمپ آب خانگی ابارا تک پروانه MD MMDپروانه از جنس برنج یا استیل ضد زنگ و شفت آن از استیل ضد زنگ می باشد. برنج نسبت به آب شور و خوردگی مقاوم است استیل ضد زنگ هم نسبت به خوردگی مقاوم است و استهلاک کمتری دارد در صورتی که چدن در طولانی مدت زنگ می زند و استهلاک بیشتری نسبت به بقیه دارد.

جنس بدنه، پروانه و فلنچ پمپ آب داب از چدن است، در این پمپ شفت از استیل ضد زنگ است که به دلیل تماس مداوم با مایع به کار گرفته شدن استیل ضد زنگ بسیار حائز اهمیت است.

تکنولوژی و کشور سازنده پمپ آب ابارا و پمپ آب داب:

 از ویژگی های خاص پمپ های آب داب می توان به مصرف انرژی کم و راندمان بالا، کوپل شدن بوسیله ی کوپلینگ استاندارد، وجود الکتروموتورهای IE2، عدم انتقال حرارت سیال به الکتروموتور، سرویس و تعمیر و نگهداری ساده، قابلیت جداسازی الکتروموتور از پمپ و امکان جایگزینی الکتروموتور در هنگام سرویس و تعمیر اشاره کرد

برای کار با پمپ آب داب مایع می تواند دمایی از 10- تا 140 درجه سانتی گراد را داشته باشد و نصب و راه اندازی این پمپ آب در هر دو حالت افقی یا عمودی می تواند به شرطی که همواره موتور بالاتر از پمپ قرار داشته باشد امکان پذیر است. مایع مورد استفاده در پمپ آب داب می بایست تمیز، فاقد مواد جامد یا ساینده، غیر چسبناک، غیر خورنده، غیر کریستالی بوده و از نظر شیمیایی خنثی با خواصی مشابه آب باشد. پمپ آب داب با تکنولوژی روز و ساخت کشور ایتالیا می باشد.

در خصوص پمپ آب ابارا می توان گفت که این پمپ ها مجموعه کاملی از پمپ های مقاوم به خوردگی با جنس استیل ضد زنگ بوده و دارای راندمان موتور بالایی هستند. پمپ آب ابارا با تکنولوژی و طراحی کشور ژاپن در ایتالیا تولید می گردد. از مزایای پمپ آب ابارا تک پروانه می توان از نصب آسان، وجود ورژن های تک فاز و سه فاز، مطابقت با استانداردهای محلی و صرفه جویی در زمان و هزینه نام برد.

پمپ آب ابارا

مقایسه ی قیمت پمپ آب ابارا و پمپ آب داب:

قیمت پمپ آب داب به میزان قابل توجهی از پمپ آب ابارا گران تر می باشد، با وجود تمام مطالب بیان شده در بالا هنگام انتخاب و خرید یک پمپ عواملی از قبیل کاربرد، نیاز مصرف کننده و میزان هزینه قابل پرداخت برای پمپ و حائز اهمیت هستند و در انتخاب پمپ تاثیر گذارند.

برای انتخاب و خرید صحیح پمپ آب داب یا پمپ آب ابارا می توانید با کارشناسان گروه بازرگانی مستر تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button