1. به طور کلی ، حرکت آب و دیگر مایعات در صنایع مختلف توسط پمپ های آب انجام شده و پمپ آب برای حرکت و تامین آب و همینطور مصرف آب در تاسیسات آبرسانی، آتش نشانی ، چشمه، کشاورزی و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد.
    پمپ آب
  2. به منظور انتقال آب نیاز به یک پمپ آب می باشد که مناسب جهت تامین و تولید فشار و بازدهی به مقدار مورد نیاز جهت محل مصرف آب باشد.
  3. پمپ های آب دارای گروه های متنوعی می باشند ولی به طور کلی از اجزاء زیر تشکیل شده اند :

1- پوسته الکتروموتور  2- سیم پیچی  3-روتور  4- پروانه خنک کننده الکتروموتور   5- پوسته پمپ 6- مکانیکال سیل 7- پروانه پمپ آب  8- واسطه بین پمپ و الکتروموتور  9- کوپلینگ (محل اتصال پمپ و الکتروموتور) 10- کاسه پمپ  11- دیفیوزر  12- ترمینال الکتروموتور

همه این قطعات در کنار هم با نظم خاصی قرار گرفته و باعث انتقال قدرت از طریق الکتروموتور قسمت پمپ آب گردیده و با چرخیدن پروانه پمپ آب باعث ایجاد سرعت در حرکت و انتقال آب با وسعت بالاتری می گردند.

برای انتخاب پمپ آب مناسب جهت منازل مسکونی می توانید به مقاله های قبلی ما رجوع کرده و نحوه صحیح انتخاب پمپ آب را براساس دو مولفه فشار و بازدهی به انجام برسانید.

4- پمپ های آب تقویت کننده به دو صورت پمپ آب با قطعات و لوازم اتوماتیک و همینطور به صورت سیستم بوستر پمپ در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

بوستر پمپ

5- در پمپ آب تقویت کننده آب در سیستم بوستر پمپ هوشمند با دور متغیر، عملکرد پمپ یا پمپ ها به صورتی است که براساس میزان نیاز شبکه به تامین فشار و بازدهی مناسب در ابتدا پمپ با فرمان گرفتن از سنسور و اینورتر به صورت بسیار آرام و یا اصطلاحا نرم وارد مدار شده و سپس در صورت نیاز با افزایش میزان سرعت دور الکتروموتور، فشار و بازدهی بیشتری را جهت شبکه آبرسانی تامین می کند.

6- در زمان انتخاب بوستر پمپ تقویت کننده، تعداد پمپ و الکتروموتور به میزان نیاز شبکه مصرفی از فشار و بازدهی بستگی دارد و نوع قطعات هیدرولیکی مانند شیر فلکه ها، شیر خودکار و شیر صافی و همینطور شاسی بوستر پمپ و تابلو فرمان و لوله ها پس از انتخاب به مصرف کننده اعلام شده تا مشتری از نوع کیفیت این قطعات راضی گردد.

7- بوستر پمپ به سادگی به معنی مجموعه ای از الکتروپمپ مورد استفاده برای تنظیم فشار آب مصرفی و بازدهی مناسب می باشد و به سه صورت تک پمپ، در پمپ و یا چند پمپ تولید می گردد.

8- کاویتاسیون پدیده ای است که در اثر مکیدن آب توسط پمپ از جایی زیر حداکثر توانایی پمپ در عمل مکش ایجاد می گردد که باعث ایجاد حفره، خلاء و صدمه رساندن به پمپ آب می گردد.
پمپ آب

9- بوستر پمپ در جهت سیستم های آتش نشانی، آبیاری مزارع بزرگ، تامین آب بیمارستان ها، فرودگاه ها، هتل ها، کارخانه ها و مراکز صنعتی، شهرستان ها و شهر های کوچک، آپارتمان های مسکونی، ساختمان های بلند، پروژه های آبیاری قطره ای و باران مصنوعی استفاده می شود.

10- استفاده از شیر صافی یا فیلتر در مکش پمپ آب باعث جلوگیری از ورود قطعات ریز یا درشت به داخل پمپ آب می گردد.

11- استفاده از شیر خودکار در خروجی پمپ آب باعث جلوگیری از برگشت آب و ایجاد ضربه قوچی می گردد.

12- در وب سایت گروه صنعتی و بازرگانی مستر، اطلاعات و قیمت های صدها پمپ های آب خطی، زمینی، عمودی، افقی، کفکش، شناور، لجن کش و بوستر پمپ های تقویت کننده سیستم آبرسانی برای شما مشتریان، تکنسین ها و کارفرمایان محترم قابل دسترس می باشد.

مطالب مرتبط با پمپ آب: