آشنایی با انواع متعلقات پمپ آب

متعلقات پمپ آب

 

زمانیکه برای بار اول یک پمپ آب خریداری می کنید، احتمالا باید با این مسئله آشنا باشید که برای کارکرد بهتر، نیاز به لوازم جانبی جهت نصب و راه اندازی پمپ آب دارید.

متعلقات پمپ آب برای هر نوع پمپ و کاربردی متفاوت است. برای مثال در مواردی مانند استخراج معادن، کاربرد های صنعتی، از متعلقات متفاوتی استفاده می شود.

در این مقاله سعی کردیم شما را با متعلقات پمپ آب خانگی و چگونگی استفاده از آنها، آشنا کنیم.

 

 

انواع متعلقات پمپ آب

رایج ترین و ضروری ترین متعلقات پمپ آب عبارتند از :

منبع تحت فشار

 

 • منبع تحت فشار: یکی از ارکان اصلی پمپ آب، منبع تحت فشار است که به حفظ فشار آب در سیستم آبرسانی کمک می کند. این منابع از یک پوسته ی فلزی و تیوپ در داخل خود، تشکیل شده اند که به کمک هوای تحت فشار داخل تیوپ، آب را با فشار به لوله ها انتقال می دهند. وجود منابع تحت فشار عمر پمپ های شما را افزایش داده و از استهلاک شما می کاهد.

مکانیکال سیل

 • مکانیکال سیل: قطعه ای سرامیکی است که از نشتی مایعات و گازها جلوگیری می کند. سیل های مکانیکی دارای دو قطعه ی ثابت و متحرک هستند که بخش متحرک در درون قطعه ی ثابت می چرخد. این مکانیکال سیل ها بسته به نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

 

ست کنترل

 • ست کنترل: ست کنترل ها قطعاتی الکترونیکی هستند که جایگزین لوازم اتوماتیک در نصب پمپ آب می گردند. این قطعات، پمپ آب را به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می کنند و اغلب در منازلی استفاده می شوند که به صورت تک واحدی و ویلایی باشند.

 

فلوتر

 • فلوتر: فلوتر ها از جمله تجهیزات جانبی پمپ آب است که برای کنترل سطوح سیالات استفاده می شوند. این فلوتر ها با افزایش یا کاهش سطح آب، مدار کاری پمپ را قطع و وصل می کند. فلوتر ها اکثرا در پمپ های مستغرق کاربرد دارند.

 

 

 • سنسور : سنسورها قطعاتی هستند که میزان فشار آب در رایزر شهری را به تابلو فرمان انتقال می دهد و اینورتر با دریافت این اطلاعات، دور موتور را کم کم افزایش یا کاهش می دهد.

متعلقات پمپ آب مانومتر

 • مانومتر: مانومتر ها فشار آب یا هوا را نمایش می دهند. که به دو صورت روغنی و خشک ارائه می شوند. این مانومتر در سایز ها و فشار های مختلفی در بازار عرضه می شوند.

 

 • کلید تحت فشار: کلید های تحت فشار یکی از اجزای جانبی پمپ آب هستند که با تنظیم آنها روی یک فشار ثابت، پمپ آب را روشن یا خاموش می کند.

متعلقات پمپ آب پنج راهی

 • پنج راهی: این قطعات از جنس برنج یا چدن می باشند و برروی خروجی پمپ ها قرار میگیرند. کار پنج راهی متصل کردن کلید اتوماتیک، مانومترو منبع تحت فشار به پمپ آب می باشد.

متعلقات پمپ آب سختی گیر

 • سختی گیر: سختی گیر ها نیز یکی دیگر از تجهیزات جانبی پمپ آب هستند که املاح و سختی های آب را از بین می برند. این سختی گیرها در بین تاسیسات ساختمانی نصب می شوند و به سه دسته ی اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند.

 

متعلقات پمپ آب مبدل حرارتی

 • مبدل حرارتی: مبدل های حرارتی وظیفه ی انتقال حرارت را در بین دو سیال، برعهده دارد البته بدون اینکه دو سیال با هم مخلوط شوند. این مبدل ها اکثرا در سیستم های گرمایشی مرکزی استفاده می شوند.

متعلقات پمپ آب منبع کویل دار

 • مخزن کویل دار: این منابع جهت تولید آب گرم در تاسیسات ساختمانی استفاده می شود. مخازن کویل دار اغلب در بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها و بیمارستان ها کاربرد دارد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سابقه طولانی

17 سال سابقه فروش و ارائه محصولات

پوشش سراسری

ارسال کالا به تهران و سراسر ایران

تنوع در خرید

فروش کلیه برندهای معتبر موجود در بازار

خرید مطمئن

کیفیت بالا / اصالت کالا / قیمت پایین

Call Now Button